فوری/ انفجار در مرکز ولایت پکتیکا |
فوری/ انفجار در مرکز ولایت پکتیکا

بازتاب خبرهای 9 دلو

Image Title
۹ / دلو ۱۳۹۷

فوری/ انفجار در مرکز ولایت پکتیکا

مقامات امنیتی از وقوع یک انفجار در مرکز ولایت پکتیکا خبر داده‌اند.

Breaking-3-1-3

شاه محمود آرین، سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت پکتیکا به خبرنامه گفت که نیروهای پولیس محلی این ولایت در زمان گرفتن معاش در شهر شرنه، مرکز این ولایت، مورد یک حمله قرار گرفته‌اند.

وی در ادامه گفت، این حمله تلفاتی نیز دارد، اما هنوز از نوعیت و تلفات این انفجار معلوماتی در دست نیست.

جزییات بیشتر در خبر تکمیلی.

۹ / دلو ۱۳۹۷

حمله مسلحانه به معاون دوم تیم انتخاباتی گلبدین حکمتیار در کابل

گزارش‌ها حاکی از آن است که مفتی حفیظ‌الرحمن نقی، معاون دوم تیم انتخاباتی گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی برای انتخابات ریاست جمهوری مورد حمله مسلحانه قرار گرفته است.

kabul

طلوع‌نیوز گزارش داده که این حمله مسلحانه افراد ناشناس شام امروز سه‌شنبه(۹ دلو) در شهر کابل صورت گرفته و مفتی حفیظ‌الرحمن زخمی شده است.

همایون جریر، عضو ارشد حزب اسلامی گفته است که آقای نقی در یکی از شفاخانه‌های کابل زیر درمان است.

۹ / دلو ۱۳۹۷

احتمال ریزش برف و باران نسبتا شدید همراه با سیلاب در اکثر ولایت افغانستان

ریاست هواشناسی افغانستان از احتمال ریزش برف و باران نسبتا شدید همراه با سیلاب در اکثر ولایت افغانستان خبر داده است.

124

این ریاست در یک اعلامیه گفته است، احتمال برف‌باری بین ۲۰ الی ۳۵ سانتی متر و همچنان مقدار بارندگی بین ۱۵ تا ۲۵ میلی‌متر در ولایات بدخشان، تخار، قندوز، بغلان، پنجشیر، پروان، بلخ، سمنگان، سرپل، جوزجان، فاریاب، بادغیس، غور، بامیان، دایکندی، ارزگان، زابل، غزنی، پکتیکا، خوست، پکتیا، وردک و بعضی از قسمت‌های لوگر، هرات و قندهار، به شمول سالنگ‌ها برای امروز(سه‌شنبه) و فردا(چهارشنبه) پیش‌بینی شده است.

ریاست هواشناسی در ادامه افزوده است، احتمال وقوع تندبادهای نسبتا سرد در ولایات فراه، نیمروز و هلمند نیز وجود دارد که سرعت باد در بعضی نقاط بین ۵۰ الی ۶۰ کیلومتر در ساعت پیش‌بینی می‌گردد.

۹ / دلو ۱۳۹۷

تکمیلی/ زخمی شدن 4 پولیس محلی در انفجاری در مرکز ولایت پکتیکا

مقامات امنیتی از زخمی شدن ۴ پولیس محلی در انفجاری در شهر شرنه، مرکز ولایت پکتیکا خبر داده‌اند.

شاه محمود آرین، سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت پکتیکا به خبرنامه گفت، فرمانده پولیس محلی ولسوالی سرحوضه ولایت پکتیکا، حوالی ساعت ۴ بعد از ظهر امروز، در سرک عمومی در شهر شرنه، مرکز این ولایت، مورد یک حمله قرار گرفت.

Developing

آرین در ادامه گفت، این حمله ناشی از انفجار یک ماین جاسازی شده در یک موترسایکل بوده است.

وی در ادامه گفت، در این انفجار ۴ پولیس محلی زخمی شده‌اند که وضعیت صحی آن‌ها قناعت‌بخش است و به فرمانده این نیروها، آسیبی نرسیده است.

۹ / دلو ۱۳۹۷

دیدار ادریس زمان با نماینده خاص آلمان برای افغانستان و پاکستان در برلین

 وزارت خارجه افغانستان در یک اعلامیه گفته است که ادریس زمان، معین سیاسی این وزارت با مارکس پوتزیل، نماینده خاص آلمان برای افغانستان و پاکستان در مقر وزارت خارجه آلمان دیدار کرده‌ است.

Adris zaman

در این اعلامیه آمده است، در این نشست دو طرف روی پروسه صلح، انتخابات ریاست جمهوری و آمادگی‌های لازم در مورد ترکیب هیئت اشتراک‌کننده در نشست گروه بین‌المللی تماس که قرار است در ۳۱ ماه جنوری در شهر لندن تدویر گردد، بحث و تبادل نظر کردند.