کشته‌شدن ۳۰ جنگجوی طالبان در ولسوالى جاغورى ولایت غزنی

بازتاب خبر های 11 قوس

۱۱ / قوس ۱۳۹۷

کشته‌شدن ۳۰ جنگجوی طالبان در ولسوالى جاغورى ولایت غزنی

مسئولین امنیتی از کشته‌شدن ۳۰ جنگجوی گروه طالبان در ولسوالی جاغوری ولایت غزنی خبر داده‌اند.

mod

قول اردوی عملیات‌های خاص افغانستان در یک اعلامیه گفته است، امروز یک‌شنبه(۱۱ قوس) در نتیجه عملیات‌های مشترک و تهاجمی در قریه رسانه ولسوالى جاغورى ولایت غزنى، ۳۰ جنگجوی طالبان کشته شده‌اند.

بر اساس این اعلامیه، همچنان در این عملیات، ۶ میل سلاح کلاشینکوف،۱ قبضه راکت، ۱ میل سلاح پیکا با ۲ پایه مخابره و یک مقدار مهمات به دست آمده است.

۱۱ / قوس ۱۳۹۷

شناسایی و دستگیری یک سرباز پیوسته به طالبان پس از سه سال

پولیس فاریاب از شناسایی و بازداشت یک عضو گروه طالبان در این ولایت خبر داده است.

taliban member

دفتر مطبوعاتی فرماندهی پولیس ولایت فاریاب در یک اعلامیه گفته است، ملا میراحمد، باشنده اصلی ولسوالی قیصار که قبل عضو نیروهای امنیتی بوده، ۳ سال قبل و در زمان اجرای وظیفه در ولایت هلمند، همراه با یک میل سلاح و مقداری جنگ‌افزار، به صفوف مخالفین مسلح دولت پیوسته بود.

بر اساس این اعلامیه، این فرد در این مدت در مقابل نیروهای امنیتی جنگیده، اما حین ورود به شهر میمنه، مرکز ولایت فاریاب، از کمربندی هرات، توسط پولیس بازداشت شده است.

۱۱ / قوس ۱۳۹۷

متلاشی شدن یک گروه سه نفری سارقین مسلح در کابل

پولیس کابل از نابودی یک گروه سارقین مسلح وسایط نقلیه در کابل خبر داده است.

فرماندهی پولیس کابل در یک اعلامیه گفته است، یک گروه سه نفری سارقین مسلح حرفه‌ای وسایط نقلیه به نام‌های خالد، میرآقا و مقصود، که از چندی به این‌سو در نقاط مختلف نواحی هفتم، ششم و سوم شهر کابل دست به سرقت‌های مسلحانه و اخاذی می‌زدند، متلاشی شده است.

kabul

این افراد روز گذشته یک عراده واسطه نقلیه را از ساحه حوزه هفتم پولیس به سرقت برده بودند که در نتیجه تعقیب و گریز پولیس، در ناحیه سوم شهر کابل بازداشت شدند.

از نزد این افراد دو میل سلاح کمری و عراده موتر نوع کرولا به دست آمده است.

۱۱ / قوس ۱۳۹۷

گروه طالبان کشته شدن والی نام نهاد خود در هلمند را تأیید کرد

سخنگوی گروه طالبان با انتشار یک اعلامیه، کشته شدن ملا عبدالمنان، والی نام نهاد این گروه در ولایت هلمند را تأیید کرده است.

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان، نام اصلی این فرمانده را ملا محمد رحیم خوانده است.

TALIBAN 2

ملا عبدالرحیم‌، مشهور به ملا عبدالمنان، بلندپایه‌‌ ترین فرمانده طالب در جنوب و والی نام نهاد طالبان برای ولایت هلمند است که شب گشته(۱۰ قوس) همراه با ۱۲ تن از افراد تحت امرش، در نتیجه حمله هوایی هواپیماهای بدون سرنشین، در ولسوالی نوزاد ولایت هلمند کشته شده است.

بر اساس این گزارش، منابع گفته است که ملاعبدالمنان بعد از این‌که شب گذشته در حمله هوایی زخم برداشته بود، صبح امروز حین انتقال به پاکستان جان باخته است.

این‌حمله در منطقه بازار سرگردان ولسوالی نوزاد ولایت هلمند صورت گرفته است.

۱۱ / قوس ۱۳۹۷

کشته شدن والی نام نهاد طالبان در هلمند؛ بلندپایه‌ترین فرمانده طالبان در جنوب افغانستان

برخی منابع از کشته شدن والی نام نهاد طالبان در ولایت هلمند، بلندپایه‌ترین فرمانده طالبان در جنوب این کشور خبر داده‌اند.

mod 209

قول اردوی ۲۰۹ شاهین افغانستان با تأیید این خبر در صفحه فیس‌بوک خود نوشته است، ملا عبدالرحیم‌ مشهور به ملا عبدالمنان، بلندپایه‌ ترین رهبر تروریستان طالب در جنوب و والی نام نهاد طالبان برای ولایت هلمند، همراه با ۱۲ تن از افراد تحت امرش، شب گذشته(شنبه، ۱۰ قوس) در نتیجه حمله هوایی هواپیماهای بدون سرنشین، در ولسوالی نوزاد ولایت هلمند کشته شده است.

بر اساس این گزارش، منابع موثق در میان طالبان می‌گویند که ملاعبدالمنان بعد از این‌که شب گذشته در حمله هوایی زخم برداشته بود، صبح امروز حین انتقال به پاکستان جان باخت.

این‌حمله در منطقه بازار سرگردان ولسوالی نوزاد ولایت هلمند صورت گرفته است.