3 غیرنظامی در اصابت راکت در لوگر کشته و زخمی شدند |
۳ غیرنظامی در اصابت راکت در لوگر کشته و زخمی شدند

بازتاب خبرهای 24 حمل 1398

Image Title
۲۴ / حمل ۱۳۹۸

۳ غیرنظامی در اصابت راکت در لوگر کشته و زخمی شدند

مقام های محلی از کشته و زخمی شدن سه غیر نظامی در نتیجه اصابت یک راکت بر یک منزل مسکونی در ولایت لوگر خبر داده اند.

photo_2019-04-08_16-12-27

دفتر مطبوعاتی ولایت لوگر امروز شنبه(۲۴حمل) با نشر یک خبرنامه گفته است که این راکت روز گذشته از سوی شورشیان شلیک شده بود.

به گفته دفترمطبوعاتی ولایت لوگر این اتفاق در منطقه برکی راجان از مربوطات ولسوالی برکی برک این ولایت رخ داده است.

۲۴ / حمل ۱۳۹۸

چهار قاچاقبر مواد مخدر از میدان هوایی بین المللی حامد کرزی بازداشت شد

مقام های امنیتی از بازداشت چهار قاچاقبر مواد مخدر از میدان هوایی بین المللی حامد کرزی خبر داده اند.

photo_2019-04-08_16-02-50

وزارت داخله امروز شنبه (۲۴حمل) با نشر یک خبرنامه گفته که پولیس سرحدی این وزارت ۴ تن از قاچاقبران مواد مخدر را همراه با بیش از ۱۴ کیلوگرام مواد مخدر نوع هیرویین، در میدان هوایی بین‌المللی حامد کرزی شناسایی و بازداشت نمودند.

به گفته وزارت داخله قاچاقبران بازداشت شده این مقدار مواد مخدر را در میان “جان‌پاک ها و سرتختی ها” جابجا نموده بودند و می خواستند که آن را به عربستان سعودی منتقل نمایند.

۲۴ / حمل ۱۳۹۸

ریاست امنیت ملی: دو زن بازداشت شده در هلمند آزاد شده اند

ریاست عمومی امنیت ملی می گوید دو زنی به شکل موقت توسط کارمندان خانم این ریاست بازداشت شده بود بعد از اخذ معلومات و ارتباط با اعضای خانواده های شان، دوباره آزاد شده اند.

NDS

ریاست عمومی امنیت ملی در اعلامیه مطبوعاتی در باره عملیات نیروهای آن در ولایت هلمند، امروز شنبه (۲۴حمل) گفته که در عملیات بر یک شبکه مخفی گروه تروریستی القاعده علاوه بر دستگیری بیش از ده تن افراد مشکوک، دو زن نیز شده بودند.

در خبرنامه ریاست امنیت ملی آمده است که “این دو تن خانم که به شکل موقت توسط کارمندان طبقه اناث تحت توقیف قرار گرفته بودند،‌ بعد از اخذ معلومات و ارتباط با اعضای فامیل های شان، ‌در روشنی قوانین نافذه و ارزش های اسلامی رها و برای فامیل شان سپرده شدند”.

ریاست امنیت ملی ضمن این خواستار تدقیق معلوماتی که بر مبنای آن اعلامیه های که از سوی بزرگان سیاسی کشور نشر می شود، شده، افزوده است که این گونه بهره برداری های سیاسی از هر مسئله بخصوص از مسائل که مربوط به امنیت ملی کشور می گردد تنها به نفع دشمنان افغانستان تمام می شود.

۲۴ / حمل ۱۳۹۸

شبکه 19 نفری شورشیان طالبان در ولایت قندهار منهدم شد

مقام های امنیتی از بازداشت ۱۹ تن از شورشیان گروه طالبان به شمول سه فرمانده آنان در ولایت قندهار خبر داده اند.

ریاست عمومی امینت ملی امروز شنبه (۲۴حمل) با نشر یک خبرنامه گفته که نیروهای قطعات خاص این ریاست این شبکه را از مربوطات ولایت کندهار بازداشت نموده اند.

kandahar NDS

در خبرنامه ریاست امنیت ملی آمده است که فرماندهان بازداشته به نام های نورالله مشهور به ابوظهر، فاتح و حمیدالله مشهور به ثاقب فرمانده قطعه سرخ طالبان در زابل همراه با یک جمع ۱۶ نفری دیگر از ولایت قندهار بازداشت شده اند.

به گفته ریاست امنیت ملی بازداشت شدگان در مربوطات ولایات کندهار، زابل و لوگر مصروف فعالیت های تخریبی و تروریستی بودند که با استفاده از فصل سرما جهت فراگیری تعلیمات نظامی و اخذ دستور از شورای کویته و رهبری گروه طالبان به آنسوی خط دیورند رفته بودند. آنان حین بازگشت به دست نیروهای این ریاست افتاده اند.

۲۴ / حمل ۱۳۹۸

اداره ملی ستندرد در 3 ولایت آزمایشگاه های مواد ساختمانی می سازد

خواجه جاوید صدیقی معاون فنی اداره ملی ستندرد افغانستان می گوید که آزمایشگاه های کنترول کیفیت مواد ساختمانی در ولایت های ننگرهار، هرات و بلخ به زودی افتتاح خواهد شد.

javad

خواجه جاوید صدیقی در کنفرانس خبری حساب دهی حکومت به ملت امروز شنبه (۲۴حمل) گفت که در حال حاضر ۱۴ کمیته فنی در زمینه تدوین ستندرد های ملی فعالیت می کنند و تا اکنون ۶۱۷ ستندرد ملی و۶ کد ملی ساختمانی ساخته شده است.

صدیقی ایجاد سیستم کنترول و بررسی آنلاین، ایجاد سیستم تصدیق نامه های کیفی برای تولیدات داخلی، ایجاد لابراتوار کنترول کیفیت و بازار قالین، ایجاد شبکه واحد فعالیت های لابراتواری در مرکز و ولایات و گسترش روابط با کشورهای منطقه و جهان را، از برنامه های آینده اداره ملی ستندرد عنوان کرد.