آمریکا رکورد ۱۰ ساله پرتاب بمب در افغانستان را شکست |
آمریکا رکورد ۱۰ ساله پرتاب بمب در افغانستان را شکست

آمریکا رکورد ۱۰ ساله پرتاب بمب در افغانستان را شکست

۱۷ / میزان ۱۳۹۸ | ۰ دیدگاه
Image Title

براساس گزارش ارتش آمریکا، جنگنده‌های این کشور در طول یک ماه گذشته(ماه سپتمبر) سال ۲۰۱۹ بیش از هر سال دیگری در ۱۰ سال اخیر در افغانستان بمب به کار برده است.

 در گزارش ارتش امریکا که سه‌شنبه(۱۶ میزان) به نشر رسید، آمده است که جنگنده‌های آمریکایی در ماه سپتمبر ۹۴۸ حمله هوایی در افغانستان انجام داده‌اند که بیشترین رقم از سال ۲۰۱۰ به این سو می‌باشد.

 ایالات متحده تاکنون ۵۴۳۱ بمب را در مأموریت جنگنده‌های بی‌سرنشین در افغانستان پرتاپ کرده است که در مقایسه به آمار سال گذشته، پیشی گرفته است.

 نظر به گزارش ارتش امریکا، ارتش این کشور در سال ۲۰۱۸ نیز بمب‌های بیشتری را از سال ۲۰۱۱ به این‌سو استفاده کرده است.  اما جنگنده‌های بی‌سرنشین امریکایی در سال ۲۰۱۹ تا کنون، ۱۸۳۸ بمب در افغانستان استفاده کرده‌اند؛ تقریبا چهار برابر بیشتر از سال ۲۰۱۸٫

 فرماندهی مرکزی نیروی هوایی آمریکا گفته است که ارتش این کشور امسال در مقایسه با سال گذشته، تاکنون ۱۳ هزار و ۱۵۸ پرواز اطلاعاتی، نظارتی و شناسایی در افغانستان داشته است.

 ایالات متحده تاکنون 5431 بمب را در مأموریت جنگنده‌های بی‌سرنشین در افغانستان پرتاپ کرده است که در مقایسه به آمار سال گذشته، پیشی گرفته است.

ایالات متحده تاکنون ۵۴۳۱ بمب را در مأموریت جنگنده‌های بی‌سرنشین در افغانستان پرتاپ کرده است که در مقایسه به آمار سال گذشته، پیشی گرفته است.

 به طور کلی، عملیات ایالات متحده در افغانستان طوری سریع پیش می‌رود که در سال‌های گذشته مشاهده نشده است. هفده عضو خدمات آمریکایی امسال در این کشور کشته شدند .

 ایالات متحده آمریکا تا اکتوبر ۲۰۱۰ نزدیک به ۱۰۰ هزار سرباز در افغانستان داشت که به عنوان بخشی از افزایش نیروهای رئیس‌جمهور وقت، باراک اوباما یاد می‌شد. اما امروز تقریبا ۱۴ هزار سرباز امریکایی در افغانستان فعالیت می‌کنند.

 رئیس جمهور، دونالد ترامپ پس از کشته شدن یک سرباز آمریکایی در اوایل ماه سپتمبر، مذاکرات صلح بین آمریکا و طالبان را متوقف کرد.

 ترامپ در مراسم ۱۱ سپتمبر در پنتاگون نیز گفت که دشمنان امریکا در افغانستان به طور شدیدتری نسبت به هر وقت دیگر ضربه خورده‌اند.

 در ماه سپتامبر، وزیر امورخارجه امریکا اظهار کرد که نزدیک به ۱۰۰۰ جنگجوی طالبان طی ۱۰ روز کشته شدند.

 رئیس‌جمهور اشرف غنی نیز تخمین زده که طالبان در تلاش ناکام خود برای تصرف یک شهر افغانستان، نزدیک به ۲۰۰۰ مبارز خود را از دست دادند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید