گروه رباتیک دختران افغانستان بار دیگر برای مسابقات جهانی «فرست گلوبال» آماده می‌شود! |
گروه رباتیک دختران افغانستان بار دیگر برای مسابقات جهانی «فرست گلوبال» آماده می‌شود!

گروه رباتیک دختران افغانستان بار دیگر برای مسابقات جهانی «فرست گلوبال» آماده می‌شود!

خبرنگار خبرنامه

مانی مشکین‌قلم
خبرنگار خبرنامه

۱۳ / سرطان ۱۳۹۷ | ۰ دیدگاه
Image Title

گروه دختران رباتیک افغانستان برای دومین‌بار برای مسابقات المپیک جهانی “فرست گلوبال”  آماده می‌شوند. در این مسابقات بیش از ۱۷۵ کشور شرکت می‌کنند و این دومین باری است که شش دختر رباتیک افغانستان در این مسابقه حضور می‌یابد.

این مسابقات سال گذشته برای اولین‌ بار در واشنگتن دیسی آمریکا دایر شد و گروه دختران رباتیک افغانستان برای مشارکت در این مسابقات، در نخست با مشکل ویزا مواجه شد.

دختران رباتیک افغانستان برای گرفتن ویزا دو بار از هرات به کابل سفر کردند، ولی سفارت آمریکا در کابل به آنان ویزای سفر به آمریکا را نداد. در نهایت بعد از رسانه‌ای شدن این خبر، با وساطت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، وزارت امنیت ملی این کشور موافقت کرد بر اساس تسهیلات “عفو”، سفر ده روزه این دختران به آمریکا بدون داشتن ویزا فراهم شود و در نهایت، دختران رباتیک افغانسان توانستند در مسابقات روبات‌ها در واشنگتن شرکت کنند.

robotic6

گروه دختران رباتیک افغانستان برای دومین‌بار برای مسابقات المپیک جهانی “فرست گلوبال” آماده می‌شوند

دینا پاول، معاون تیم مشاوران امنیت ملی امریکا در بیانیه‌ای گفته بود، این دختران نماینده بهترین‌های جامعه افغانستان و امید آینده این کشور اند.

در مسابقات “فرست گلوبال” نمایندگانی از ۱۵۷ کشور جهان به همراه ۵ تیم قاره‌ای شرکت دارند که تیم دختران رباتیک افغانستان، توانست مدال شجاعت نقره‌ای را از آن خود کند.

در این مسابقات تیم رباتیک دختران افغانستان به دلیل سن کمی(۱۴ تا ۱۷) که داشتند، مورد توجه خاص قرار گرفتند؛ از جمله این تیم توانست با مقامات بلندپایه کشورهای امریکا و کانادا دیداری داشته باشند.

 اما قرار است امسال این مسابقات در مکزیک، کشوری در امریکای جنوبی دایر شود. گروه روباتیک دختران افغانستان ابراز امیدواری کرده که با تشویق شهروندان این کشور بتوانند از این مسابقات نیز با دست پر به خانه برگردند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید