5 مرگ خبرساز از چهره‌های معروف جهان در سال 2018 |
۵ مرگ خبرساز از چهره‌های معروف جهان در سال ۲۰۱۸

۵ مرگ خبرساز از چهره‌های معروف جهان در سال ۲۰۱۸

خبرنگار خبرنامه

فرشته فرهنگ
خبرنگار خبرنامه

۱۳ / جدی ۱۳۹۷ | ۰ دیدگاه
Image Title

جمال خاشقجی

مقاله‌نویس روزنامه واشنگتن پست و منتقد آل سعود در دوم اکتبر سال ۲۰۱۸ به شکل مرموزی در کنسولگری عربستان در استانبول کشته شد. مقامات ترکیه‌ اعلام کردند این روزنامه‌نگار و تحلیلگر ۵۹ ساله که قصد طی مراحل اسناد مربوط به ازدواج خود را داشت پس از ورود به ساختمان کنسولگری عربستان در استانبول دیگر خبری از او نشد. بر اساس آنچه در رسانه‌های ترکیه منتشر شد، پس از کشتن جمال جسد او را قطعه قطعه کردند. قتل خاشقجی، انتقادات گسترده‌ای را متوجه دولت ریاض و شخص بن سلمان کرد.

Jamla khachaqchi

استیون هاوکینگ

فزیکدان معروف که به دنبال توضیح مبنای جهان، اسرار سیاهچاله‌ها و ماهیت زمان بود در تاریخ ۱۴ مارچ در ۷۶ سالگی درگذشت. هاوکینگ در سن ۲۱ سالگی بر اثر ابتلا به بیمار عصبی حرکتی، فلج شد و با گذشت زمان وضعیت او بدتر شد. او علی‌رغم قرار گرفتن روی صندلی چرخدار و سخن گفتن از طریق میکروفن مخصوص، به تحقیقات خود ادامه داد و به شناخته شده ترین دانشمند جهان  در قرن حاضر تبدیل شد.

stefen hawking

جرج هربرت بوش

چهل یکمین رئیس‌جمهور آمریکا— در فاصله سال‌های ۱۹۸۹ تا ۱۹۹۳ – در ۳۰ نوامبر ۲۰۱۸ در سن ۹۴ سالگی درگذشت. دوران ریاست جمهوری او با نقاط ضعف و قوت زیادی به همراه بود. فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی سابق و جنگ خلیج فارس در دوره ریاست جمهوری او رخ داد.

George bush

جان مک کین

سناتور جمهوری خواه ایالت آریزونا در ۲۵ اکتبر بر اثر ابتلا به تومور مغزی در ۸۱ سالگی درگذشت. او شش دوره در سنای آمریکا حضور داشت و در این مدت سعی داشت سیاست‌ها و پیشنهادات جنگ‌طلبانه خود را در سنا به تصویب برساند. پیشنهاد بمباران ایران، شکنجه زندانیان در گوانتانامو و ابوغریب، حمایت از گروه های مسلح لیبی و جنگ عراق  از اقدامات او بود.

 آقای مکین از معروف ترین سیاست مداران آمریکا بوده و اهمیت زیادی به افغانستان پس از طالبان می داد.

John mccain

 سری دیوی

هنرپیشه مطرح هندی که با فیلم «ملکه مارها» در جهان معرفی شد در ۲۴ فوریه در سن ۵۴ سالگی درگذشت.

او برای شرکت در عروسی “موهیت مارواه، از بستگان نزدیکش، به دبی سفر نموده بود. در حالیکه رسانه‌ها علت مرگ سری او را سکته قلبی عنوان کرده‌اند، پزشکی قانونی دبی اعلام کرد که سری بر اثر خفگی در وان حمام وفات کرده‌است. جنازه او دو روز بعد از مرگ با هواپیما به بمبئی منتقل شد.

serri dewi

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید