صدیقی: تعیینات صورت گرفته بر اساس ضرورت است / ربطی به کارزار های انتخاباتی ندارد |
صدیقی: تعیینات صورت گرفته بر اساس ضرورت است / ربطی به کارزار های انتخاباتی ندارد

بازتاب خبرهای 7 اسد 1398

Image Title
۷ / اسد ۱۳۹۸

صدیقی: تعیینات صورت گرفته بر اساس ضرورت است / ربطی به کارزار های انتخاباتی ندارد

صدیق صدیقی سخنگوی ریاست جمهوری در مورد تعیینات اخیر رییس جمهور غنی می گوید که این تعیینات بر اساس ضرورت صورت گرفته و هیچ ربطی به کارزارهای انتخاباتی ندارد

آقای صدیقی امروز دوشنبه (۷اسد) در جمع خبرنگاران در کابل گفت “افغانستان وارد یک مرحله مهم انتخاباتی شده. ما امید وار هستیم که تمام کاندیدان ریاست جمهوری صلابت این پروسه را در نظر بیگرند.”

او افزود برای ثبت شکایات کاندیدان ریاست جمهوری میکانیزم مشخص در کمیسیون های مستقل انتخاباتی وجود دارد و به چالش کشیدن این پروسه ملی کاری درست نیست.

sediqi

سخنگوی رییس جمهور خاطر نشان کرده که رییس جمهور از امکانات حکومتی برای کارزارهای انتخاباتی استفاده نخواهد کرد و بر اساس فرمان ریاست جمهوری کارمندان حکومت حق اشتراک در این کارزارها را ندارد.

صدیقی در مورد سفر عمران خان نخست وزیر پاکستان به افغانستان اضافه کرده که هنوز از جزییات این سفر معلوماتی وجود ندارد و زمان و آجندای سفر او نیز مشخص نیست. سخنگوی ریاست جمهوری اظهار نظر در مورد سفر عمران خان را قبل از وقت خواند.

به گفته صدیقی توقع افغانستان از پاکستان این است که گام های عملی برای رسیدن به صلح و قطع جنگ در کشور بردارد.

۷ / اسد ۱۳۹۸

خواست کمیسیون مستقل انتخابات از طالبان/ مراکز رای دهی را هدف قرار ندهید

کمیسیون مستقل انتخابات از گروه طالبان خواسته است تا مراکز رای دهی را در روز انتخابات هدف قرار ندهد.

عبدالعزیز ابراهیمی معاون سخنگوی این کمیسیون به خبرنامه گفت که انتخابات یک پروسه ملی است و همانند روند صلح روند برای افغانستان حیاتی محسوب می شود . او گفت به این جهت، نباید هدف قرار گیرد.

abdulaziz ibrahimi

او افزود مراکز رای دهی در مکاتب برگزار می شود و اشتراک کنندگان نیز شهروندان افغانستان است. آقای صدیقی تاکید کرد که طالبان نباید آن را مورد حمله قرار دهند تا کمیسیون مستقل انتخابات بتواند در فضای صلح آمیز انتخابات را برگزار کند.

قرار است انتخابات ریاست جمهوری به تاریخ ۶ میزان در سراسر افغانستان برگزار شود. پیش از این نهادهای امنیتی نیز از از اتخاذ تدابیر ویژه امنیتی برای روز انتخابات خبر داده بودند.

۷ / اسد ۱۳۹۸

ولسوالی کران و منجان در دست طالبان/ به زودی عملیات باز پس گیری آغاز می شود

مقام های محلی می گویند به زودی عملیات باز پس گیری ولسوالی کران و منجان ولایت بدخشان اغاز می شود.

نیک محمد نظری سخنگوی والی بدخشان امروز دوشنبه (۷اسد) در صحبت به خبرنامه گفت آمادگی ها در ولایت بدخشان برای باز پس گیری ولسوالی کران و منجان این ولایت وجود دارد و نیز حکومت مرکزی از طریق راه پنجشیر نیروی کمکی ارسال کرده اما به دلیل مسدود بودن راه هنور این نیروها به بدخشان نرسیده است.

او افزود با رسیدن نیروهای کمکی عملیات باز پس گیری این ولسوالی اغاز می شود.

taliban-2

سخنگوی والی بدخشان در مورد تهدید شورشیان طالبان برای ولسوالی های اطراف این ولسوالی گفت که ولسوالی یمگان در همسایگی کران و منجان نزدیک به چهار سال است که در کنترول طالبان قرار دارد.

ولسوالی کران و منحان به تاریخ ۳۱ سرطان به دست طالبان سقوط کرد و پیش از آن معدن لاجورد این ولسوالی نیز به دست طالبان افتاده بود.

۷ / اسد ۱۳۹۸

بازگشایی بازار مشترک ولسوالی اشکاشم میان بدخشان افغانستان و تاجیکستان

مقام های محلی از بازگشایی بازار مشترک ولسوالی اشکاشم، میان بدخشان افغانستان و تاجیکستان خبر داده اند.

دفتر مطبوعاتی ولایت بدخشان امروز دوشنبه (۷اسد) گفته که بازار مشترک افغانستان و تاجکستان به روزشنبه ۵ اسد توسط معاون ولایت بدخشان افغانستان و والی ولایت بدخشان تاجیکستان به استقبال از صدمین سال‌گرد استقلال کشور بازگشایی شده است.

photo_2019-07-29_14-26-55

گفتنی است این بازار از چندین سال بدینسو به دلیل تهدیدات امنیتی بسته بود و با درخواست والی بدخشان افغانستان دوباره بازگشایی شده است.

به گفته معاون والی بدخشان افغانستان، ساکنان مناطق مرزی کشور در این ولایت مشکلات گسترده‌ای به دلیل دوری راه‌های مواصلاتی و جغرافیای دشوار گذر دارند و بخش بزرگی از این مشکلات و نیازمندی‌های شان را از طریق این بازار مشترک حل می کنند.

۷ / اسد ۱۳۹۸

بازداشت دو شهروند خارجی به اتهام جعل تذکره و پاسپورت در کابل

مقام های امنیتی اعلان کرده اند که دو شهروند خارجی که می خواستند با استفاده از تذکره جعلی، پاسپورت اخذ نمایند در کابل بازداشت نموده اند.

وزارت داخله امروز دوشنبه (۷اسد) می گوید منسوبین پولیس ریاست عمومی پاسپورت این دو شهر وند خارجی را شناسایی و بازداشت کرده است.

passport

این وزارت افزوده که این دو شهروند خارجی زمانی هنگام مراجعه به ریاست پاسپورت بازداشت شده اند. این وزارت در مورد هویت این افراد چیزی بیشتری نگفته است.

به گفته این وزارت افراد بازداشت شده جهت تحقیقات بیشتر به نهاد های عدلی وقضایی معرفی شده اند.