پاکستان میزبان نشست صلح افغانستان؛ اتمر از پاکستان خواست زمینه مذاکرات بین الافغانی را فراهم کند |
پاکستان میزبان نشست صلح افغانستان؛ اتمر از پاکستان خواست زمینه مذاکرات بین الافغانی را فراهم کند

بازتاب خبرهای 1 سرطان 1398

Image Title
۱ / سرطان ۱۳۹۸

پاکستان میزبان نشست صلح افغانستان؛ اتمر از پاکستان خواست زمینه مذاکرات بین الافغانی را فراهم کند

پاکستان امروز شنبه(۱ سرطان) میزبان نشست صلح افغانستان با حضور شماری از سیاست‌مدران کشور است.

حنیف اتمر، کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در یک خبرنامه گفته است، به دعوت مرکز تحقیقاتی صلح لاهور و با حمایت دولت پاکستان، به نشست صلح افغانستان که امروز شنبه(۱سرطان) در این کشور برگزار می‌شود، شرکت کرده است.

pakistan

آقای اتمر ضمن حمایت از نشست صلح افغانستان در پاکستان گفته است: “امیدواریم پاکستان به دوام این ابتکار، زمینه مذاکرات مستقیم بین الافغانی را فراهم کند”.

پاکستان امروز شنبه میزبان نشست صلح افغانستان است که در آن تاکنون شماری از سیاست‌مدران کشور از جمله گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی، عطامحمد نور، رییس اجرایی جمعیت اسلامی، محمد محقق، معاون دوم ریاست اجرایی، و عبدالطیف پدرام، نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری،سید سعادت منصور نادری،کریم خلیلی و شماری از  سیاسیون دیگر کشور شرکت کرده‌اند.

این در حالی است که روز گذشته حامد کرزی، رییس‌جمهور پیشین افغانستان با نشر یک اعلامیه از عدم شرکت‌اش در این نشست خبر داده بود.

۱ / سرطان ۱۳۹۸

رهبران حکومت نایب قهرمانی تیم ملی فوتسال زیر 20 سال کشور را تبریک گفتند

ارگ ریاست جمهوری اعلام کرده است که محمد اشرف غنی نایب قهرمانی تیم ملی فوتسال زیر ۲۰ سال افغانستان را در بازی های قهرمانی آسیا تبریک گفته است.

ARG

دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری در یک خبرنامه گفته است، رییس جمهور غنی ضمن تبریکی نایب قهرمانی تیم ملی زیر ۲۰ سال فوتسال کشور، از تلاش های بازیکنان این تیم و مربی آن تشکر کرده است.

داکتر عبدالله، رییس اجرایی حکومت نیز ضمن تبریک این نتیجه گفته است: “جریان مسابقه تیم ملی زیر ۲۰ سال فوتسال کشور با تیم ملی جاپان را با جمعی از دوستان به تماشا نشستیم. ورزشکاران ما با به نمایش گذاشتن بازی تخنیکی و حرفه ای در مقابل یکی از تیم های مقتدر، مقام نائب قهرمانی آسیا را در یک رقابت مشکل به نام افغانستان رقم زدند و افتخار آفریدند”.

این در حالی است که تیم ملی فوتسال زیر ۲۰ سال افغانستان در دیدار پایانی مسابقات قهرمانی آسیا با شکست در مقابل جاپان، در ورزشگاه پورشریفی شهر تبریز ایران، به نایب قهرمانی این مسابقات رسید.

۱ / سرطان ۱۳۹۸

تیم ملی فوتسال زیر 20 سال افغانستان نائب قهرمان آسیا شد

تیم ملی فوتسال زیر ۲۰ سال افغانستان در دیدار پایانی مسابقات قهرمانی آسیا با شکست در مقابل جاپان، به مقام نائب قهرمانی قاره آسیا دست یافت.

photo_2019-06-20_20-13-02

در این دیدار که ورزشگاه پورشریفی شهر تبریز ایران برگزار شد، افغانستان علی‌رغم حملات متعدد، تن به شکست ۱ بر ۳ مقابل جاپان داد.

به این ترتیب، افغانستان که عنوان پدیده این دور از مسابقات لقب گرفته، به مقام نائب قهرمانی رسید.

پیش از این تیم ملی ایران با نتیجه ۸ بر صفر، اندونزی را شکست داد به مقام سوم این مسابقات دست یافت.

تیم ملی فوتسال زیر ۲۰ سال افغانستان در حالی در این بازی تن به شکست داد که یک هیأت بلندپایه از کابل و جمع زیادی از مهاجرین افغانستانی از نزدیک تماشاگر این بازی بودند.

۱ / سرطان ۱۳۹۸

فوری/ انفجار در کابل

گزارش‌ها می‌رساند لحظات قبل یک انفجار در کابل صورت گرفته است.

Breaking-3-1-3

بر اساس گزارش‌ها، لحظات قبل انفجاری در نزدیکی شهرک باغ داوود، در ساحه کمپنی از مربوطات ناحیه پنجم شهر کابل رخ داده است.

تاهنوز از تلفات برخاسته و جزئیات این انفجار گزارشی در دست نیست.

جزییات بیشتر در خبر تکمیلی.

۱ / سرطان ۱۳۹۸

پولیس کابل: شهروندان در صورت پیروزی تیم فوتسال تیراندازی شادیانه نکنند

پولیس کابل اعلام کرده است که در صورت پیروزی تیم فوتسال و تیم کرکت کشور در بازی های پیش‌رو، شهروندان از تیراندازی‌های شادیانه خودداری کنند.

photo_2019-06-20_19-35-41

پولیس کابل امروز شنبه(۱سرطان) با نشر یک اطلاعیه از شهروندان کابل خواسته در صورت پیروزی تیم‌های ورزشی به خصوص تیم فوتسال و کرکت در مسابقات پیش‌رو،  از انجام تیراندازی‌های شادیانه خودداری کنند.

پولیس کابل هشدار داده که در صورت تخلف، با خاطیان برخورد قانونی به عمل خواهد آمد.

این اطلاعیه پولیس کابل در حالی نشر می شود که تیم ملی فوتسال کشور در بازی نهایی مسابقات قهرمانی آسیا، عصر امروز در مصاف جاپان رفته است. این بازی هم اکنون در نیمه دوم و با نتیجه ۲ بر صفر به سود جاپان دنبال می‌شود.

۱ / سرطان ۱۳۹۸

دادستانی‌کل: تحقیقات قضیه تجاوز گروهی بر یک قابله در سمنگان تکمیل شده است

دادستانی‌ کل اعلام کرده است که تحقیقات قضیه تجاوز گروهی بر یک قابله در ولایت سمنگان تکمیل شده است.

دادستانی‌ کل امروز شنبه(۱سرطان) در یک خبرنامه گفته است، متهمین قضیه تجاوز گروهی بر یک قابله در ولایت سمنگان در دو گروه سنی قرار دارند؛ که چهار تن آنان زیر سن تثبیت شده و شش تن دیگرشان دارای سن قانونی(بالای ۱۸ سال) می‌باشند.

aggression

در این خبرنامه آمده است که این قضیه از سوی ریاست منع خشونت علیه زنان و رسیدگی به تخلفات اطفال دادستانی استیناف ولایت سمنگان مورد تحقیق و بررسی قرار گرفته که بر بنیاد یافته‌ها، قابله‌ای که مورد تجاوز قرار گرفته؛ شش سال است در این کلینیک ایفای وظیفه می‌کند.

به گفته دادستانی ‌کل، یافته‌های تحقیقات نشان می‌دهد که متهمان قضیه افزون بر آزار و اذیت، لت و کوب و تجاوز جنسی، پول نقد و زیورات متضرر این قضیه را نیز به سرقت برده‌اند.

این اداره تاکید کرده که دادستان موظف این قضیه برای مجازات متهمانی که سن قانونی را تکمیل کرده‌اند، به جرم تجاوز جنسی، قانون منع خشونت علیه زنان را در نظر گرفته است.

دادستانی کل خاطرنشان کرده است، در سال ۱۳۹۷ به دو هزار و ۷۰۱ قضیه خشونت علیه زنان رسیدگی شده که از این میان، ۱۹۵ مورد آن تجاوز جنسی می‌باشد.

این در حالی است که قضیه تجاوز جنسی گروهی بر یک قابله به تاریخ ۲۶ ثور سال جاری در کلینیک آبخورک ولسوالی رودآب ولایت سمنگان رخ داده و در پیوند به آن، ۱۰ تن از سوی نیروهای کشفی و امنیتی بازداشت شدند.