سقوط هواپیمای نظامی ایران در ولایت اصفهان

بازتاب خبرهای 12 جوزا

۱۲ / جوزا ۱۳۹۷

سقوط هواپیمای نظامی ایران در ولایت اصفهان

رسانه‌های ایرانی از سقوط یک هواپیمای آموزشی نظامی این کشور در ولایت اصفهان ایران خبر داده‌اند.

این هواپیما در حوالی حسن آباد ولایت اصفهان سقوط کرده است.

Airplane in iran

نیروهای امدادی به محل اعزام شده و دو سرنشین این هواپیما زنده پیدا شده‌اند.

این هواپیما از پایگاه هشتم شکاری اصفهان پرواز کرده بود که در این محل سقوط کرده است.

۱۲ / جوزا ۱۳۹۷

گفت‌وگوی رهبری طالبان با مقام‌های پاکستانی در شهر کراچی

منابع در ریاست امنیت ملی افغانستان از دیدار رهبری گروه طالبان با مقام‌های پاکستانی در شهر کراچی خبر داده است.

این منابع به تلویزیون ۱ گفته‌اند: «در روزهای گذشته رهبری گروه طالبان به شمول ملا هبت‌الله رهبر طالبان همراه با سراج‌الدین حقانی و ملا یعقوب معاونین او، بنابر دعوت رسمی مقام‌های پاکستانی در شهر کراچی، با مقام‌های پاکستانی دیدار کرده‌اند».

taliban

این منابع خاطرنشان کرده است: «در این نشست مقام‌های نظامی پاکستان از رهبری طالبان خواسته تا با افزایش حمله‌های انفجاری و انتحاری بر نظامیان افغانستان، آنان را مصروف نگه دارند تا پاکستان بتواند به حصار کشی‌‎اش در مرز با افغانستان بدون کدام مشکلی ادامه دهد».

بر اساس اطلاعات این منابع، مقام‌های پاکستانی در مقابل تعهد کرده‌اند که در بدل این کار طالبان، کمک‌های مالی‌شان را به این گروه افزایش می‌دهند.

۱۲ / جوزا ۱۳۹۷

کشته شدن 16 جنگجوی طالبان از سوی نیروهای امنیت ملی در ولایت فراه

ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان از کشته شدن ۱۶ جنگجوی طالبان در ولایت فراه خبر داده است.

در یک خبرنامه دفتر رسانه‌های ریاست عمومی امنیت ملی آمده: « نیروهای قطعات خاص ریاست عمومی امنیت ملی پس از اجرای عملیات موفقانه، حین برگشت از فراه به طرف هلمند در استقامت دوراهی ولسوالی فراه رود ولایت فراه با کمین دشمن مواجه گردیدند که پس از نیم ساعت درگیری کمین دشمن دفع و در نتیجه ۱۶ تن تروریست کشته و ۹ تن دیگر شان زخم برداشته است.»

NDS

در خبرنامه همچنان گفته شده که در جریان این درگیری، یک میل سلاح کلاشینکوف، یک میل سلاح M16، یک پایه دوربین شب بین، یک پایه مخابره و ۵ فیر مرمی بم افگن به دست نیروهای امنیت ملی افتاده است.

در مورد تلفات نیروهای امنیت ملی در این درگیری چیزی گفته نشده است.

۱۲ / جوزا ۱۳۹۷

وحیدالله کلیمزی به عنوان والی جدید غزنی تعیین شد

اداره مستقل ارگان‌های محلی از تعیین والی جدید ولایت غزنی خبر داده است.

در یک خبرنامه که از سوی دفتر رسانه‌های این اداره منتشر شده، آمده که وحیدالله کلیمزی به عنوان والی ولایت غزنی تعیین شده است.

ghazni2

پیش از آقای کلیمزی، عبدالکریم متین والی ولایت غزنی بود.

در خبرنامه اداره مستقل ارگان‌های محلی آمده که در روزهای آینده والی جدید غزنی به مردم آن ولایت معرفی خواهد شد.

۱۲ / جوزا ۱۳۹۷

اعتراض به بسته ماندن دفتر ولایتی کمیسیون انتخابات در غزنی/ نمایندگان غزنی: اعتصاب می‌کنیم

نمایندگان ولایت غزنی در مجلس نمایندگان افغانستان هشدار می‌دهند، در صورتی که دفتر کمیسیون انتخابات در این ولایت باز نشود، دست به اعتصاب کاری خواهند زد.

این نمایندگان که در نشست علنی امروز شنبه(۱۲ جوزا) مجلس سخن می‌گفتد، حکومت را به بی‌توجهی در بازگشایی دفتر ولایتی کمیسیون انتخابات در غزنی متهم کردند.

نفیسه عظیمی نماینده‌ غزنی در مجلس گفت که با وجود سپری شدن بیش از یک‌ونیم ماه از مسدود بودن دفتر ولایتی کمیسیون انتخابات در غزنی و بارها صدا بلند کردن آن‌ها، اما حکومت هیچ اقدامی برای بازگشایی این دفتر نکرده است.

ghazni

خداداد عرفانی، نماینده‌ دیگر غزنی نیز حکومت را به ناتوانی در بازگشایی دفتر ولایتی کمیسیون انتخابات در این ولایت متهم کرد و گفت که غزنی جزء پیکره کشور است و محروم شدن شهروندان آن از حق رأی‌دهی، پذیرفتنی نیست.

محمد علی اخلاقی؛ دیگر نماینده‌ غزنی نیز گفت که امنیت و انتخابات بحث همیشگی نمایندگان غزنی را تشکیل داده است؛ اما حکومت به هیچ یک از این خواست‌ها توجهی نکرده است.