هواپیمای اتیپویایی درمسیر کنیا سقوط کرد |
هواپیمای اتیپویایی درمسیر کنیا سقوط کرد

بازتاب خبرهای 19 حوت

Image Title
۱۹ / حوت ۱۳۹۷

هواپیمای اتیپویایی درمسیر کنیا سقوط کرد

گزارش ها می رساند که یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ درمسیر اتیوپی به کنیا با ۱۴۹ مسافر سقوط کرده است.

Ethiopian

بر اساس گزارش ها یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷، متعلق به خطوط هوایی اتیوپی که در حال پرواز از آدیس آبابا پایتخت ایتوپی به سمت نایروبی پایتخت کنیا بود سقوط کرده است.

تا کنون جزییاتی از سرنوشت مسافران در دست نیست.

۱۹ / حوت ۱۳۹۷

رییس اجرایی برداشت های افراطی را چالش بزرگ زنان افغان دانست

عبدالله عبدالله رئیس اجراییه میگوید زنان به دلیل برداشت‌های افراطی و انحرافی از دین و سنت‌ها، با چالش‌ها و مشکلات عدیده‌یی روبرو بوده‌اند.

abdullah CEO

رییس اجرایی حکومت وحدت ملی امروز یک‌شنبه (۱۹حوت) در مراسم گرامی‌داشت از هشتم مارچ  در ارگ گفت که زنان افغانستان در شهرها و روستاها از حقوق اساسی‌شان عدول نمی‌کنند.

عبدالله افزود گرامی‌داشت از روز جهانی زن، به معنای به‌ بررسی گرفتن و ارزیابی وضعیت زنان در عرصه‌های گوناگون، گرفتن درس‌ها و ترسیم راه‌های بهتر برای آینده است.

رییس اجراییه با بیان این که زنان کشور در چهل سال جنگ و خشونت، بیش‌ترین رنج و درد را متقبل شده‌اند گفت با ادامۀ جنگ و خشونت‌ها در کشور بیش‌ترین آسیب متوجه زنان خواهد بود، چنان‌که در چند سال گذشته زنان فعال مدنی، رسانه‌یی و اجتماعی، از پیامدهای جنگ مصئون نبوده‌اند.

رییس اجراییه تأکید کرد که ذهنیت مردم در شهرها و روستاها تغییر کرده و زنان در روستاها نقش ویژه در اقتصاد خانواده‌های شان دارند.

۱۹ / حوت ۱۳۹۷

دانش: رسانه‌های ملی باید مستقل و فارغ از مداخله‌ قوای سه گانه دولت عمل نمایند

سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری می گوید که رسانه‌های ملی باید مستقل و فارغ از مداخله‌های قوای سه گانه دولت عمل نمایند.

VP danish

معاون دوم رییس جمهور امروز یک‌شنبه (۱۹حوت) در مراسم معرفی رییس جدید رادیوتلویزیون ملی، بر تقویت و حمایت از آزادی بیان و گردش آزاد اطلاعات تاکید کرد و گفت که رسانه‌های ملی نیز باید مستقل و فارغ از مداخله‌های قوای سه گانه دولت عمل نمایند.

دانش افزود «آزادی بیان از اصول بنیادین حقوقی و سیاسی و یک حق بشری غیر قابل سلب و اساس بسیاری از حقوق و آزادی‌های دیگر است و امروز وجود آزادی در کشورها و نظام‌های سیاسی مختلف با معیار آزادی بیان سنجیده می‌شود».

او تصریح کرد که حمایت از آزادی بیان و دسترسی به اطلاعات به عنوان دو عنصر مهم و مکمل یک دیگر جزو پالیسی حکومت افغانستان است.

۱۹ / حوت ۱۳۹۷

بازداشت یک مظنون انتحاری در کابل

ریاست عمومی امنیت ملی از بازداشت یک مظنون انتحاری و همراه او در ولسوالی سروبی ولایت کابل خبر داده است.

kabul

دفتر مطبوعاتی ریاست عمومی امنیت ملی امروز (۱۰حوت) گفته که نیروهای قطعات خاص این ریاست در عملیات خاص یک فرد انتحاری و انتقال دهنده آن را باالفعل با یک ثوب واسکت انتحاری، یک میل تفنگچه و دو قبضه بم دستی از مربوطات ولسوالی سروبی ولایت کابل بازداشت نموده است.

دفتر مطبوعاتی این ریاست افزوده که رحمن الله فرد انتحاری و رازمحمد انتقال دهنده و راهنمای او که توسط بغدادی یکتن از اعضای گروه تروریستی طالبان به آن گروه جذب و آماده حمله انتحاری بالای یک همایش بزرگ مردمی و نیروهای امنیتی در ولسوالی سروبی ولایت کابل گردیده بودند، قبل از رسیدن به هدف شناسایی و بازداشت گردیده اند.

۱۹ / حوت ۱۳۹۷

يك كودك ربوده شده از چنگ ربايندگان در ولایت فاریاب آزاد شد

مقامات امنیتی از آزادسازی یک کودک ربوده شده از چنگ ربایندگان در ولایت فاریاب خبر داده اند.

وزارت داخله گفته که این کودک ٩ روز قبل از سوی افراد ناشناس از روستای تکلی خانه ناحیه سوم شهرمیمنه ربوده شده بود.

police

وزارت داخله افزوده که پولیس مبارزه با تروریزم فرماندهی پولیس ولایت فاریاب در عملیاتی شب گذشته از روستای تاتار خانه ناحیه دوم شهر میمنه این کودک را آزاد کرده است.

دو تن به ظن دست داشتن در این موضوع بازداشت شده است.