ریاست جمهوری ادعای جنرال حبیب الله احمدزی مبنی بر فساد اخلاقی در ارگ را دروغ خواند |
ریاست جمهوری ادعای جنرال حبیب الله احمدزی مبنی بر فساد اخلاقی در ارگ را دروغ خواند

بازتاب خبرهای 5 جوزا 1398

Image Title
۵ / جوزا ۱۳۹۸

ریاست جمهوری ادعای جنرال حبیب الله احمدزی مبنی بر فساد اخلاقی در ارگ را دروغ خواند

هارون چخانسوری سخنگوی ریاست جمهوری می گوید ادعای آقای احمدزی مبنی بر فساد اخلاقی در ارگ کاملاٌ بی اساس و مبنی بر خصومت شخصی است.

آقای چخانسوری امروز یکشنبه (۵جوزا) در نشست خبری در کابل گفت که آقای احمدزی باید ادعایش را با ثبوت و اسناد به دادستانی کل بسپارد تا در مورد آن در روشنایی قانون تصمیم گرفته شود.

haroon chakhansori

او تاکید کرد که تیم حقوقی ریاست جمهوری همراه با دادستانی کل کارشان را شروع کرده و جزییات آنرا بعد با مردم شریک می کنند.

سخنگوی ریاست جمهوری از تمام سیاسیون خواست بر اساس منافع شخصی و سیاسی شان اذهان عمومی را مغشوش نکند.

این در حالی است که اخیرا جنرال حبیب الله احمدزی در مصاحبه با یک تلویون خصوصی در کابل گفته بود که در ارگ ریاست جمهوری فساد اخلاقی به اوج خودش رسیده است. او ادعا کرده بود که خانم ها براساس لیاقت نه بلکه بر اساس روابط نامشروع به پست ها گماشته می شوند.

این گفته های احمدزی با واکنش شهروندان و شورای کاندیدان ریاست جمهوری نیز روبرو شده بود.

۵ / جوزا ۱۳۹۸

وزارت داخله دو تن را به اتهام قتل مینه منگل بازداشت کرد

وزارت داخله اعلان کرده است که دوتن را در ارتباط به قتل مینه منگل خبرنگاری که اخیرا در کابل کشته شده، بازداشت کرده است.

photo_2019-05-26_15-53-38

نصرت رحیمی سخنگوی وزارت داخله امروز یک‌شنبه (۵جوزا) گفته است که این دو تن در نتیجه دو عملیات جداگانه کشفی توسط پولیس بازداشت شده اند.

رحیمی افزوده است که افراد بازداشت شده در تحقیقات ابتدایی به دست داشتن در این قتل اعتراف نموده و اقارب مینه منگل نیز بر این دوتن ادعای مستقیم دارند.

مینه منگل مشاور کمیسیون فرهنگی مجلس نمایندگان و از مجریان سابق تلویزیونی، صبح روز ۲۱ ثور سال روان در ناحیه‌ی هشتم شهر کابل توسط افراد مسلح ناشناس به قتل رسیده بود.

۵ / جوزا ۱۳۹۸

سه تروریست داعشی بشمول دو پاکستانی در ننگرهار کشته شدند

مقام های محلی از کشته شدن سه تروریست داعشی بشمول دو پاکستانی در ولایت ننگرهار خبر داده اند.

ISIS

دفتر رسانه های ننگرهار امروز یک شنبه (۵جوزا) گفته که این تروریستان داعشی در نتیجه عملیات های هوایی شب گذشته در ولسوالی های هسکه مینه و اچین ولایت ننگرهار کشته شده اند.

این در حالی است که اخیرا داعش به عنوان یک تهدید جدی در حال رشد در افغانستان از سوی برخی نهادهای آمریکایی و رییس سازمان اطلاعات روسیه بیان شده است.

هفته گذشته رییس سازمان اطلاعاتی روسیه گفته بود که ۵ هزار داعشی در مرزهای شمالی افغانستان با آسیای میانه حضور دارند و نسبت به افزایش فعالیت های داعش در این مناطق ابراز نگرانی کرده بود؛ امری که به صورت تلویحی از سوی حکومت افغانستان رد شده است.

۵ / جوزا ۱۳۹۸

حمدالله محب به دعوت رئیس ستاد ارتش پاکستان به اسلام آباد سفر می کند

شورای امنیت ملی اعلان کرده که قرار است مقام‌های بلندپایه امنیتی افغانستان و پاکستان در هفته جاری، روی پروسه صلح افغانستان و مبارزه با تروریزم در اسلام آباد گفتگو کنند.

Hamadollah Moheb

طارق ارین سخنگوی شورای امینت ملی افغانستان امروز یک شنبه (۵جوزا) در صفحه توییترش نگاشته که حمدالله محب، مشاور امنیت ملی افغانستان، در راس هیات بلندپایه قرار است به پاکستان سفر کند.

آرین، افزوده است که سفر آقای محب به پاکستان، به دعوت جنرال قمر جاوید باجوه، رییس ستاد مشترک ارتش پاکستان صورت گرفته و قرار است مشاور امنیت ملی افغانستان روز سه شنبه به اسلام آباد سفر کند.

هارون چخانسوری، سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان نیز به خبرنگاران گفت که پس از نهایی شدن سفر هیات افغانستان به پاکستان، جزییات آن ارائه خواهد شد.

۵ / جوزا ۱۳۹۸

وزارت امور زنان: از آغاز سال روان 15 قضیه حاد خشونت علیه زنان به وقوع پیوسته است

وزارت امور زنان می گوید از میان قضایای خشونت علیه زنان که از آغاز سال روان تا اکنون به وقوع پیوسته، ۱۵ قضیه آن حاد می باشد.

photo_2019-05-26_15-11-09

سپوژمی وردگ، معین این وزارت امروز یکشنبه (۵جوزا) در یک کنفرانس خبری مشترک با دادستانی کل، وزارت صحت، وزارت امور داخله و انجمن مستقل وکلای مدافع در مرکز اطلاعات ورسانه های حکومت گفت که ۷ مورد قتل، ۲مورد محاکمه صحرایی، یک مورد نکاح اجباری، ۲مورد فروش زنان به بهانه ازدواج، یک مورد تجاوز جنسی گروهی و حبس دو زن از سوی گروه طالبان، شامل قضایای حاد خشونت علیه زنان می باشند.

خانم وردک افزود این قضایا در ولایت های سرپل، غور، بادغیس، ننگرهار و کابل روی داده است.

به گفته معین وزارت امور زنان قتل مینه منگل و پرتاب شدن پریسا از طبقه ششم به پایین در کابل و تجاوز جنسی گروهی بریک بانو در ولایت سمنگان را که در دو هفته اخیر روی داده اند، از جمله قضایای تکان دهنده است و وزارت امور زنان اقدامات لازم را در قبال آن انجام داده است.

در همین حال، سینا شنا منصور، مرستیال دادستانی مبارزه با خشونت علیه زنان گفت که تمام قضایای خشونت علیه زنان از سوی این بخش مورد پیگیری قرار گرفته و دوسیه های قضایای یک ماه اخیر نیز مطابق قوانین نافذه کشور زیر تحقیق قرار دارد.