مشخصات 4.5 میلیون رای دهنده در بانک اطلاعات کمیسیون مستقل انتخابات ثبت شده است |
مشخصات ۴٫۵ میلیون رای دهنده در بانک اطلاعات کمیسیون مستقل انتخابات ثبت شده است

بازتاب خبرهای 7 سنبله

Image Title
۷ / سنبله ۱۳۹۷

مشخصات ۴٫۵ میلیون رای دهنده در بانک اطلاعات کمیسیون مستقل انتخابات ثبت شده است

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان امروز اعلام داشته است که مشخصات ۴ میلیون و پنجصد هزار رای دهنده و کسانی که ثبت نام کرده اند، در بانک اطلاعات این کمیسیون ثبت شده است.

IEC 3

کمیسیون انتخابات این موضوع را همزمان با اعلام برگزاری جلسه مشترک با اداره ثبت احوال نفوس و دفتر سیاسی سازمان ملل (یوناما) بیان کرده است. در این جلسه مشترک روی ایجاد هماهنگی و همکاری این نهادها برای حذف تذکره ها و اسم های جعلی از فهرست رای دهندگان بحث شده است.

در اعلامیه ای که از سوی کمیسیون انتخابات در این باره نشر شده همچنان گفته شده که اداره ثبت احوال نفوس و یوناما در زمینه حذف نام ها و تذکره های جعلی با کمیسیون انتخابات همکاری خواهد کرد.

۷ / سنبله ۱۳۹۷

دیدار کمشنر مبارزه با تروریزم چین از افغانستان

کمیشنر مبارزه با تروریزم و مسائل امنیتی چین امروز در کابل افغانستان را خط مقدم مبارزه با تروریزم خوانده و خواهان همکاری های مشترک میان دو کشور شده است.

دفتر مطبوعاتی رییس اجرایی افغانستان اعلام داشته که چینگ گوپنگ کمشنر مبارزه با تروریزم چین امروز با آقای عبدالله دیدار کرده و نماینده چین خواهان همکاری بیشتر در مبارزه با تروریزم میان ایالت سینگ کیانگ و ولایت بدخشان شده است.

ab

۷ / سنبله ۱۳۹۷

فوری/ انفجار در جاده شمالی مسجد جامع هرات

مقامات در هرات انفجار در جاده شمالی مسجد جامع این شهر را تایید کرده اند.

عبدالاحد ولی زاده سخنگوی پولیس هرات به شبکه تلویزیونی یک گفته است که در این انفجار یک تن کشته و یک تن دیگر زخمی شده اند.

Breaking-3-1

۷ / سنبله ۱۳۹۷

ادعای هک ایمیل های هیلاری کلینتون از سوی چین

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا اعلام کرده است که ایمیل های هیلاری کلینتون، رقیب او در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ میلادی توسط چین هک شده بود.

helari

آقای ترامپ در این مورد در تویتی گفته است که “ایمیل های هیلاری کلینتون که بسیاری از آنها حاوی اطلاعات طبقه بندی شده است از سوی چین هک شده بود. اقدام بعدی بهتر است از سوی پلیس فدرال و وزارت دادگستری انجام شود، در غیر این صورت با در نظر گرفتن تمام گام های اشتباهی که برداشته اند اعتبارشان برای همیشه برباد خواهد رفت.»

آقای ترامپ تا کنون در این باره سندی را ارائه نکرده است.

 

۷ / سنبله ۱۳۹۷

ادامه خشونت علیه زنان با وجود کاهش 10 درصدی ازدواج‌های زیر سن در افغانستان

مسولین وزارت امور زنان افغانستان از کاهش ۱۰ درصدی ازدوارج‌های زیر سن خبر می‌دهند.

سخنگوی وزارت امور زنان، امروز چهارشنبه (۷سنبله) در یک نشست خبری در کابل گفت: در حالی که ازدواج‌های زیر سن ۱۰ درصد کاهش یافته، اما هنوز خشونت علیه زن ادامه دارد.

رویا دادرس گفت، ۵۰۰ قضیه خشونت علیه زنان در ۶ ماه اخیر به ثبت رسیده است.

MOW

این مقام وزارت امور زنان در ادامه افزود که اکثر خشونت علیه زنان  از عدم استقلال مالی آن‌ها است.

وی بیان داشت، وزارت زنان برای کاهش خشونت علیه زنان از طریق پروژه پرموت، پنج پروژه اقتصادی را برای زنان روی دست گرفته که برای بیش از ۱۲ هزار زن اجرا می‌شود و همچنان برای ۱۵۰۰ زن نیز فرصت شغلی ایجاد می‌کند.