فوزیه کوفی، نماینده برحال مردم بدخشان در مجلس نمایندگان افغانستان و یک تن از نامزدان حذف شده از سوی کمیسیون شکایات انتخاباتی، هرگونه داشتن افراد مسلح غیر مسوول را رد کرده و می‌گوید که براساس سفارش و دسیسه‌های ارگ ریاست جمهوری از فهرست نهایی نامزدان انتخابات مجلس نمایندگان حذف شده است.

خانم کوفی امروز یکشنبه(21 اسد) در یک نشست خبری در کابل گفت که هیچ ارتباطی با افراد مسلح غیر قانونی نداشته و سلاح غیر قانونی نیز در اختیار ندارد.

او کمیسیون شکایات انتخاباتی را متهم کرد که برای حذف نام او از فهرست نهایی نامزدان انتخابات مجلس نمایندگان از ارگ ریاست جمهوری سفارش گرفته است.

Fawzia kofi

فوزیه کوفی همچنان در این نشست خبری گفت: « تنها اسناد کمیسیون شکایات انتخاباتی در برابر او، یک شکایت نامه از ساکنان کوفیان ولایت بدخشان است که آن‌هم تمامی امضاهایش به جز یک امضا که من او را می‌شناسم، تقلبی است.»

خانم کوفی خواستار تشکیل یک کمیسیون بی طرف بین‌المللی شد تا تمام اتهامات وارده در برابر او بررسی شود.

این در حالی است که روز گذشته (شنبه، 20 اسد) کمیسیون شکایات انتخاباتی 35 تن از نامزدان انتخابات مجلس نمایندگان را از فهرست نهایی نامزدان حذف کرد که در این میان افرادی چون فوزیه کوفی، ضیاالحق امرخیل، زرداد فریادی و ملا تره خیل نیز وجود دارند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *