نخستین مارک تجاری تولیدات زنان افغان رونمایی شد

نخستین مارک تجاری تولیدات زنان افغان رونمایی شد

خبرنگار خبرنامه

علی شیر شهیر
خبرنگار خبرنامه

۲۳ / ثور ۱۳۹۷ | ۰ دیدگاه

نخستین مارک تجاری محصولات و تولیدات زنان افغان امروز در کابل رونمایی شد. این مارک تجاری به ابتکار اتاق تجارت و صنایع زنان افغان ساخته شده و امروز با حضور رولاغنی، بانوی نخست افغانستان از آن رونمایی شد.

منیژه وافق، رییس اتاق تجارت و صنایع زنان تاکید کرد که زنان افغان برای نخستین بار صاحب علامه و مارک تجاری می‌شوند و پس از این می‌توانند که تولید خود را با نشانه و لوگوی مشخص به خارج از افغانستان صادر کند.

با این حال رولاغنی، بانوی اول افغانستان نیز از رونمایی این مارک تجاری ابراز خرسندی کرده تاکید کرد:‌ «برای همه‌ی ما امروز یک روز تاریخی است که برای نخستین بار علامت تجارتی ساخت زنان افغان را افتتاح می‌نمایم، نهاد‌های حکومتی و دولتی سهولت‌های زیاد را برای اتاق تجارت و صنایع زنان فراهم نموده و زنان کشور باید از این فرصت استفاده کنند».

خانم غنی با تقدیر از کارهای اتاق تجارت و صنایع زنان افغانستان تصریح کرد که این اتاق در بخش تشویق زنان برای سرمایه‌گذاری و سهم گرفتن در بخش بازرگانی نقش خوبی را ایفا کرده است که این امر می‌تواند زنان را در بخش خودکفایی اقتصادی کمک کند.

از سوی‌هم وزیر زنان افغانستان در برنامه رونمایی این مارک تجاری زنان افغان تاکید دارد که افزایش زنان در نیروی کار یکی از مسایل مهم در اقتصادی افغانستان است.

دلبر نظری، وزیر امور زنان افغانستان گفت: «دسترسی زنان به سرمایه هنوز هم خیلی محدود است و فقط ۴ درصد از زنان حساب پولی دارند که این رقم بسیار کم است.»

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید