فوری/ انفجار در کابل |
فوری/ انفجار در کابل

بازتاب خبرهای 9 جوزا 1398

Image Title
۹ / جوزا ۱۳۹۸

فوری/ انفجار در کابل

لحظات پیش صدای یک انفجار در مربوطات حوزه پنجم شهر کابل در منطقه چهاراهی قنبر شنیده شده است.

Breaking-3-1-3

گواهان رویداد می گویند که در محل انفجار صدای آژیر آمبولانس‌ها نیز شنیده می شود.

این خبر تکمیل می شود.

۹ / جوزا ۱۳۹۸

کشته‌شدن 62 تن از اعضای قطعه سرخ طالبان در ولایت میدان وردک

مقامات امنیتی افغانستان از کشته شدن ۶۲ تن از اعضای قطعه سرخ طالبان در عملیات‌های هوایی و زمینی نیروهای امنیتی در ولایت میدان وردک خبر داده‌اند.

taliban maydan

در یک خبرنامه وزارت دفاع ملی آمده است، در نتیجه عملیات مشترک شب گذشته(چهارشنبه، ۸ جوزا) وزارت دفاع و ریاست عمومی امنیت ملی در واکنش به حمله گروهی تروریستی طالبان بالای قرارگاه‌ها و پوسته‌های امنیتی ولسوالی چک میدان وردک، ۶۲ تن از اعضای قطعه سرخ گروه طالبان کشته و ۱۱ تن دیگرشان به شمول عابد جانان، معاون والی نام‌نهاد گروه تروریستی طالبان برای ولایت میدان وردگ زخمی شده‌اند.

در این خبرنامه افزوده شده که بر اساس اطلاعات اوپراتیفی ریاست عمومی امنیت ملی، در جمع کشته‌شدگان فرماندهان قطعه سرخ گروه تروریستی طالبان، شفیق، خبید، رحمانی، صفت‌الله، مسلم، ایمل، میرمحمد و نصرت‌الله حضور دارند.

۹ / جوزا ۱۳۹۸

جنرال حبیب‌الله احمدزی برای وضاحت در مورد ادعایش به دادستانی کل رفت

دادستانی‌کل افغانستان می‌گوید که جنرال حبیب‌الله احمدزی، مشاور پیشین امنیت خاص ریاست جمهوری برای وضاحت در مورد ادعایش پیرامون فساد اخلاقی در حکومت به این اداره فراخوانده شده است.

photo_2019-05-30_16-58-51

دادستانی‌کل بانشر یک خبرنامه گفته است که حبیب‌الله احمدزی، امروز پنج‌شنبه (۹جوزا) در این اداره حضور یافته و دادستانان موظف قضیه، ذریعه استعلام از وی خواهان وضاحت و ارایه اسناد، مدارک و شواهد در رابطه به ادعای اخیر او با رسانه‌ها شدند.

در خبرنامه دادستانی آمده است که آقای حبیب‌زی تاکنون در مورد ادعایش کدام سند، شواهد و مدارکی را به هیات تحقیق ارایه نکرده و به گونه شفاهی اظهار داشته که الی روز اول هفته پیشرو، در پاسخ به استعلام هیات تحقیق، اسناد ارایه می‌دارد.

این در حالی است که آقای حبیب‌زی در گفتگو با رسانه‌ها ادعا کرده بود که حلقات خاصی در ارگ ریاست جمهوری مصروف ترویج فساد اخلاقی هستند، ریاست جمهوری نیز در واکنش به ادعای او، گفته که این موضوع باید توسط دادستانی کل مورد رسیدگی قرار گیرد.

۹ / جوزا ۱۳۹۸

بازداشت 5 تروریست داعش همراه با 800 هزار ریال سعودی در ننگرهار

مقام‌های امنیتی از بازداشت ۵ تروریست داعش همراه با ۸۰۰ هزار ریال سعودی در ولایت ننگرهار خبر داده‌اند.

photo_2019-05-30_16-29-28

عبدالرقیب مبارز، فرمانده پولیس ننگرهار امروز پنج‌شنبه(۹جوزا) با بیان این خبر گفته است، در نتیجه عملیات نیروهای امنیتی در منطقه مارکوه بازار ولسوالی غنی‌خیل این ولایت، ۵ تن از مسوولین مالی گروه داعش همراه با ۸۰۰ هزار ریال سعودی بازداشت شدند.

فرمانده پولیس ننگرهار افزود، این مقدار ریال سعودی در یک موتر حامل مرغ‌ها جاسازی شده بود.

ولایت ننگرهار از جمله ولایت‌هایی به شمار می‌رود که گروه تروریستی داعش در آن حضور فعال دارد.

۹ / جوزا ۱۳۹۸

رسیدگی وزارت داخله به وضعیت یک سرباز پولیس پس از نشر ویدئوی آن در شبکه‌های اجتماعی

وزارت داخله افغانستان اعلام کرده به وضعیت سربازی که اخیرا ویدیوی آن در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شد، رسیدگی کرده است.

kabul police

این سرباز در این ویدئو با حالت گریه می‌گوید که معاش خود را نگرفته و چیزی در خانه خود ندارد.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت داخله امروز پنج‌شنبه(۹جوزا) گفته است، بر اساس هدایت رهبری این وزارت، موضوع “سید باز” فرزند سید نبی، سرباز پولیسی که ادعا کرده که معاش خویش را نگرفته، به گونه جدی پی‌گیری شده است.

رحیمی افزوده که این فرد قبلا در قطعه واکنش سریع اجرای وظیفه می‌کرده و بعدا به حوزه دهم امنیتی پولیس تبدیل گردیده، اما دو ماه پیش از وظیفه منفک شده است.

اما به گفته وی، به دلیل این‌که حالت روانی این سرباز خوب نیست، قرار است در شفاخانه پولیس تحت تداوی قرار بگیرد.

سخنگوی وزارت داخله اضافه کرده که همچنان از معاش ماهوار یک تن از اعضای رهبری این وزارت، به این سرباز کمک پولی نیز گردیده است.

۹ / جوزا ۱۳۹۸

تکمیلی/ کشته و زخمی شدن 22 تن در حمله انتحاری کابل

مقام‌های امنیتی از کشته و زخمی شدن ۲۲ تن در حمله انتحاری امروز پنج‌شنبه(۹ جوزا) مقابل دروازه ورودی دانشگاه نظامی مارشال فهیم در کابل خبر داده‌اند.

ANA Police 025

فردوس فرامرز، سخنگوی پولیس کابل در مورد جزییات این حمله به خبرنامه گفت، فرد انتحارکننده یک تن و هدف‌اش به احتمال زیاد، داخل شدن در دانشگاه نظامی مارشال فهیم بود.

وی افزود، فرد انتحارکننده قبل از رسیدن به هدف، توسط نیروهای امنیتی در “قراول اول” شناسایی شده و زمانی خود را منفجر می‌سازد که مورد هدف نیروهای امنیتی قرار می‌گیرد.

سخنگوی پولیس کابل خاطرنشان کرد در نتیجه این انفجار، ۶ تن کشته و ۱۶ تن دیگر زخمی شده‌اند.