4 کشته و زخمی و پایان حمله بر حوزه 13 امنیتی و ادامه نبرد با مهاجمان انتحاری بر حوزه 10 امنیتی کابل |
۴ کشته و زخمی و پایان حمله بر حوزه ۱۳ امنیتی و ادامه نبرد با مهاجمان انتحاری بر حوزه ۱۰ امنیتی کابل

بازتاب خبرهای 19 ثور

Image Title
۱۹ / ثور ۱۳۹۷

۴ کشته و زخمی و پایان حمله بر حوزه ۱۳ امنیتی و ادامه نبرد با مهاجمان انتحاری بر حوزه ۱۰ امنیتی کابل

ویس احمد برمک، وزیر امور داخله افغانستان می گوید که در حمله بر حوزه سیزدهم امنیتی شهر کابل، ۲ تن از نیروهای پولیس کشته و ۲ تن دیگر شان زخمی شده اند.

آقای برمک که پس از چاشت امروز ( چهارشنبه، ۱۹ ثور) در یک نشست خبری در کابل صحبت می کرد، گفت که دو مهاجم انتحاری که در یک محل پنهان شده بودند، در این حمله دست داشتند که از سوی نیروهای امنیتی از پا درآمدند.

حوزه سیزده

وزیر امور داخله در مورد حمله دوم انتحاری در حوزه دهم امنیتی شهر کابل نیز گفت که در این حمله در مجموع ۵ مهاجم انتحاری دست داشتند که ۳ تن از آنها از سوی نیروهای امنیتی کشته شده اند.

برمک همچنان افزود که ۲ تن از مهاجمان انتحاری تاهنوز زنده اند و نیروهای امنیتی در تلاش اند که آنان را از پا در آورند.

او در مورد تلفات نیروهای پولیس آمار مشخصی ارائه نکرد اما گفت که ممکن است در این رویداد یک یا دو سرباز پولیس کشته شده باشند.

۱۹ / ثور ۱۳۹۷

21 تن در دو حمله امروز در شهر کابل کشته و زخمی شده اند

نجیب دانش سخنگوی وزارت داخله افغانستان به رسانه ها گفته که دو حمله که بر شهر کابل امروز انجام شده است ۵ تن کشته و ۱۶ تن دیگر زخمی برجای گذاشته است.

این حملات بر حوزه های ۱۳ و ۱۰ امنیتی انجام شده بود. همزمان با این حمله کننده انتحاری دیگری نیز در منطقه مهتاب قلعه دشت برچی پیش از رسیدن به هدف کشته شد.

PD13 Kabul blast

وزیر داخله افغانستان ظهر امروز در کنفرانس خبری گفت که در حمله انتحاری در شهرنو کابل ۵ انتحار کننده دخیل بوده و در حمله بر حوزه سیزدهم ۲ انتحارکننده دیگر حضور داشته اند.

مسولیت حمله بر حوزه سیزدهم را گروه داعش برعهده گرفت است.

اما ریاست عمومی امنیت ملی در اعلامیه گفته است که حملات امروز بر شهر کابل از سوی شبکه حقانی و به همکاری لشکر طیبه سازماندهی و انجام شده است.

۱۹ / ثور ۱۳۹۷

امنیت ملی: حملات انتحاری و انفجاری امروز از سوی شبکه حقانی و لشکر طیبه سازماندهی شده است

ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان با نشر خبرنامه‌ای اعلام کرده که حملات انتحاری و انفجاری که امروز (چهارشنبه، ۱۹ ثور) در کابل صورت گرفت، از طرف شبکه حقانی به همکاری لشکر طیبه سازماندهی شده است.

در خبرنامه این ریاست همچنان آمده که کار برای بازداشت عاملین و تسهیل کنندگان این رویداد ها جریان دارد.

dashtebarchi

این در حالی است که ساعاتی پیش گروه داعش اعلام کرد که حمله بر حوزه سیزدهم امنیتی شهر کابل در منطقه دشت برچی کار این گروه بوده است.

از سویی هم، پس از چاشت امروز، ویس احمد برمک در یک نشست خبری در کابل گفت که در حمله بر حوزه سیزدهم امنیتی شهر کابل ۴ پولیس کشته و زخمی شده اند.

به گفته‌ی او، در حمله انتحاری در حوزه دهم امنیتی شهر کابل نیز ممکن یک یا دو تن از نیروهای امنیتی کشته شده باشند.

۱۹ / ثور ۱۳۹۷

زمین لزره ای 6.4 رشتری کابل را لرزاند

لحظاتی پیش زمین لرزه‌ای شهر کابل را لرزاند.

اداره‌ی ملی مبارزه با حوادث افغانستان مرکز این زمین لرزه با قدرت ۶٫۴ درجه در مقیاس ریشتر را در ولایت بدخشان گزارش کرده است.

farhangnews_154982-448569-1445866682

برخی گزارش ها اما مرکز این زمین لرزه را در خاک تاجکستان و در نزدیکی مرز افغانستان اعلام کرده است.

هنوز تلفات ناشی از این زمین لرزه گزارش نشده است

۱۹ / ثور ۱۳۹۷

گروه داعش مسئولیت حمله بر حوزه سیزدهم امنیتی شهر کابل را بر عهده گرفت

گروه داعش مسئولیت حمله بر حوزه سیزدهم امنیتی شهر کابل در منطقه دشت برچی را بر عهده گرفته است.

دقایقی پیش از ظهر امروز گروهی از مهاجمان انتحاری بر حوزه سیزدهم امنیتی شهر کابل در منطقه دشت برچی حمله کردند که یک تن از آن‌ها خودش را در دروازه ورودی این حوزه منفجر کرده و دو تن دیگرشان به درگیری با نیروهای امنیتی پرداختند.

تاکنون آمار دقیقی از تلفات این رویداد منتشر نشده، اما برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که در این رویداد آمر کشف حوزه سیزدهم همراه با یک کارمند و یک سرباز این حوزه جان باخته‌اند.

dashtebarchi

از سوی دیگر، گزارش‌هایی از دو انفجار دیگر در حوزه سیزدهم امنیتی وجود دارد که تاکنون مسئولین امنیتی جزییات دقیقی از این حملات نداده‌اند.

هم‌زمان با این حمله، حمله دیگری در حوزه دهم امنیتی شهر کابل رخ داده که گروه داعش در اعلامیه خود، اشاره‌یی به آن نکرده است.