جسد دختر ناپدید شده تخاری پس از دو روز پیدا شد |
جسد دختر ناپدید شده تخاری پس از دو روز پیدا شد

بازتاب خبرهای 4 ثور 1398

Image Title
۴ / ثور ۱۳۹۸

جسد دختر ناپدید شده تخاری پس از دو روز پیدا شد

مقام های امنیتی  از پیدا شدن جسد یک دختر ۱۸ ساله در ولایت تخار خبر داده اند.

murder

عبدالخلیل اسیر سخنگوی فرماندهی پولیس تخار امروز چهارشنبه (۴ثور) در صحبت به خبرنامه گفت که صبح امروز جسد یک دختر جوان بنام زمرد که ۱۸ سال سن دارد از منطقه پل گزستان که در دو راهی فرخار موقعیت دارد یافت شده است.

اسیر در ادامه افزود این دختر جوان دو روز قبل زمانی ناپدید شد که به سوی مکتب در حرکت بود. او گفت که تا هنوز کسی در پیوند به این موضوع بازداشت نشده و تحقیقات پولیس جریان دارد.

سخنگوی پولیس تخار اضافه کرد که انگیزه قتل این دختر نیز مشخص نشده است.

۴ / ثور ۱۳۹۸

پیام تازه خلیلزاد؛ گفتگوهای بین الافغانی و آتش بس دائمی پیشرفتی نداشته است

زلمی خلیلزاد نماینده ویژه امریکا برای مصالحه افغانستان گفته که گام ها برای خروج نیروهای خارجی و این‌که افغانستان در آینده خطری برای جهان نباشد برداشته شده است. آقای خلیلزاد تاکید کرده که اما در مورد گفتگوهای مستقیم بین الافغانی و آتش بس دایمی هیچ پیشرفتی صورت نگرفته است.

Capture

آقای خلیل زاد با نشر یک پیام ویدیویی گفته که جنگ در افغانستان ریشه چهل ساله دارد و وقت این رسیده تا پایان یابد. او گفته که از پیش رفت های صورت گرفته دفاع شود.

نماینده ویژه امور مصالحه آمریکا افزوده که “من وظیفه این را دارم که کمک کنم به افغان ها که جنگ ختم شود و همچنان دنیا قانع شود که از اراضی افغانستان به دنیا خطری مواجه نمی شود. برای این کار ما بحث را با حکومت و طالبان شروع کردیم.”

۴ / ثور ۱۳۹۸

نقشه راه سکتور صنایع استخراجی افغانستان نهایی شد

نرگس نهان، سرپرست وزارت معادن پترولیم می گوید که نقشۀ راه سکتور صنایع استخراجی را نهایی کرده است. او گفته که این سند، رهنمودِ اصلاحی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت برای بخش صنایع استخراجی می ‌باشد.

photo_2019-04-24_16-43-38

خانم نهان امروز چهارشنبه (۴ثور) در نشست خبری در کابل گفت که در سال های ۱۳۹۶ و۱۳۹۷ فعالیت‌های وزارت معادن و پترولیم بیشتر روی تطبیق اصلاحات حقوقی، بررسی مشکلات قراردادهای فعلی و اصلاح ساختار سازمانی، متمرکز بوده است.

سرپرست وزارت معادن وپترولیم اضافه کرده که افزون بر این که قانون جدید معادن نهایی شده و بربنیاد آن نیز سیستم مدیریت سکتور صنایع استخراجی بهبود یافته، مطابق احکام قانون جدید، پروژه‌های معدنکاری در مقیاس کوچک از طریق ارایه درخواستی اعطا گردیده و پروژه‌های معدنکاری در مقیاس بزرگ، بر مبنای یک پروسۀ شفاف به داوطلبی سپرده می‌شود.

خانم نهان افزوده با تطبیق اصلاحات در بخش‌های حقوقی، روند بررسی قراردادهای موجود معدنکاری آغاز شده است و مشکلات ۱۴ قرارداد در بخش‌های هایدروکاربن و معدنکاری- به-مقیاس کوچک و بزرگ، حل شده و نیز  مشکلات پروژه‌های مس بلخاب، طلای بدخشان، طلا و مس زرکشان و مس شیدا مرفوع گردیده است.

او تاکید کرده که با تکمیل اسناد تقنینی، روند اعطای جواز و قرارداد ۴۳ ساحه دارای مواد معدنی را که وزارت معادن و پترولیم روند سروی آن را قبلا آغاز و اکنون ساحات متذکره از طرف شورای عالی اقتصادی و کابینه جمهوری اسلامی افغانستان تایید گردده آغاز خواهد شد. او در عین حال گفته که در سال آینده، سروی ۱۵ ساحۀ دارای مواد معدنی راه اندازی می گردد.

۴ / ثور ۱۳۹۸

اعلام حمایت جامعه بین‌المللی از برگزاری انتخابات شفاف و به موقع افغانستان

ریاست اجراییه حکومت وحدت ملی می گوید که جامعه بین‌المللی از برگزاری انتخابات به‌موقع و شفاف حمایت می‌کند.

photo_2019-04-24_16-37-40

ریاست اجراییه امروز چهارشنبه (۴ثور) با نشر خبرنامه ای گفته که عبدالله عبدالله رییس اجرایی و سرور دانش معاون دوم ریاست‌جمهوری، بعد از ظهر امروز در قصر سپیدار با سفرای کشورهای کمک‌کننده برای انتخابات، نماینده‌گان یوناما، حمایت قاطع و اتحادیه اروپا دیدار کرده اند.

در خبرنامه ریاست اجراییه آمده است که در این دیدار، نمایندگان کشورهای حامی پروسه انتخابات و دفتر سازمان ملل حمایت شان را از برگزاری یک انتخابات به‌موقع، شفاف و با اعتبار در افغانستان اعلان کردند.

آقای عبدالله نیز با تاکید بر، برگزاری انتخابات شفاف و با اعتبار گفته که مردم افغانستان به تعیین سرنوشت خویش از طریق انتخابات باورمند می باشند.

۴ / ثور ۱۳۹۸

شماری از نامزدان برنده انتخابات پارلمانی وثیقه دریافت می کنند

مسولان در کمیسیون مستقل انتخابات از توزیع وثیقه برای برندگان انتخابات پارلمانی سال ۱۳۹۷ خبر دادند.

photo_2019-04-24_15-33-35

حوا علم نورستانی رییس کمیسیون مستقل انتخابات امروز چهارشنبه (۴ثور) در یک نشست خبری در کابل گفت که امروز برای ۸۹ نامزد برنده انتخابات پارلمانی به شمول ۴۴ زن وثیقه توزیع می‌شود.

خانم نورستانی افزود تاکنون نتایج انتخابات ۲۸ ولایت کشور اعلان شده و طرح پلان عملیاتی انتخابات ریاست جمهور ی و شورای ولایتی و انتخابات پارلمانی ولایت غزنی نیز نهایی شده است.

۴ / ثور ۱۳۹۸

پدر و پسر ماین گذار در غزنی بازداشت شدند

مقام های محلی از بازداشت یک پدر و پسر ماین گذار در غزنی خبر داده اند.

mod

دفتر مطبوعاتی غزنی امروز چهارشنبه (۴ثور) در یک خبرنامه گفته است که نیروهای ویژه امنیتی دو تن که پدر و پسر هستند را در پیوند به فعالیت های تروریستی باﺯداشت کردند.

دفتر مطبوعاتی غزنی افزوده که این دو تن شب گذشته در عملیات تصفیه ای در روستای شهباﺯ و بخش اﺯ روستا نوغى بازداشت شده اند.