دومین نشست رهبری شورای عالی مصالحه در ارگ برگزار شد / نشست بین الافغانی دوحه به تعویق افتاد |
دومین نشست رهبری شورای عالی مصالحه در ارگ برگزار شد / نشست بین الافغانی دوحه به تعویق افتاد

بازتاب خبرهای 21 حمل 1398

Image Title
۲۱ / حمل ۱۳۹۸

دومین نشست رهبری شورای عالی مصالحه در ارگ برگزار شد / نشست بین الافغانی دوحه به تعویق افتاد

دومین نشست رهبری شورای عالی مصالحه در ارگ برگزار شد.

رهبری شورای عالی مصالحه امروز چهارشنبه (۲۱حمل) با نشر یک خبرنامه گفته که در این جلسه روی آماد گی برای گفتگوی بین الافغانی که قرار است از تاریخ ۱۹الی ٢١ اپریل در شهر دوحه برگزار شود، گفتگو شده است.

arg peace 2

در خبرنامه این شورا افزوده شده که در نشست گزارش کمیته های موظف روی موضوعات چون تکمیل اعضای شورای رهبری مصالحه، تعیین هیئت حکومت برای گفتگوهای بین الافغانی و تعیین هیئت مذاکره کننده دولت شنیده شده است.

در گزارش آمده که شورای رهبری فیصله نموده تا کمیته های موظف به کار خویش ادامه داده و گزارش های شان را به مجلس بعدی شورای رهبری مصالحه به روز  ٢۴ حمل  جهت تصمیم نهایی ارایه نمایند.

این در حالی است که امروز دوازده تن از کاندیدان ریاست جمهوری با نشر یک اعلامیه این شورا را به رسمیت نشناخته و خواهان انحلال آن شده بودند.

۲۱ / حمل ۱۳۹۸

بیست جریب مزرعه کوکنار در ننگرهار تخریب شد

مقام های امنیتی از تخریب بیست جریب مزرعه کوکنار در ولسوالی مومندره ولایت ننگرهار خبر داده اند.

drug Nangarhar

فریدخان سخنگوی فرماندهی پولیس ننگرهار امروز چهارشنبه (۲۱حمل) گفته که محمد نیسیم شنواری ولسوال، ولسوالی مومندره با همکاری نیروهای امنیتی در منطقه باسول و دپ بیست جریب زمین زرع کوکنار را تخریب کرده اند.

ولسوالی مومندره در ۴٠ کیلومترى شرق شهر جلال آباد موقعیت دارد و دریاى کنر نیز در میان آن جریان دارد. باشندگان این ولسوالی بیشتر زراعت پیشه اند.

۲۱ / حمل ۱۳۹۸

طالبان دو زن را در ولایت غزنی ربودند

مقام های امنیتی از ربوده شدن دو زن توسط طالبان از مربوطات ولسوالی قرباغ ولایت غزنی خبر داده اند.

taliban woman

احمدخان سیرت سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت غزنی امروز چهارشنبه (۲۱حمل) در صحبت به خبرنامه گفت که گروه طالبان روز دوشنبه دو زن را در مربوطات ولسوالی قرباغ  این ولایت از مسیر شاهراه کابل- قندهار از موتر مسافر بری پایین کرده و با خود برده اند.

آقای سیرت در مورد انگیزه طالبان از ربودن این زنان گفت هنور در این مورد جزییات دقیق در دست نیست.

در همین حال دفتر مطبوعاتی غزنی با نشر یک خبرنامه گفته که این دو زن از سوی یک فرمانده طالبان بنام ابو عتیق ربوده شده است. در بیانیه گفته شده که حین پائین کردن زنان از موتر بین مسافرین و طالبان برخورد فزیکی نیز صورت گرفته است.

۲۱ / حمل ۱۳۹۸

یک فرمانده مشهور طالبان در فراه کشته شد

مقام های امنیتی از کشته شدن یک فرمانده مشهور طالبان همراه با چهار تن از همراهانش در ولایت فراه خبر داده اند.

taliban commander

وزارت دفاع ملی امروز چهارشنبه (۲۱حمل) با نشر یک خبرنامه گفته که عصر روز گذشته، یکی از فرماندهان مشهور گروه طالبان همراه با چهار تن دیگر این گروه کشته شده اند.

به گفته وزارت دفاع این فرمانده شورشیان طالبان که مسؤل اخاذی این گروه در این ولایت بود، در نتیجه یک عملیات هوایی از از پای در امده است.

۲۱ / حمل ۱۳۹۸

یک قاچاقچی مواد مخدر در فرودگاه بین المللی حامد کرزی بازداشت شد

مقام های امنیتی از بازداشت یک تن به اتهام قاچاق بیش از هفت کیلو گرام موادمخدر در میدان‌هوایی بین‌المللی حامد کرزی خبر داده اند.

kabul police a

وزارت داخله امروز چهارشنبه (۲۱حمل) با نشریک خبرنامه گفته که منسوبین پولیس مبارزه با موادمخدر‌ این وزارت، مواد مخدر را از داخل میزهای تزئینی این مرد پیدا کرده است.

در اعلامیه این وزارت آمده که این قاچاقچی می‌خواست این مواد را به خارج از کشور قاچاق نماید.