کشتی حامل بیش از 400 مهاجر سرگردان به آب‌های ایتالیا منتقل شد |
کشتی حامل بیش از ۴۰۰ مهاجر سرگردان به آب‌های ایتالیا منتقل شد

بازتاب خبرهای 24 سرطان

Image Title
۲۴ / سرطان ۱۳۹۷

کشتی حامل بیش از ۴۰۰ مهاجر سرگردان به آب‌های ایتالیا منتقل شد

کشتی حامل بیش از ۴۰۰ مهاجر توسط یک کشتی مرزبانی اتحادیه‌ی اروپا و یک کشتی پولیس ایتالیا، پس از آن‌که در آب‌های مدیترانه سرگردان مانده بود، روز گذشته به آب‌های ایتالیا منتقل شد.

گزارش شده که ۸ زن و کودک اجازه یافته‌اند برای درمان پزشکی وارد جزیره‌ی لامپه‌دوزا شوند. هنوز معلوم نیست چه سرنوشتی در انتظار سایر نجات یافتگان است.

پیش از این گزارش شده بود که یک کشتی حامل ۴۵۰ مهاجر از شامگاه روز گذشته(جمعه، ۲۲ سرطان) به این‌سو در حالی در نزدیکی سواحل مالت و ایتالیا در مدیترانه سرگردان مانده که اختلاف‌ها میان مقام‌های این دو کشور بر سر پذیرش مهاجران این کشتی ادامه دارد.

itley

از سویی هم، متئو سالوینی، وزیر داخله‌ی ایتالیا پهلو گرفتن کشتی در سواحل این کشور را ممنوع کرده و گفته که کشتی در آب‌های مالت بوده و رسیدگی به وضع سرنشینان آن متوجه مالت می‌شود.

در همین حال، وزیر داخله‌ی ایتالیا گفته که قصد دارد این مهاجران را به لیبی یا مالت بازپس بفرستد. مالت نیز اعلام کرده که از پذیرش این افراد خودداری خواهد کرد.

۲۴ / سرطان ۱۳۹۷

فرانسه قهرمان جام جهانی 2018 روسیه شد

بازی فینال جام جهانی میان فرانسه و کرواسی با چهار گول فرانسه به پایان رسید و این کشور قهرمان این جام شد.

کرواسی با تلاش فراوان اما توانست تنها دو گل بزند و بازنده این بازی باشد.

این بازی با شرکت سیاستمداران جدی جهان به شمول ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه، آمانوئل ماکرون رییس جمهور فرانسه و رییس جمهور کرواسی برگزار گردید.

Emanuel macron in WP18

۲۴ / سرطان ۱۳۹۷

تکمیلی/ افزایش شمار تلفات حمله انتحاری کابل به 22 کشته و زخمی

بر اساس تازه‌ترین جزییات، تلفات حمله انتحاری امروز یک‌شنبه(۲۴ سرطان) در نزدیکی وزارت احیا و انکشاف دهات کابل به ۷ کشته و بیش از ۱۵ زخمی رسیده است.

در میان کشته‌شده‌ها، ۲ نظامی و در میان زخمی‌ها، ۳ نظامی نیز حضور دارند.

حشمت استانکزی، سخنگوی فرماندهی پولیس کابل در مورد چگونگی رویداد این حمله می‌گوید: یک فرد انتحاری در نزدیکی قراول اول وزارت احیا و انکشاف دهات خود را انفجار داده که هدف اصلی آن تاهنوز معلوم نیست.

فریدون آژند، سخنگوی وزارت احیا وانکشاف دهات نیز به تلویزیون یک گفته که این انفجار در نزدیکی پارکینگ و دروازه اول این وزارت رخ داده است.

blast

گواهان رویداد گفته‌اند که این حمله انتحاری توسط یک فرد پیاده رخ داده است.

در این حمله یک موتر شهروندان خارجی نیز تخریب شده، اما در مورد سرنشینان آن جزییاتی ارایه نشده است.

اما این دومین حمله انتحاری در هفته‌های گذشته در مقابل وزارت احیا و انکشاف دهات است. یک ماه پیش نیز در حمله انتحاری ۲۱ جوزا مقابل این وزارت، ۱۲ تن به شمول زنان کشته و ۳۱ تن دیگر زخمی شدند که مسئولیت آن را گروه داعش به عهده گرفت.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت حمله انتحاری امروز را به عهده نگرفته است.

۲۴ / سرطان ۱۳۹۷

تکمیلی/ تاکنون 10 تن در حمله‌ی انتحاری کابل کشته و زخمی شده‌اند

پولیس کابل تأیید کرده که در حمله‌ی انتحاری در نزدیکی وزارت احیا و انکشاف دهات، در مربوطات حوزه‌ی ششم شهر کابل، دست‌کم ۱۰ تن کشته و زخمی شده‌اند.

حشمت استانکزی، سخنگوی فرماندهی پولیس کابل به خبرنامه گفت که این رویداد حوالی ساعت ۴ و نیم بعد از ظهر امروز یک‌شنبه(۲۴ سرطان)، پس از آن رخ داده یک حمله‌کننده‌ی انتحاری مواد انفجاری در بدنش را در نزدیکی وزارت احیا و انکشاف دهات منفجر کرده است.

آقای استانکزی گفت که تاکنون مشخص نیست که هدف حمله‌کننده‌ی انتحاری کارمندان وزارت احیا و انکشاف دهات بوده یا خیر.

blast

۲۴ / سرطان ۱۳۹۷

فوری/ انفجار در حوزه‌ی ششم امنیتی شهر کابل

گزارش‌ها می‌رساند که لحظاتی پیش یک انفجار در نزدیکی وزارت احیا و انکشاف دهات، در مربوطات حوزه‌ی ششم امینی شهر کابل رخ داده است.

هنوز در مورد نوعیت و تلفات این رویداد گزارشی منتشر نشده است.

مقام‌های امنیتی نیز در این‌باره اظهار نظر نکرده‌اند.

جزییات بیشتر در خبرهای تکمیلی.

Breaking-1-1

۲۴ / سرطان ۱۳۹۷

تکمیلی/ حمله انتحاری در قراول اول قرارگاه نیروهای مرزی در ننگرهار

مقام‌های امنیتی در ولایت ننگرهار حمله‌ی یک موتر بمب‌گذاری شده بر قرارگاه نیروهای مرزی در شهرستان غنی‌خیل این ولایت را تأیید کرده‌اند.

محمد ایوب حسن‌خیل، فرمانده نیروهای مرزی ولایت ننگرهار گزارش داده که حمله‌کننده‌ی انتحاری زمانی موتر بمب‌گذاری‌شده نوع کرولا را انفجار داده که از سوی نیروهای مرزی در قراول اول این قرارگاه شناسایی شد.

Jalalabad

آقای حسن‌خیل به آریانا نیوز گفته که در این رویداد به نیروهای مرزی آسیبی نرسیده است.

با این حال، یک منبع که نخواسته نامش گرفته شود، به آریانانیوز گفته که فرد انتحارکننده خود را در داخل قراول انفجار داده و به نیروهای مرزی نیز تلفاتی وارد شده است.

به گفته‌ی این منبع، آمار تلفات تاکنون مشخص نیست.