افغانستان یک میلیون دالر به پناهندگان فلسطینی کمک کرده است |
افغانستان یک میلیون دالر به پناهندگان فلسطینی کمک کرده است

بازتاب خبرهای 11 حوت

Image Title
۱۱ / حوت ۱۳۹۷

افغانستان یک میلیون دالر به پناهندگان فلسطینی کمک کرده است

وزارت خارجه افغانستان گفته است که مبلغ یک میلیون دالر از سوی سفیر این کشور در ترکیه به حساب بانکی سازمان ملل به خاطر کمک به پناهندگان فلسطینی انتقال داده شده است.

صلاح الدین ربانی، سرپرست وزارت خارجه افغانستان این مطلب را در دیدار با پیری کروهنبهول، کمیسار عمومی دفتر سازمان ملل برای کمک به پناهندگان فلسطین در حاشیه چهل و ششمین نشست وزیران خارجه سازمان همکاری اسلامی بیان کرده است.

MOFA

در این دیدار کروهنبهول از کمک یک میلیون دالری افغانستان به مهاجرین فلسطینی قدردانی نموده، اظهار داشته است که از کمک افغانستان برای تعلیم و تربیت مهاجرین فلسطینی به کار گرفته خواهد شد.

۱۱ / حوت ۱۳۹۷

محب: نیروهای امنیتی افغانستان تلاش های عاجل و سرتاسری نجات مردم را آغاز کنند

حمدالله محب، مشاور امنیت ملی رییس جمهور افغانستان به نیروهای امنیتی این کشور هدایت داده تا تلاش های عاجل و سرتاسری نجات مردم را آغاز کنند.

شورای امنیت ملی امروز (شنبه، ۱۱حوت) با نشر یک اعلامیه گفته است، به علت بارندگی های شدید در سراسر افغانستان به خصوص ولایات جنوب غرب و شمال شرق، راه‌های مواصلاتی مسدود گردیده که باعث به وجود آمدن مشکلات در زندگی روزمره مردم و تهدید به محلات بود و باش آنان شده است.

بر این اساس، مشاور امنیت ملی افغانستان به نیروهای امنیتی هدایت داده است که کمپاین سرتاسری کمک به آسیب دیدگان حوادث طبیعی را آغاز کنند.

Hamdullah mohib

حمدالله محب گفته است: “اگر مسافرین در مسیر راه های مواصلاتی به حوادث طبیعی برمی خورند و یا هموطنان ما

 به غذا و مواد سوختی دسترسی ندارند، و یا در خانه های ایشان گیر مانده اند، به نیروهای پولیس هدایت داده شده تا از تمام امکانات نجات و همکاری استفاده کرده و به کمک مردم بشتابند”.

وی از مردم خواسته است که در صورت مواجه شدن به خطرات طبیعی، با نزدیک ترین مرکز امنیتی در تماس شوند. همچنین به نیروهای امنیتی هدایت داده شده تا تمام چینل های تماس با مردم را نیز فعال سازند.

این در حالی است که سیلاب ها امروز در چندین ولایت افغانستان، جان ده ها تن را گرفته و خسارات هنگفت مالی برجای گذاشته است.

۱۱ / حوت ۱۳۹۷

سیلاب در ولایت هرات جان دو تن را گرفت

مقامات محلی ولایت هرات از جان باختن دو تن در اثر سرازیر شدن سیلاب خبر دادند.

جیلانی فرهاد، سخنگوی والی هرات در صحبت با خبرنامه گفت، در اثر سرازیر شدن سیلاب در ولسوالی شیندند ولایت هرات، دو تن جان باختند.

herat

فرهاد در ادامه افزود، سیلاب در سایر ولسوالی های ولایت هرات نیز خسارات هنگفت مالی برای مردم به بار آورده  است.

این در حالی است که اداره هواشناسی افغانستان روز گذشته در مورد سرازیر شدن سیلاب در بعضی مناطق افغانستان هشدار داده بود.

۱۱ / حوت ۱۳۹۷

نخستین نشست سه جانبه افغانستان، هند و چین برگزار شد

وزارت خارجه افغانستان از برگزاری نخستین نشست سه جانبه افغانستان، هند و چین در کابل خبر داده است.

این وزارت گفته است که نخستین نشست سه جانبه میان افغانستان، چین و هند به ریاست ادریس زمان، معین سیاسی وزارت امورخارجه و با اشتراک سفیران کشورهای جمهوری هند و جمهوری خلق چین در کابل برگزار شد.

photo_2019-03-02_15-03-35

وزارت خارجه تصریح کرده است که ادریس زمان هر دو کشور هند و چین را دوستان دیرینه و همسایه های خوب افغانستان توصیف نموده و افزوده است، تمرکز بیشتر باید روی آموزش کارمندان ملکی و نظامی، استخراج معادن، افزایش انرژی، انکشاف زراعت و ترانسپورت، اتصال منطقه ای، اتاق تجارت مشترک میان سه کشور و ساحاتی که منافع مشترک اقتصادی هر سه کشور در آن نهفته است،  باید کار صورت گیرد.

به گفته وزارت خارجه افغانستان، سفیران دو کشور (هند – چین) در کابل از همکاری کشورهای شان در بخش های پیشنهاد شده، اعلام آمادگی نموده اند.

۱۱ / حوت ۱۳۹۷

اندرابی: وزارت داخله برای مبارزه با فساد، مجرمین، ناقضان قانون و زورگویان مأموریت دارد

مسعود اندرابی، سرپرست وزارت داخله افغانستان  گفته است که این وزارت در راستای مبارزه با فساد، مجرمین سازمان یافته، ناقضان قانون و زورگویان مأموریت دارد.

سرپرست امورداخله که امروز شنبه(۱۱ حوت) در مراسم تجلیل از روز ملی نیروهای امنیتی سخن می گفت، به مسؤولان پولیس هشدار داده‌ است که اگر به مشکلات مردم رسیده‌گی نکنند، باید از مقام‌های شان کنار بروند.

وی تأکید کرده است که هیچ‌گونه کم‌کاری و توجیه در راستای رسیدگی به مشکلات مردم قابل پذیرش نیست.

massod andarabi

اندرابی با بیان این که تمامی مسؤولان پولیس در کشور به ویژه در کابل، شبانه در وظایف شان باشند و برای تطبیق قانون و تأمین عدالت قاطعانه کار کنند، گفته است: «یا این مسؤولیت را بگیرید و یا مؤدبانه معذرت بخواهید».

سرپرست وزارت داخله گفته است که در جریان شب جرم‌های جنایی در شهر کابل و دیگر شهرهای کشور رخ می‌دهد، اما مسؤولان امنیتی به دلایلی به آن رسیدگی نمی‌کنند.

اندرابی افزوده است که وزارت امورداخله مأموریت دارد که با فساد، مجرمان و ناقضان قانون و زورگویان برخورد کند.