جمع‌آوری 185 میلیارد افغانی عواید توسط حکومت افغانستان در سال جاری مالی |
جمع‌آوری ۱۸۵ میلیارد افغانی عواید توسط حکومت افغانستان در سال جاری مالی

بازتاب خبرهای 1 قوس

Image Title
۱ / قوس ۱۳۹۷

جمع‌آوری ۱۸۵ میلیارد افغانی عواید توسط حکومت افغانستان در سال جاری مالی

وزارت مالیه افغانستان می‌گوید که توانسته در سال روان مالی تاکنون، ۱۵۸ میلیارد افغانی عواید را جمع‌آوری کند.

رییس عمومی عواید این وزارت به آریانا نیوز گفته که وزارت مالیه با جمع آوری این میزان عواید، توانسته به هدف تعیین شده از سوی صندوق جهانی پول در مورد جمع‌آوری عواید دست یابد.

mot

عبدالحبیب زدران می‌گوید: “ما توانستیم خود را به هدف برسانیم. در سال روان ما اصلاحات آوردیم و مانع فرار مالیات شدیم و عواید افزایش یافت”.

این در حالی است که بخش خصوصی جمع‌آوری مالیات به شیوه‌های کنونی را مناسب با وضعیت کنونی کشور نمی‌داند، اما شورای صنعت‌کاران از افزایش تعرفه برخی اجناس وارداتی در مشوره با صنعت‌کاران حمایت کرده و این افزایش را باعث رشد تولیدات داخلی می‌خواند.

۱ / قوس ۱۳۹۷

امضای قراردادهای شش پروژه جاده‌سازی میان وزیر فواید عامه افغانستان و مسئولین چندین شرکت

ارگ ریاست جمهوری افغانستان از امضای قراردادهای شش پروژه آسفالت و مراقبت سرک میان وزیر فواید عامه و مسئولین چندین شرکت خبر داده است.

در یک اعلامیه ارگ ریاست جمهوری آمده است، در حضورداشت اشرف غنی، یما یاری، سرپرست وزارت فواید عامه قراردادهای مذکور را با نمایندگان شرکت‌های ساختمانی امضا نموده است.

arg 6 porosha

این قراردادها شامل اسفالت سرک شهر امام صاحب ولایت قندز به طور ۱۱،۹ کیلومتر، سرک خوشی الی محمدآغه ولایت لوگر به طول ۲۶،۵ کیلومتر، پروژه سرک کابل- لوگر از تانک تیل لوگر الی چهل دختران به طول ۷ کیلومتر، لین دوم سرک کابل- میدان شهر از پل کمپنی الی بازار درانی به طول ۲۴،۵ کیلومتر، سرک داخل شهر تالقان به طول ۵۱،۱ کیلومتر و سرک ولسوالی‌های ارغستان الی معروف ولایت قندهار به طول ۳۴،۲ کیلومتر است که هزینه همه آن‌ها از بودجه انکشافی دولت تمویل می‌شود.

۱ / قوس ۱۳۹۷

کشته شدن 44 هراس‌افگن در نقاط مختلف افغانستان

وزارت دفاع افغانستان از کشته‌ شدن ۴۴ هراس‌افگن در ۱۱ ولایت این کشور خبر داده است.

mod

این وزارت در یک اعلامیه گفته است، در نتیجه عملیات‌های تهاجمی و پاکسازی با حمایت نیروهای هوایی افغانستان در ولایت‌های  ننگرهار، لوگر، پکتیا، پکتیکا، غزنی، میدان وردک، قندهار، فراه ، قندز، بلخ و هلمند، ۴۴ هراس‌افگن کشته و ۴ تن دیگرشان بازداشت شده‌اند.

در این عملیات‌ها ۲۴۰ کیلوگرام مواد مخدر ضبط و یک مقدار سلاح و مهمات هراس‌افگنان از بین رفته است.

۱ / قوس ۱۳۹۷

شهزاد محمدی از افغانستان رکورد جهانی تیزترین 50 دوش کرکت را به نام خود ثبت کرد

شهزاد محمدی، بازیکن تیم ملی کرکت افغانستان و تیم سند، در نخستین دیدار دومین دور رقابت‌های ده آوره کرکت در امارات، توانست در ۱۲ توپ، ۵۲ دوش را انجام دهد.

shazad

وی هم‌چنین توانست با ۱۶ توپ، ۷۴ دوش نات اوت را به نفع تیم‌اش رقم بزند و سهم ارزنده‌ای در پیروزی تیم سند داشته باشد.

شب گذشته(چهارشنبه، ۳۰ عقرب) دومین دور رقابت‌های لیگ ده آوره کرکت با حضور تیم برتر کرکت از کشورهای مختلف، در امارات متحده عربی آغاز شده است.

۱ / قوس ۱۳۹۷

فرار یک مقام پیشین حکومت افغانستان و متهم به سه سال زندان از این کشور

مزمل شینواری، معین پیشن وزارت صنعت و تجارت افغانستان که به اتهام فساد اداری به سه سال زندان محکوم شده، به خارج از این کشور فرار کرده است.

mozamil shanwari

رسانه‌های داخلی افغانستان به نقل از مقام‌های مسئول گفته‌اند که مزمل شینواری، معین پیشین وزارت تجارت و از نامزدان انتخابات پارلمانی حوزه کابل، که از طرف دادگاه به سه سال حبس محکوم شده، به لندن فرار کرده است.

به گفته این مقام‌ها، مزمل شینواری به فساد مالی متهم بوده است.

پیش از این نیز شماری از مقام‌های متهم به فساد حکومت افغانستان موفق به فرار از این کشور شده‌اند.