وزارت مخابرات: نرخ اینترنت در خانه‌ها و دفاتر بیش از 30 درصد کاهش یافته است |
وزارت مخابرات: نرخ اینترنت در خانه‌ها و دفاتر بیش از ۳۰ درصد کاهش یافته است

بازتاب خبرهای 2 اسد 1398

Image Title
۲ / اسد ۱۳۹۸

وزارت مخابرات: نرخ اینترنت در خانه‌ها و دفاتر بیش از ۳۰ درصد کاهش یافته است

سرپرست وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی می گوید که نرخ اینترنت برای دفاتر و مشترکین در خانه‌ها را بیش از ۳۰ درصد کاهش داده است.

فهیم هاشمی امروز چهارشنبه(۲اسد) در نشست خبری در کابل گفت، پس از این قیمت اینترنت در خانه‌ها و دفاتر از ۹۶ دالر به ۶۰ دالر کاهش می‌یابد.

fahim hasime

او تأکید کرد که ارایه خدمات انترنتی ارزان و باکیفیت، از اولویت‌های اصلی وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی است و تلاش‌ها برای تنزیل نرخ انترنت ۳G و ۴G جریان دارد.

هاشمی با اشاره به ایجاد محدودیت به خدمات شبکه‌های مخابراتی به دلایل تهدیدهای امنیتی از سوی شورشیان طالب در ولایت بلخ گفت، تهدید، تخریب، صدمه رساندن و متوقف کردن خدمات عامه که استفاده‌کننده اصلی آن مردم می‌باشند، به معنی دشمنی مستقیم با مردم است.

سرپرست وزارت مخابرات همچنان خاطرنشان کرد برای تأمین امنیت شبکه‌های مخابراتی اقدامات همه جانبه صورت خواهد گرفت.

هاشمی در حالی از تأمین امنیت شبکه‌های مخابراتی سخن می‌گوید که در این اواخر فعالیت شرکت‌های مخابراتی در شب به دلیل تهدید طالبان در شماری زیادی از ولایات متوقف می‌شود. اخیرا توقف این خدمات از طرف شب در ولایت بلخ، جنجال‌برانگیز شده است.

۲ / اسد ۱۳۹۸

سوءقصد به جان یک کارمند شرکت برشنا از سوی یکی از مقروضین پول برق

شرکت برشنا اعلام کرده که یک کارمند این شرکت از سوی یک تن از مقروضین پول برق مصرفی در شهر کابل مورد سوءقصد قرار گرفته است.

Breshna

شرکت برشنا امروز چهارشنبه(۲سرطان) در یک خبرنامه گفته است، یک تن از مقروضین این شرکت که بیش از ۳۰۰ هزار افغانی از صرفیه برق مقروض است، حوالی ساعت ۱۲ بعد از ظهر امروز با یک میل تفنگچه داخل اتاق نوکریوالی جکشن دوازدهم این شرکت در شهر کابل شده و بر مامور برج برق شلیک کرده است.

این خبرنامه افزوده است، در این رویداد هیچ آسیبی به مامور برج برق نرسیده است.

شرکت برشنا خاطرنشان کرده که جکشن دوازدهم این شرکت ذریعه یک استعلام رسمی، وقوع این رویداد را با پولیس در میان گذاشته و حوزه نهم امنیتی پولیس کابل نیز در تلاش بازداشت عامل این واقعه است.

این در حالی است که در این اواخر، پس از افشاگری‌های شرکت برشنا در مورد لیست مقروضین بزرگ پول برق مصرفی این شرکت، حمله‌های مسلحانه و لت‌وکوب کارمندان برق افزایش یافته است.

۲ / اسد ۱۳۹۸

مشخصات بیش از 63 هزار کارمند وزارت معارف ثبت بایومتریک شده‌ است

وزارت معارف اعلام کرده که مشخصات بیش از ۶۳ هزار کارمند این وزارت ثبت بایومتریک شده ‌است.

Biometric

این وزارت امروز چهارشنبه(۲اسد) با نشر یک خبرنامه گفته است، ۲۴ درصد از کارمندان این وزارت انگشت‌نگاری شده و اطلاعات مرتبط به آنان درج سیستم شده است.

در این خبرنامه آمده است، روند بایومتریک کارمندان وزارت معارف به هدف شناسایی کارمندان خیالی، شفافیت در توزیع معاشات، جلوگیری از فساد اداری و دسترسی به معلومات دقیق شمار معلمان و کارمندان این وزارت، بر اساس تفاهم‌نامه‌ای با کمیسیون اصلاحات اداری وخدمات ملکی راه‌اندازی گردیده است.

به گفته وزارت معارف، از ماه حوت سال ۱۳۹۷ به این سو روند بایومتریک ۶۳ هزار و ۶۶۰ کارمند این وزارت در ولایات کابل، کنر، لغمان و ننگرهار تکمیل شده و قرار است مرحله بعدی این برنامه، در هماهنگی با کمیسیون اصلاحات اداری، در سایر ولایات تطبیق گردد.

گفتنی است که وزارت معارف در حال حاضر ۲۶۴ هزار کارمند به شمول ۲۲۰ هزار معلم دارد.

۲ / اسد ۱۳۹۸

دیدار عبدالله و خلیلزاد در کابل؛ بررسی آخرین وضعیت روند صلح افغانستان

ریاست اجرایی حکومت اعلام کرده که داکتر عبدالله عبدالله با زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه امریکا در امور صلح افغانستان دیدار کرده است.

ce us

ریاست اجرایی حکومت امروز چهارشنبه(۲اسد) در یک خبرنامه گفته است، در این دیدار خلیل‌زاد درباره دور تازه سفرها و گفت‌وگوهایش به داکتر عبدالله معلومات داده است.

بر اساس این خبرنامه، داکتر عبدالله ضمن قدردانی از تلاش‌های خلیل‌زاد، گفته است که تأمین صلح پایدار، با عزت و عادلانه، از اولویت‌ها و خواست‌های اصلی مردم افغانستان است.

خلیلزاد که به تازگی دور جدید سفرهایش در مورد صلح افغانستان را آغاز کرده، روز گذشته نیز با رییس‌جمهور غنی دیدار کرده و اشرف غنی از وی خواسته مدتی در کابل بماند.

۲ / اسد ۱۳۹۸

مردی‌ که خانمش را آتش زد، در کابل بازداشت شد

مقام‌های امنیتی از بازداشت مردی‌ که خانمش را پس از یک گفتگوی لفظی آتش زده، در کابل خبر داده‌اند.

وزارت داخله امروز چهارشنبه(۲اسد) با نشر یک خبرنامه گفته است، منسوبین حوزه دهم فرماندهی پولیس کابل یک مرد را در پیوند به آتش زدن خانم‌اش بازداشت کرده است.

Kabul

در این خبرنامه آمده است که بربنیاد بررسی‌های پولیس، این مرد پذیرفته که پس از یک گفتگوی لفظی با “تیل” خانم‌اش را آتش زده است.

به گفته وزارت داخله، خانم این مرد پس از آتش‌سوزی شدید در شفاخانه جان باخته است.