وزارت داخله فهرست تازه‌ای از مرتکبان جرم را در شهر کابل منتشر کرد |
وزارت داخله فهرست تازه‌ای از مرتکبان جرم را در شهر کابل منتشر کرد

بازتاب خبرهای 7 حوت

Image Title
۷ / حوت ۱۳۹۷

وزارت داخله فهرست تازه‌ای از مرتکبان جرم را در شهر کابل منتشر کرد

وزارت امور داخله‌ی افغانستان با نشر فهرست تازه ۱۲ نفری از مرتکبان جرم در شهر کابل، از مردم خواسته است که در گرفتاری این چهره‌ها با پولیس همکار کنند.

moi

در اعلامیه این وزارت به نقل از مسعود اندرابی، سرپرست وزارت امور داخله آمده است که در مبارزه بر ضد تروریزم، افراد قانون‌گریز و اخلال‌گران امنیت، سلیقوی برخورد نخواهد شد.

در ادامه این اعلامیه به نقل از آقای انداری آمده است: «به شما اطمینان می‌دهم که به تعقیب برنامه‌های که قبلآ آغاز گردیده بود، وزارت امورداخله بازهم برای شما، چهره‌هایی را فاش می‌کند که در برهم زدن زندگی عادی مردم مرتکب جرم شده‌اند، اما از پنجه قانون فراری اند.»

وزارت امور داخله افغانستان پیش از این نیز فهرست‌هایی از افراد قانون‌شکن و مرتکب جرم را نشر کرده که شمار زیادی از آنان در حال حاضر مورد پیگرد پولیس است.

۷ / حوت ۱۳۹۷

هندوستان خواهان همکاری‌های بیشتر در روند صلح با افغانستان است

سفیر هند در کابل در دیدار با معاون دوم رئیس جمهور گفته است که دولت هند خواهان همکاری‌های بیشتر در روند صلح با افغانستان می باشد.

afg india

وینی کمار سفیر هند در کابل امروز (۷حوت) در دیدار با معاون دوم رئیس جمهور ضمن اعلام حمایت کشورش از سیاست‌های حکومت افغانستان گفته که دهلی نو علاوه بر مصالحه در حوزه انتخابات ریاست جمهوری، همکاری‌های تجارتی و پروژه‌های انکشافی با افغانستان همکاری می کند.

سفیر هند بر روند صلح به رهبری حکومت افغانستان تاکید کرده است. او تصریح نموده که کشورش طرفدار انتخابات شفاف و عادلانه در افغانستان است و آماده مشوره‌های فنی جهت تامین شفافیت انتخابات ریاست جمهوری با کمیسیون‌های انتخاباتی افغانستان می باشد.

۷ / حوت ۱۳۹۷

کشته شدن 5 تروریست داعش در ننگرهار

مقامات محلی از کشته شدن ۵ تروریست داعشی در ولایت ننگرهار خبر داده اند.

isis women

دفترمطبوعاتی ولایت ننگرهار امروز (۷حوت) با نشر یک خبرنامه گفته که در نتیجه عملیات هواپیماهای بدون سرنشین درمنطقه تنگه وزیر ولسوالی خوگیانی این ولایت ۵ تروریست داعش کشته شده اند.

در خبرنامه این ولایت آمده است که در این عملیات تعدادی از سلاح های سنگین این گروه نیز از بین برده شده است.

۷ / حوت ۱۳۹۷

بازداشت دو مهاجم انتحاری در ولایت ننگرهار

مقامات محلی ولایت ننگرهار از بازداشت دو مهاجم انتحاری که یک آن شهروند پاکستان است خبر داده اند.

nds nangarhar

شاه‌محمود میاخیل، والی ننگرهار، امروز سه‌شنبه (۷حوت) به رسانه‌ها گفته که این دو مهاجم انتحاری قصد انجام حمله انتحاری در شهر کابل را داشتند که در نتیجه عملیات ویژه نیروهای امنیت ملی از مربوطات ناحیه هفتم شهر جلال‌آباد، مرکز این ولایت بازداشت شدند.

میاخیل در ادامه افزوده است که این افراد از سوی گروه داعش با شناس‌نامه‌های جعلی به هدف انجام حملات انتحاری در کابل مامور شده بودند.

او با بیان اینکه مهاجمان انتحاری به نام‌های خادم‌الله و عثمان می باشند افزود خادم‌الله شهروند پاکستان و عثمان نیز باشنده اصلی ولسوالی وته‌پور ولایت کنر است.

۷ / حوت ۱۳۹۷

بارندگی و برفباری سال جاری خورشیدی خطر خشکسالی را کاهش می دهد

نجیب آقا فهیم وزیر دولت در امور حوادث افغانستان امروز سه‌شنبه (۷ حوت) در نشست کمیسیون عالی دولتی مبارزه با حوادث اعلام داشته که میزان بارند‌گی و برف‌باری امسال افزایش داشته و گفته که این موضوع خطر خشکسالی را کاهش می‌دهد. او در عین حال بیان داشته که یکی از نگرانی‌های جدی درجه حرارت زیاد می‌باشد که باعث سیلاب و برف‌کوچ ها خواهد شد.

salang

مسولان اداره احصاییه مرکزی افغانستان نیز در مورد وضعیت بارندگی‌ها در این نشست بیان داشته که میزان بارندگی‌ها و ضخامت و پوشش برف امسال نسبت به سال‌های ۹۶-۹۷ افزایش یافته است.

در عین حال گزارش شده که سطح آب در بندهای نغلو، کجکی، ارغنداب و سنگی از حد نورمال بالا رفته و نیازمند مراقبت بیشتر است.

اداره احصاییه مرکزی نیز هشدار داده که در آخر این ماه نیز احتمال بارندگی شدید، برف کوچ و سیلاب وجود دارد.