سریال بی پایان؛ ۳ نکته ای خواندنی در باره نامزدان معترض بر نتایج انتخابات مجلس نمایندگان

سریال بی پایان؛ ۳ نکته ای خواندنی در باره نامزدان معترض بر نتایج انتخابات مجلس نمایندگان

۲۵ / سرطان ۱۳۹۸ | ۰ دیدگاه

شماری از کاندیدان سال گذشته انتخابات مجلس نمایندگان از سه ماه بدینسو به نتیجۀ انتخابات مجلس  اعتراض کرده‌اند. این نامزدان معترض، که از ولایت‌های مختلف کشور هستند می‌گویند که در انتخابات مجلس نمایند‌گان که در ماه میزان سال گذشته برگزار شد، به پیمانۀ وسیع تقلب صورت گرفته است. این نامزدان معترض، خواهان برگزاری دادگاه ویژه برای رسید‌گی به سندهایی اند که می‌گویند از تقلب‌های انتخاباتی با خود دارند.

پُشت درِ سفارت امریکا

در تازه ترین مورد، گزارش شده است که این نامزدان معترض که تعداد آن ها حدود ده تن گفته می شود، در برابر سفارت آمریکا تجمع کرده اند. روز گذشته، آن ها در مقابل سفارت آمریکا تجمع کرده و گفته اند که حکومت افغانستان آواز آنان را نشنیده و ناامید شدند و اکنون می‌خواهند که سفیر امریکا در کابل آواز عدالت خواهی آنان را بشنود.

شماری از کاندیدان سال گذشته انتخابات مجلس نمایندگان از سه ماه بدینسو به نتیجۀ انتخابات مجلس اعتراض کرده‌اند

شماری از کاندیدان سال گذشته انتخابات مجلس نمایندگان از سه ماه بدینسو به نتیجۀ انتخابات مجلس اعتراض کرده‌اند

این نامزدان، ادعا دارند پولی که دولت امریکا برای افغانستان مصرف می‌کند، پول مردم امریکا است، اما این پول در افغانستان در راه درستی مصرف نمی‌شود.

چهارراهی زنبق

این نامزدان معترض که همه‌ی شان بانوان هستند، مدتی در چهارراهی زنبق چادر برپا کرده بودند و در آن‌جا اعتراض شان را پی‌گیری می‌کردند. با آن‌که آنان جوابی از طرف حکومت دریافت نکردند شام چهارشنبه (۱۲سرطان) پولیس کابل به آنان هشدار داد که یک مهاجم انتحاری قصد حمله بر آنان راداشته و باید چادر اعتراض شان را ترک کنند. به گفتۀ آنان، پس از آن‌که آن‌ها از محل دور شدند، نیروهای امنیتی چادر آنان را نیز برداشتند.

دوختن لب‌ها

اخیرا پیش از آن که چادر این نامزدان از چهارراهی زنبق برداشته شود، شماری از آن ها به دلیل آنچه که بی پروایی حکومت در برابر خواست‌های شان نامیده بودند، لب‌های شان را دوختند. آنان می‌گفتند: “تا هنگامی که حکومت آوازهای شان را نشود و سندهای شان را به بررسی نگیرد دست از این اعتصاب بر نخواهند داشت.” این جدی ترین و مسئله سازترین اقدام این نامزدان در چند ماه گذشته که از اعتراض شان می گذرد، بوده است.

با آن که نتایج انتخابات پارلمانی حدود سه ماه قبل اعلام شده و ریاست مجلس و هیئت اداری و کمیسیون های آن نیز انتخاب شده، اما این نامزدان به اعتراض شان ادامه اند. این در حالی است که اعضای پیشین کمیسیون های انتخاباتی نیز به خاطر تقلب برکنار و پرونده های آن ها در دادستانی کل در جریان است.

همه این موضوعات اما بیانگر آن است که انتخابات مجلس نمایندگان در سال گذشته به چه میزانی پرتقلب و جنجالی بوده است؛ انتخاباتی که حدود یک سال پس از برگزاری آن هنوز حاشیه های آن وجود دارد و هر از چندگاهی خبرساز می شود.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید