عارف رحمانی: حکومت دست از آتش‌بس «مسخره» بردارد/ طالبان برای قتل‌عام سربازان حشر عمومی می‌کنند!

عارف رحمانی: حکومت دست از آتش‌بس «مسخره» بردارد/ طالبان برای قتل‌عام سربازان حشر عمومی می‌کنند!

خبرنگار خبرنامه

مانی مشکین‌قلم
خبرنگار خبرنامه

۴ / سرطان ۱۳۹۷ | ۰ دیدگاه

محمد عارف رحمانی، نماینده ولایت غزنی در مجلس، از برخی عمل‌کردهای محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان انتقاد کرد و تصمیم‌های او را در راستای اعلام آتش‌بس و روش‌های صلح با طالبان، مسخره‌آمیز توصف کرد.

در بحث آزاد امروز دوشنبه (۴سرطان) مجلس نمایندگان افغانستان، محمد عارف رحمانی، نماینده ولایت غزنی گفت: «ما خواهان صلح هستیم و پیش‌شرط هر نوع توسعه و انکشاف، امنیت و صلح است. بنابراین ما باور داریم که والصلح خیر».

اما به گفته این نماینده مجلس، شرایطی را که امروز حکومت افغانستان متأثر از برخی سازمان‌های استخباراتی منطقه به نام صلح و آتش‌بس به وجود آورده، به این معنی است که نظام جمهوری اسلامی افغانستان را تبدیل به امارت اسلامی کنند و یا هم تحویل ملا هبت‌الله، رهبر گروه طالبان دهند.

 نماینده ولایت غزنی در مجلس، آتش‌بس حکومت با طالبان را مسخره‌آمیز توصف کرد و افزود: «این چه آتش‌بس مسخره است که امروز در حال اعمال شدن است. هر شب حدود ۱۵۰ سرباز از سوی گروهای مخالف مسلح قتل عام می‌شوند».

هر شب حدود 150 سرباز از سوی گروهای مخالف مسلح قتل عام می‌شوند

هر شب حدود ۱۵۰ سرباز از سوی گروهای مخالف مسلح قتل عام می‌شوند

به باور آقای رحمانی، طالبان از فرصت آتش‌بس که مطمین اند سربازان و کماندوهای ما عملیات نمی‌کنند و همچین قطعات خاص و واحد ضد تروریستی امنیت ملی هم به سراغ‌شان نمی‌روند، دست به حملات تهاجمی می‌زنند.

این نماینده مجلس علاوه می‌کند که اردو، برای جنگ انگیزه و اجازه تیراندازی به طالبان را ندارد و دستانش بسته است.

وی می‌گوید، گروه طالبان در ولایت‌های مختلف از بین صد یا دوصد پاسگاه، ۱۰ یا ۲۰ پاسگاه را هدف قرار می‌دهند و برای قتل عام‌ نیروهای امنیتی، حشر عمومی می‌کنند.

این عضو مجلس در توضیح بیشتر گفت: «گروه طالبان از تمام ولایت‌های اطراف، با جمع‌آوری ۱۰۰ یا ۲۰۰ نیرو، به یک ولسوالی که دو سه پوسته بیشتر ندارد، حمله می‌کنند و تمامی سربازان این پوسته‌ها را قتل عام می‌کنند. پس از قتل عام، تمامی تجهیزات‌شان را نیز با خود می‌برند».

گروه طالبان با حملات تهاجمی به 16 پاسگاه نیروهای پولیس نظم عامه حمله کردند و با شهادت حدود 15 تن از سربازان، تمامی تجهیزات سبک و سنگین‌شان را نیز با خود بردند.

گروه طالبان با حملات تهاجمی به ۱۶ پاسگاه نیروهای پولیس نظم عامه حمله کردند و با شهادت حدود ۱۵ تن از سربازان، تمامی تجهیزات سبک و سنگین‌شان را نیز با خود بردند.

وی با یادآوری سقوط پاسگاه‌های شهرستان جلریز ولایت میدان وردک به دست گروه طالبان می‌گوید، این گروه با حملات تهاجمی به ۱۶ پاسگاه نیروهای پولیس نظم عامه حمله کردند و با شهادت حدود ۱۵ تن از سربازان، تمامی تجهیزات سبک و سنگین‌شان را نیز با خود بردند.

آقای رحمانی علاوه کرد، شب گذشته در غزنی نیز حدود ۱۶ سرباز به دست گروه طالبان به شهادت رسیدند. همچنین شب گذشته گروه طالبان با حمله به دو پوسته پولیس در دشت قره‌باغ ولایت غزنی، یک پاسگاه را به آتش کشیدن و ۵ تن از سربازان را قتل عام کردند.

وی اوضاع امنیتی ولایت غزنی را مشتی نمونه خروار دانست و گفت، بر اساس آتش‌بس نامیمون، حکومت دستان نیروهای امنیتی را بسته و در مقابل، طالبان با اطمینان از این‌که علیه‌شان حملات تهاجمی صورت نمی‌گیرد، با خیال آسوده، با ۳۰۰ و یا هم ۴۰۰ نیرو به به پاسگاه‌ها حمله می‌کنند و سربازان را قتل عام می‌نمایند.

این نماینده مردم  غزنی از مجلس نمایندگان خواست که در این مورد مداخله کند و با رییس‌جمهور صحبت نماید.

وی خطاب به رییس جمهوری گفت: «من به عنوان یک شهروند می گویم که جناب رییس جمهوری این راه که تو می‌روی، به ناکجاآباد است. این یعنی تسلیم اعلام‌نشده کشور به دست طالبان و آوردن حاکمیت این گروه در افغانستان».

صبر مردم غزنی را امتحان نکنید!

آقای رحمانی در ادامه صحبت‌هایش به موضوع انتخابات غزنی نیز اشاره کرد. وی علاوه کرد که اهانتی بالاتر از این وجود ندارد که حکومت به حقوق اساسی و اراده شهروندان غزنی در راستای انتخابات چشم بپوشد.

به گفته وی، شهروندان غزنی همواره از این نظام حمایت کرده‌ و هیچ‌گاه اسلحه به دست نرگفته‌اند، همچنین این مردم به حکومت مالیه داده‌اند و هر روز به بهانه‌های مختلف، به دست گروه‌های مسلح قربانی می‌شوند، اما در مقابل حکومت با اعتراض ۱۱ نفر، دروازه ساحوی کمیسیون انتخابات در غزنی را بسته نگاه داشته است.

این عضو مجلس علاوه کرد که اگر حتی پایین‌رتبه‌ترین کارمند ارگ در این مورد دخالت کند، خمیه اعتراض‌کنندگان جلوی دفتر کمیسیون غزنی و جود نخواهد داشت.

Mohammad arif rahmani (2)

محمد عارف رحمانی نماینده مردم غزنی در مجلس نمایندگان افغانستان

وی هشدار داد: «صبر مردم ما را امتحان نکنید، ما خیلی هنوز مدنی نشدیم».

آقای رحمانی خطاب به جامعه جهانی نیز گفت: «سر امریکا و یوناما صدا می‌کنیم که جلو اهانت و تحقیر مردم ما را بگیرند. کاری نکنند که مردم ماهم به این باور برسند که حق، تنها با میله‎های تفنگ گرفته می‌شود». رحمانی گفت: «من اتمام حجت کردم که از این بعد هر اتفاقی که در غزنی صورت گیرد، مسوولیت آن به عهده شخص آقای غنی و تیم به شدت تمامیت‌خواه و لجوجی است که متأسفانه به دنبال اکثریت‌سازی پارلمان هستند که از یک تیم سیاسی و قوم خاص تشکیل شود».

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید