چهره‌های منتخب مجلس نمایندگان (51)؛ مسیر زندگی 2 نماینده از ولایت کابل و حوزه کوچی‌ها |
چهره‌های منتخب مجلس نمایندگان (۵۱)؛ مسیر زندگی ۲ نماینده از ولایت کابل و حوزه کوچی‌ها

چهره‌های منتخب مجلس نمایندگان (۵۱)؛ مسیر زندگی ۲ نماینده از ولایت کابل و حوزه کوچی‌ها

خبرنگار خبرنامه

فرشته فرهنگ
خبرنگار خبرنامه

۲۰ / سرطان ۱۳۹۸ | ۰ دیدگاه
Image Title

حبیب الرحمن سیاف، کابل

حبیب الرحمن سیاف فرزند عبدالرب الرسول سیاف در ۲۷ حمل سال ۱۳۶۰ هـ ش به دنیا آمده است.

دوره مکتب را در لیسه عالی حراء گذرانده است و پس از آن لیسانس خود را از یکی از دانشگاه‌های خصوصی کابل از رشته اداره و مدیریت و ماستری‌اش را در بخش فقه و قانون در دانشگاه خصوصی در کابل به دست آورده است.

او سال‌ها است که به عنوان ریاست جوانان تنظیم دعوت اسلامی کار کرده و در بخش‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و مدنی، رهبری و مسئوولیت ده ها سمینار علمی را داشتهاست.

او تدریس در بخش حقوق، علوم سیاسی و شرعیات، ریاست دانشکده حقوق و علوم سیاسی، آمریت تفتیش و نظارت دانشگاه، ریاست جوانان تنظیم دعوت اسلامی، ریاست رادیو و تلویزیون اسلامی دعوت و ریاست مرکز مطالعات استراتژیک افق روشن را در کارنامه کاری خود دارد.

آقای سیاف که از سوی حزب دعوت اسلامی به پارلمان راه‌ پیدا کرده نماینده کابل است و یکی از چهره‌های جدید پارلمان از قوم پشتون کشور در مجلس نمایندگان می باشد.

Habiburahman saiaf

حمیده احمدزی، حوزه کوچی‌ها

حمیده احمدزی در سال ۱۳۶۱ در ولایت کابل بدنیا آمده. خانم احمدزی اصالتا از ولسوالی پل علم ولایت لوگر می باشد.

او که در دوره شانزدهم مجلس نمایندگان نیز از حوزه کوچی‌ها نمایندگی کرده، در کمیسیون کوچی‌ها، قبایل، امور مهاجرین و بیجاشدگان، عضویت داشته است.

خانم ‌احمدزی مکتب را در لیسه ناهید شهید در سال ۱۳۸۴ به پایان رسانیده و سند کارشناسی خود را از رشته حقوق و علوم سیاسی در یکی از دانشگاه‌های خصوصی کابل بدست آورده است.

حمیده احمدزی، عضویت لویه جرگه اظطراری و مشورتی، کار در بخش تعلیم و تربیت صحی، عضویت تفتیش معارف ولایت لوگر، معاونیت امور زنان ولایت لوگر، مسئولیت زون کابل در تصویب قانون اساسی، آمریت عمومی ۳۴ ولایت در کمیسیون انتخابات را در کارنامه خود دارد.

خانم احمدزی که از قوم پشتون کشور می‌باشد برای بار دوم است که وارد پارلمان شده و در دوره هفدهم نیز از حوزه کوچی ها نمایندگی نموده است.

hamidh-ahmadzai

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
افغانستان مجلس نمایندگان افغانستان

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید