طالبان در دفتر قطر اعضای جدید معرفی کرد

بازتاب خبرهای 9 عقرب

۹ / عقرب ۱۳۹۷

طالبان در دفتر قطر اعضای جدید معرفی کرد

گروه طالبان، ۵ نفر از اعضای خود را که در زندان های گوانتانامو بسرمی بردند را به عنوان اعضای جدید در دفتر سیاسی طالبان در قطر معرفی کردند.

گروه طالبان در بیانیه‌ای با بیان این موضوع گفته است، شیرمحمد ستانکزی» رئیس دفتر سیاسی طالبان در قطر با برگزاری نشستی رسمی، ملا «فضل محمد مظلوم»، ملا «خیرالله خیرخواه»، «ملانورالله نوری»، «عبدالحق وثیق» و مولوی« محمدنبی عمری» را به عنوان اعضای جدید دفتر سیاسی این گروه تعیین کرده است.

taliban qatar office

تسک اندپرپس، نشریه آمریکایی در این مورد نوشته است، که اعضایی جدید دفتر سیاسی طالبان کسانی هستند که پیش از این در «گوانتانامو» زندانی بودند.

این نشریه تصریح کرد که اعضای جدید دفتر سیاسی طالبان سال ۲۰۱۴ میلادی در ازای آزادی «بو برگدال» نظامی آمریکایی در دروان ریاست جمهوری بارک اوباما آزاد شده‌اند.

«بو برگدال» گروهبان آمریکایی پس از آنکه به تنهایی پایگاه نیروهای خارجی در شرق افغانستان را سال ۲۰۰۹ میلادی ترک کرد توسط طالبان به اسارت گرفته شد.

۹ / عقرب ۱۳۹۷

فوری/ انفجار در ناحیه پنجم غرب کابل

منابع از انفجاری در غرب کابل خبر می دهند.

Breaking-3-1-3

مقام های امنیتی به رسانه ها گفته اند که بر یک پوسته پولیس در ساحه حوزه ۵ بمب دستی پرتاب شده است.

اما شهروندان ساکن در این منطقه می گویند که سه انفجار پی هم در این ساحه شنیده است. جزییات در بخش های تکمیلی خبر.

۹ / عقرب ۱۳۹۷

انفجار در روسیه یک کشته و سه زخمی برجا گذاشت

انفجار بمب در نزدیکی دفتر امنیت ملی روسیه در شمال این کشور یک کشته و سه زخمی برجا گذاشت.

Russia

به گزارش خبرگزاری تاس به نقل از کمیته مبارزه با تروریسم فدراسیون روسیه فرد کشته شده، مهاجمی بود که می‌خواست بمب را با خود به درون دفتر محلی سرویس امنیت فدرال روسیه ببرد.

پلیس می‌گوید فرد مهاجم، یک شهروند محلی ۱۷ ساله بود.

سه کارمند سرویس امنیت فدرال روسیه نیز در این انفجار زخمی شده اند.

۹ / عقرب ۱۳۹۷

نمایندگان غزنی در مورد فجایع ارزگان با وزیر دفاع ملی دیدار کردند

نمایندگان ولایت غزنی در مجلس در مورد فاجعه ارزگان و شماری از ولسوالی‌های غزنی با طارق شاه بهرامی وزیر دفاع ملی دیدار نمودند.

به گفته، محمد عارف رحمانی، نماینده ولایت غزنی، در این دیدار نمایندگان غزنی با وزیر دفاع ملی در مورد طرح جلوگیری از ایجاد فجایع بیشتر‌ در ارزگان، مالستان، جاغوری و سرکوب تروریستان طالب در ساحات ولسوالی ارزگان خاص صحبت نموده اند.

ghazni mps

وی علاوه کرده است، که در این دیدار فاجعه ارزگان به صورت جزئی و موردی با وزیر دفاع درمیان گذاشته شد. آقای بهرامی پس از شنیدن اظهارات این نمایندگان، تصمامی خود را در مورد سرکوب تروریستان و جلوگیری از فجایع انسانی و رسیدگی به بی جا شدگان ارزگان از امکانات وزارت دفاع ملی اتخاذ نموده است.

۹ / عقرب ۱۳۹۷

فوری/ داعش مسوولیت حمله پلچرخی را بر عهده گرفت

گروه داعش مسوولیت حمله امروز را که در نزدیکی زندان پلچرخی کابل رخ داد به عهده گرفت.

explosion in polecharkhi

این حمله که صبح امروز چهار شنبه ( ۹ عقرب) رخ داد، یک موتر حامل کارمندان این زندان را هدف قرار داد که در نتیجه آن ۷ تن کشته شدند.