پاکستان از تصویب قرضه ۶ میلیارد دالری برای این کشور خبر داد

بازتاب خبرهای 23 ثور 1398

۲۳ / ثور ۱۳۹۸

پاکستان از تصویب قرضه ۶ میلیارد دالری برای این کشور خبر داد

مقامات پاکستانی گفته اند که این کشور ۶ میلیار دالر از بانک جهانی پول قرضه می گیرد.

IMF

عبدالحفیظ شیخ، وزیر مالیه‌ی پاکستان در گفتگو با تلویزیون دولتی این کشور، گفته است که بر اساس تفاهم‌نامه‌ی جدید میان اسلام‌آباد و صندوق جهانی پول، شش میلیارد دالر قرضه در مدت سه سال، در اختیار پاکستان قرار خواهد گرفت.

در همین حال شاه محمود قریشی، وزیر امور خارجه پاکستان روز گذشته گفته بود “دولت تلاش نهایی خود را کرده بود که بدون قرضه ۶ میلیارد دلاری این کشور از صندوق بین المللی پول، مشکلات اقتصادی خود را حل و فصل کند.”

۲۳ / ثور ۱۳۹۸

جستجوها برای کودک مفقود شده افغان در ایران وارد دهمین روز شد

بر اساس گزارش ها جست وجوها برای یافتن فاطمه دختر هفت ساله مهاجر افغان در ایران وارد ۱۰ همین روز خود شده است.

fatema

فاطمه، دختر هفت ساله افغان به تاریخ ۱۳ ثور ناپدید شده و پولیس نیز تحقیقات را برای یافتن این کودک افغان آغاز کرده اما با گذشت ۱۰ روز هنوز به نتیجه نرسیده است.

به گزارش دوات انلاین پدر فاطمه به رسانه ها گفته است که با گذشت ۱۰ روز از ناپدید شدن دخترش، “دختری با مشخصات فاطمه در بیمارستان امام خمینی تهران بستری بوده اما روز بعد یک نفر با بیمارستان تسویه کرده و دخترم را با خود برده است.”

۲۳ / ثور ۱۳۹۸

بیست قلم آثار تاریخی و باستانی در هرات کشف شد

مقام های محلی از کشف ۲۰ قلم آثار تاریخی باستانی در این ولایت خبر داده اند.

herat

دفتر رسانه های هرات امروز دوشنبه (۲۳ثور) گفته که ۲۰ قلم آثار تاریخی و باستانی که قدمت تاریخی چندین هزار ساله دارد، در یکی از روستاهای دور افتاده ولسوالی کهسان هنگام کندن کاری و فعالیت های زراعتی کشف و بدست آمده است.

به گفته دفتر رسانه های هرات قرار است این آثار بعد از بررسی همه جانبه هیئت فنی وزارت اطلاعات و فرهنگ به موزیم ملی تحویل داده شود.

ولسوالی کهسان ولایت هرات از جمله ولسوالی های مهم است که در آن ساحات زیادی باستانی و آبدات تاریخی وجود دارد.

۲۳ / ثور ۱۳۹۸

ده تن به صورت علنی در کابل محاکمه شد

دادستانی کل می گوید ده تن به اتهام سوء استفاده از صلاحیت های وظیفه‌یی، غدر و تزویر، به گونۀ علنی محاکمه شده است.

Ago

دادستانی کل امروز دوشنبه (۲۳ثور) گفته است که برید جنرال احمدضیا یفتلی رئیس صحیه ستردرستیز وزارت دفاع ملی، جنرال سیدحفیظ ظهور معاون ریاست صحیه، برید جنرال عبدالفتاح رئیس هیأت تدارکات، دگروال محمدحکیم رئیس تشریح شش قلم ادویه، دگروال عبدالصمد عضو هیأت تشریح ادویه، و دگرمن نورالله مدیر نظارت از قراردادها، مورد محاکمه قرار گرفتند.

دادستانی کل افزوده است که محمدصابر، دگروال عبدالرحمن، دگروال محمدعارف عضو هیأت تدارکات، و نثاراحمد معاون شرکت افغان فارما، نیز در این جلسۀ قضایی محاکمه شدند.

به گفته دادستانی کل هیأت قضایی این جلسه، همه متهمان را به شش ماه حبس محکوم کردند.

۲۳ / ثور ۱۳۹۸

یوناما از آسیب پذیری غیرنظامیان افغان در جریان ماه رمضان ابراز نگرانی کرد

هیئت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) نگرانی شدید خویش را در مورد پیامدهای ناشی از خشونت های روزافزون بر غیرنظامیان در کشور و در جریان ماه مبارک رمضان ابراز نموده است.

یوناما امروز دوشنبه (۲۳ثور) در اعلامیه ای گفته است که “طالبان را برای دست داشتن این گروه در حوادث اخیر، مانند حمله ۸ می در برابر سازمان غیردولتی کاونترپارت در کابل، که در آن افراد ملکی عمداً هدف قرار گرفتند، محکوم می کند. در این رویداد شش غیرنظامی به قتل رسیدند و ۲۸ تن دیگر زخمی شدند.”

UNAMA

تدامیچی یاماموتو نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل برای افغانستان می گوید “قطعا، هیچ توجیهی برای راه اندازی حملات عمدی و بدون تفکیک در برابر افراد ملکی وجود ندارد.”

یاماموتو در ادامه افزوده است که قربانیان اصلی حمله بر سازمان غیردولتی کونتر انترنشل افغان ها بودند و این بیانگر یک عمل پیشبینی شده و خشونت بار در برابر یک موسسه توسعه ای که در آن افراد ملکی برای بهبود زندگی افغان ها تلاش می کردند، بود.

یوناما تاکید کرده است که ادعاها در مورد تلفات افراد ملکی ناشی ازعملیات هوایی توسط نیروهای بین المللی در ولایات فراه و نیمروز را بررسی می کند که بر مبنای گزارش ها کارخانه های تولید مواد مخدر در این عملیات آماج قرار گرفتند.

هیئت نمایندگی ملل متحد از طرف های درگیر نیز خواسته است که جنگ را در جریان ماه رمضان متوقف و مسولیت خویش را در راستای حفاظت از افراد ملکی ادا سازند.