تخفیف 80 درصدی صدور پاسپورت برای همه اقشار مهاجرین در ایران |
تخفیف ۸۰ درصدی صدور پاسپورت برای همه اقشار مهاجرین در ایران

بازتاب خبرهای 25 میزان

Image Title
۲۵ / میزان ۱۳۹۷

تخفیف ۸۰ درصدی صدور پاسپورت برای همه اقشار مهاجرین در ایران

با توجه به مشکلات اقتصادی مهاجرین افغانستان در ایران، ریاست جمهوری این کشور تصمیم گرفته هزینه صدور پاسپورت برای همه اقشار مهاجرین، از ۱۲۰ دالر به ۲۰ دالر کاهش یابد.

سفارت افغانستان در ایران با انتشار بیانیه‌ای در این مورد، از تخفیف ۸۰ درصدی صدور پاسپورت الکترونیک برای همه اقشار مهاجرین کشور در ایران خبر داده است.

af passport

در یک بیانیه سفارت افغانستان در تهران آمده است: “پیرو درخواست‌ها و گزارش‌های سفارت جمهوری اسلامی افغانستان در تهران، پیشنهاد مقام محترم وزارت امورخارجه و منظوری مقام عالی ریاست جمهوری اسلامی افغانستان؛ سر از روز شنبه مورخ ۲۸ میزان ۱۳۹۷، مطابق با ۲۰ اکتبر ۲۰۱۸، خدمات صدور پاسپورت الکترونیک برای اتباع افغانستان ساکن در ایران به مبلغ ۲۰ دالر ارائه می‌گردد”.

این در حالی است که پیش از این، مهاجرین افغانستان در ایران به دلیل افزایش چند برابری ارزش دالر در مقابل واحد پول ایران، نسبت به ارائه خدمات سفارت و کنسول‌گری‌های کشور به دالر، انتقاد کرده‌ بودند.

۲۵ / میزان ۱۳۹۷

مسدود شدن شاهراه کابل ـ بلخ در اعتراض به کشته شدن 8 سرباز امنیتی

شماری از مردم متعرض ولایت بغلان، در واکنش به کشته شدن ۸ سرباز در یک پاسگاه امنیتی در درگیری نیروهای امنیتی با طالبان، شاهراه کابل ـ بلخ را در محدوده شهر پلخمری مسدود کردند.

Kabul-Balkh Highway

بیشتر این معترضین، از اقارب و خانواده‌های سربازان جان باخته‌اند.

به گفته این معترضین، سربازان جان‌باخته بعد از شش ساعت درگیری با طالبان زخمی شده بودند که در نتیجه آتش توپچی نیروهای دولتی کشته شدند.

آن‌ها خواستار تحقیق در مورد این رویداد شدند.

۲۵ / میزان ۱۳۹۷

وزارت داخله: شورای کویته تصمیم گرفته برگزاری انتخابات را مختل کند

وزارت داخله افغانستان می‌گوید که شورای کویته طالبان روز سه‌شنبه(۲۴ میزان) در نشستی در این شهر، هدف تعیین کرده که برگزاری انتخابات مجلس نمایندگان در افغانستان را مختل کند.

اما نجیب دانش، سخنگوی وزارت داخله امروز چهارشنبه(۲۵ میزان) در یک نشست خبری خاطرنشان کرده که از ۵۵ تا هفتاد هزار سربازان امنیتی برای تامین امنیت انتخابات در حالت آماده‌باش قرار دارند.

najib danish

وی عنوان کرد: ما آمادگی‌های لازم را برای تامین امنیت انتخابات پیشرو گرفته‌ایم.

آقای دانش از مردم افغانستان خواست برای دشمنان و بیرونی‌ها اجازه ندهند امنیت انتخابات را مختل کنند.

۲۵ / میزان ۱۳۹۷

تکمیلی/ چهار کشته و زخمی در حمله موتر بمب‌گذاری‌شده بر کاروان نیروهای خارجی در ولایت پروان

مقام‌های محلی از حمله یک موتر بمب‌گذاری‌شده بر موترهای نظامیان خارجی در ولایت پروان خبر داده‌اند.

وحیده شه‌کار، سخنگوی والی پروان به خبرنامه گفته است، در ساحه سه دوکان شهرستان بگرام موترهای نظامیان خارجی هدف یک موتر بمب‌گذاری‌شده قرار گرفته است.

آرشیف

آرشیف

به گفته وی، در نتیجه این انفجار، دو غیرنظامی جان باخته و دو غیرنظامی دیگر که زن می‌باشند، زخمی شده‌اند.

این مقام محلی در ادامه گفته است، در این انفجار یک تانک نیروهای خارجی نیز تخریب گردیده است. در همین حال برخی منابع دیگر از زخمی شدن ۳ سرباز خارجی نیز در این حمله خبر داده اند؛ امری که تا هنوز از سوی منابع رسمی تایید نگردیده است.

۲۵ / میزان ۱۳۹۷

ممنوعیت گشت‌وگذار موترسایکل در شهر و شهرستان‌های کابل

مقام‌های امنیتی از ممنوعیت گشت‌وگذار موترسایکل‌ها در شهر و شهرستان‌های کابل خبر داده‌اند.

kabul police

فرماندهی پولیس ولایت کابل در یک اعلامیه گفته است، به خاطر تأمین امنیت بهتر پروسه ملی انتخابات پارلمانی، از تاریخ ۲۶  الی ۳۰ ماه میزان، گشت‌وگذار با موترسایکل در شهر و شهرستان‌های ولایت کابل ممنوع است.

این فرماندهی از همه شهروندان ولایت کابل تقاضا کرده در راستای تأمین امنیت بهتر این پروسه ملی، وظیفه شهروندی خویش را انجام داده، الی ختم تاریخ تعیین‌شده در شهر و شهرستان‌های کابل، با موترسایکل گشت‌وگذار نکنند.