استعدادهای درخشان در عرصه فوتبال؛ 6 نکته خواندنی در باره شگفتی آفرینی تیم زیر 16 سال افغانستان در تاجکستان |
استعدادهای درخشان در عرصه فوتبال؛ ۶ نکته خواندنی در باره شگفتی آفرینی تیم زیر ۱۶ سال افغانستان در تاجکستان

استعدادهای درخشان در عرصه فوتبال؛ ۶ نکته خواندنی در باره شگفتی آفرینی تیم زیر ۱۶ سال افغانستان در تاجکستان

۱۲ / اسد ۱۳۹۸ | ۰ دیدگاه
Image Title

تیم زیر شانزده سال افغانستان مقام چهارم رقابت های مرکزی آسیا را بدست آورده است. درخشش این تیم در بازی ها برای بسیاری ها شگفت انگیز بوده است.

جایگاه چهارم

تیم ملی فوتبال زیر ۱۶ سال افغانستان در آخرین دیدارش در رقابت های مرکز آسیا در مقابل تاجیکستان میزبان رقابت ها رفت و با دریافت یک گول شکست خورد.

افغانستان در رقابت های مرکزی آسیا با دو پیروزی، دو باخت و یک تساوی با گرفتن ۷ امتیاز در جایگاه چهارم به کارش در این رقابت ها پایان داد.

شش تیم

در این رقابت ها شش تیم شرکت کرده بودند. تاجکستان با دریافت ۱۵ امتیاز قهرمان رقابت های مرکز آسیا شد. ازبکستان در جایگاه دوم قرار گرفت و ۱۰ امتیاز بدست آورد. این تیم نایب قهرمان بازی ها شد. ایران اما با ۹ امتیاز در جایگاه سوم ایستاد. تیم های ترکمنستان و قرقیزستان نیز با ۳ و ۱ امتیاز در رده های بعدی قرار گرفتند.

آقای گول

فدراسیون فوتبال افغانستان اعلام داشته که ذکریا حسینی آقای گول رقابت های مرکز آسیا شده است. آقای حسینى که در رقابت با ایران، تک گل بازى افغانستان را به ثمر رساند، در پنج بازى توانست سه گل را به نفع افغانستان به ثمر برساند.

ذکریا حسینی

ذکریا حسینی

پیروزی بر ایران

تیم ملی زیر ۱۶ سال افغانستان در رقابت های قهرمانی مرکز آسیا توانست با نتیجه ی یک بر صفر در مقابل ایران پیروز  شود. این پیروزی باعث شگفتی کارشناسان فوتبال آسیا شد. فدراسیون فوتبال آسیا پیروزی افغانستان بر ایران را دور از انتظار خوانده بود.

واکنش ایرانی ها

اما واکنش طرف ایرانی به این پیروزی افغانستان جالب به نظر می رسد. حسین عبدی سرمربی ایران در این خصوص گفت”تیم های دیگر مقابل ما دفاعی بازی کردند. در بازی با افغانستان مالکیت بازی ۸۰ به ۲۰ به نفع ما بود. افغانستان در مجموع سه یا چهار توپ روی دروازه ما آورد که یکی از شوت های از راه دور آنها گل شد. در این مسابقه فرصت های زیادی از دست دادیم. به هر حال باعث شد تا نقاط ضعف و قوت ما مقابل تیم هایی که دفاعی بازی می کنند، بیشتر نمایان شود”

تفاضل گل

با این حال، در این میان نکته بسیار جالب این بازی در این است که افغانستان در جدول رده بندی با کسب هفت امتباز از سه بازی، با تفاضل گول بعد از تاجکستان در رده دوم قرار گرفته است.

با همه این نکته ها، جالب تر این جاست که فوتبال زیر ۱۹ سال و تیم زیر ۱۶ سال افغانستان شگفتی های جدید کشور در سطح آسیا می باشد. به این جهت، نیاز است تا به این دو تیم و استعدادهای آن با جدیت نگریسته شود و روی این تیم ها سرمایه گذاری مثبت و سازنده صورت گیرد.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
افغانستان تیم ملی فوتبال زیر 16 سال افغانستان فوتبال

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید