نارضایتی وزارت دفاع آمریکا از مشکل در سیستم پرداخت معاشات نیروهای امنیتی افغانستان |
نارضایتی وزارت دفاع آمریکا از مشکل در سیستم پرداخت معاشات نیروهای امنیتی افغانستان

نارضایتی وزارت دفاع آمریکا از مشکل در سیستم پرداخت معاشات نیروهای امنیتی افغانستان

۲ / سنبله ۱۳۹۸ | ۰ دیدگاه
Image Title

یک گزارش جدید روزنامه واشنگتن پست امریکا نشان می‌دهد، سیستم پرداخت معاشات نیروهای امنیتی افغانستان که در سال ۲۰۱۶ وزارت دفاع این کشور برای راه‌اندازی آن‌ها میلیون‌ها دالر به یک شرکت فن‌آوری در کابل پول پرداخت کرده، مشکل دارد.

بر اساس این گزارش، در سال ۲۰۱۶ وزارت دفاع آمریکا برای ایجاد یک سیستم جدید معاشات برای دولت افغانستان، میلیون‌ها دالر به یک شرکت فن‌آوری مستقر در کابل پرداخت؛ بخشی از یک تلاش بلندپروازانه برای جلوگیری از فساد با ردیابی جریان وجوه به سربازان و افسران پولیس افغانستان.

طبق گزارش واشنگتن پست که روز جمعه(اول سنبله) به نشر رسید، در بازرسی‌های سال گذشته، مأمورین وزارت دفاع مشکلاتی را در این سیستم پرداخت معاشات پولیس پیدا کردند؛ این سیستم معاشات به سایر سیستم‌های کمپیوتر دولت افغانستان وصل نمی‌شد. طبق حسابرسی تازه منتشر شده از سوی بازرس کل وزارت دفاع امریکا، این سیستم ردیابی بایومتریک مورد نیاز را اجرا نکرده است.

اما از آن‌جا که اکنون دولت افغانستان قرار است نظارت کامل بر این سیستم را در سال ۲۰۲۰ به عهده بگیرد، مقامات از تأخیر قابل توجهی یاد می‌کنند.

این سیستم در حال حاضر توسط یک دفتر مستقر در کابل تحت نظارت فرماندهی انتقال امنیت مشترک افغانستان فعالیت می‌کند که مربوط به فرماندهی ناتو است.

این در حالی است که سخنگوی نیروهای حمایت قاطع ناتو در افغانستان می‌گوید که ناتو قبلا توصیه‌های بازرس کل امریکا را انجام داده است.

سمونوال جاش ژآک در نامه‌ای به واشنگتن پست گفته است: “از آنجا که بازرس کل این بررسی را در جولای سال ۲۰۱۸ به پایان رسانده، فرماندهی انتقال امنیت مشترک افغانستان توصیه‌ها را اجرا کرده و ما همچنان در تلاش بهبود سیستم پرداخت و پرسنل هستیم.”

این سیستم بعد از چهار گزارش بررسی بین سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۷ ایجاد شد؛ یک سیستم سازمان‌یافته معاشات نیروهای امنیتی افغانستان که نتوانسته صدها میلیون دالر کمک از بودجه آمریکا را از تقلب و سوء‌استفاده محافظت کند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید