چهره‌های منتخب مجلس نمایندگان افغانستان(۱۹)؛ مسیر زندگی ۳ نماینده از ولایات تخار، فراه و هرات

چهره‌های منتخب مجلس نمایندگان افغانستان(۱۹)؛ مسیر زندگی ۳ نماینده از ولایات تخار، فراه و هرات

۲۵ / حمل ۱۳۹۸ | ۰ دیدگاه

رییس عبدالباقی ملک زاده از ولایت تخار

رییس عبدالباقی فرزند حاجی عبدالودود در سال ۱۳۴۸ در ولسوالی فرخار ولایت تخار بدنیا آمده است.

آقای ملک زاده مکتب را در لیسه سمیع شهید در سال ۱۳۸۱ در ولایت تخار به پایان رسانیده و لیسانس و ماستری خود را از دانشگاه ملی تاجکستان در رشته تجارت گرفته است.

آقای ملک زاده قبل از این که وارد عرصه سیاست شود در کارهای تجارت در شهر تالقان مصروف بوده است.

آقای ملک زاده از قوم تاجیک با آرای مردم ولایت تخار برای بار سوم است که وارد پارلمان شده و در دوره های پانزدهم و شانزدهم عضو کمیسیون مالی و بودجه بوده است.

رییس عبدالباقی ملک زاده عضویت احزاب سیاسی را ندارد.

abdul baqi

عبدالغفار آرمان از ولایت فراه

عبدالغفار آرمان فرزند الحاج غلام محی الدین در سال ۱۳۶۷ در قریه سنگزور مرکز ولایت فراه بدنیا آمده است.

آقای آرمان در سال ۱۳۷۵ شامل مکتب شد و تعلیمات ابتدایی را در مکتب متوسطه قسم دوم ابونصر آن زمان و دوره متوسطه و عالی را در لیسه شیخ ابونصر فراهی به پایان رسانید و در سال ۱۳۸۷ سند بلکوریا را بدست آورد.

آقای عبدالغفار آرمان به خبرنامه گفت” به دلیل شوق و علاقه ای که به افغانستان داشتم باعث شد که شامل اکادمی پولیس شوم و تعلیمات نظامی را فرا گیرم”.

نخستین وظیفه آقای آرمان به حیث آمر تعلیم و تربیه حوزه چهارم شهر فراه بود که در سال ۱۳۸۹ به فعالیت شروع کرد و بعد از سپری کردن یک سال در بست فوق به عنوان محاسب آمریت تعمیرات قومندانی امنیه ولایت فراه تعیین شد.

آقای آرمان بعد به عنوان آمر پاسپورت ولایت فراه تعیین شد و به مدت شش سال در این بست خدمت کرد.

آقای آرمان با آرای مردم ولایت فراه برای اولین بار است که وارد پارلمان شده است.

abdulghafar arman

عمر نصیر مجددی از ولایت هرات

نصیر محمد مجددی در سال ۱۳۶۷ در ولایت هرات متولد شده است.

آقای مجددی تعلیمات ابتدایی را در مکتب انصاری و تعلیمات دوره لیسه را در لیسه انقلاب ولایت هرات به پایان رساند. او بعد از گذراندن موفقانه آزمون کانکور وارد دانشکده خبرنگاری دانشگاه هرات شد و مدرک لیسانس اش در سال ۱۳۹۰ از  همین رشته بدست آورد.

آقای مجددی حدود ۱۴ سال از عمرش را در کارهای خبرنگاری و اطلاع رسانی مشغول بوده است. او در کنار فعالیت های رسانه ای مصروف کارهای خیریه و فعالیت های اجتماعی در ولایت هرات بوده است.

آقای مجددی مدیر مسوول رادیو زحل در هرات می‌باشد. او در همان سال ورود اش به دانشکده خبرنگاری تصمیم به راه اندازی یک ایستگاه رادیویی محلی گرفت و توانست به زودترین فرصت افراد مسلکی را در این رادیو جذب کند و نزدیک به ۱۴ سال از فعالیت های این رادیو می‌گذرد که در بخش های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی در ولایت هرات فعالیت دارد.

آقای مجددی در کنار دیگر فعالیت هایش مدیر مسوول تلویزیون ترقی نیز می‌باشد. او ریاست منتخب خانه خبرنگاران را نیز به عهده دارد.

آقای مجددی هم‌چنان موسس شبکه جامعه مدنی نیز می‌باشد و در فعالیت های مدنی سهم فعالی در ولایت هرات دارد. او ریاست فدراسیون بدمینتون ولایت هرات را نیز برعهده دارد.

به گفته آقای مجددی پیش از اینکه نامزد انتخابات پارلمانی از حوزه هرات شود مصروف فعالیت های گوناگونی بوده است که یکی از این برنامه ها، برنامه‌ی تحت “زیارت دل” می‌باشد که با ابتکار آقای مجدی در هرات راه اندازی شده بود و به مدت چهار سال است که فعالیت می‌کند.این برنامه بیماران زیادی را که توان معالجه نداشتند، تحت پوشش قرار داده است.

آقای مجددی در کنار برنامه های گوناگونی اجتماعی، ابتکار برگزاری روز هرات را نیز دارد که از دو سال بدینسو د روز ۲۵ ماه حمل از این روز تجلیل می‌شود. آقای مجددی از قوم سادات است و عضویت هیچ حزب سیاسی را ندارد.

omar nasib mojadadi

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
افغانستان انتخابات انتخابات پارلمانی 97 افغانستان مجلس نمایندگان افغانستان

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید