بازرسی دفتر وکیل ترامپ در پیوند به پرونده ارتباط با هنرپیشه فیلم‌های پورن

بازتاب خبرهای 21 حمل

۲۱ / حمل ۱۳۹۷

بازرسی دفتر وکیل ترامپ در پیوند به پرونده ارتباط با هنرپیشه فیلم‌های پورن

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا به بازرسی دفتر وکیلش از سوی پولیس فدرال این کشور «اف.بی.آی» واکنش نشان داده است.

ترامپ بازرسی دفتر وکیلش را شرم‌آور خوانده و این اقدام اف.بی.آی را حمله به آمریکا دانسته است.

براساس گزارش‌ها، پولیس فدرال آمریکا روز گذشته(دوشنبه، ۲۰ حمل) به دفتر کار و منزل «مایکل کوهن»، وکیل شخصی دونالد ترامپ یورش برده و دفتر او را مورد بازرسی قرار داده است.

Tramp lawyer

اف.بی.آی در این بازرسی اسناد و مدارکی را ضبط کرده که احتمال می‌رود با موضوع پرداخت پول از سوی دونالد ترامپ به خانم «دانیلز»، هنرپیشه فیلم‌های پورنوگرافی در ارتباط باشد و گفته می‌شود دونالد ترامپ برای به سکوت واداشتن او، پرداخت کرده است.

ترامپ گفته است که از پرداخت پول توسط مایکل کوهن به خانم دانیلز اطلاعی ندارد

۲۱ / حمل ۱۳۹۷

فوری/ حمله انتحاری بر نیروهای امنیتی افغان در میدان وردک

گزارش ها حاکی از آن است که حمله انتحاری بر نیروهای امنیتی افغان در میدان وردک به وقوع پیوسته است. جزییاتی از تلفات این حمله تا کنون در دست نیست. طالبان مسولیت این حمله را برعهده گرفته اند. جزئیات در بخش های تکمیلی خبر.

Breaking

۲۱ / حمل ۱۳۹۷

استفاده 3.5 میلیون نفر در افغانستان از مواد مخدر/ 300 هزار معتاد در شهر کابل زندگی می‌کنند

بر اساس آمارهای وزارت صحت عامه افغانستان، هم‌اکنون حدود ۳.۵ میلیون نفر در کشور به‌نوعی از مواد مخدر استفاده می‌کنند. از این میان، هم‌اکنون ۳۰۰ هزار متعاد به مواد مخدر در شهر کابل زندگی می‌کنند.

احمدجان نعیم، معین پالیسی وزارت صحت که امروز سه‌شنبه(۲۱ حمل) در نشست مجلس سنا سخن می‌گفت، تأکید کرد: تا زمانی که کشت، تولید و قاچاق مواد مخدر کنترل نشود و مشکل اشتغال حل نگردد، ایجاد مراکز صحی برای تداوی معتادان نتیجه نمی‌دهد.

addicts

آقای نعیم افزود که ۱۰۷ مرکز ترک اعتیاد در سراسر کشور فعال است که این مراکز ظرفیت تداوی حدود ۴۰ هزار معتاد را در سال دارد که به هیچ صورت کافی نیست.

او در مورد افزایش شمار معتادان در شهر کابل نیز گفت که براساس آمارها، هم‌اکنون ۳۰۰ هزار معتاد در شهر کابل زندگی می‌کنند و وزارت صحت با ۲۸۰۰ بستر، فقط می‌تواند از هر صد معتاد، ۱۰ نفر را تداوی کند.

این در حالی است که جنرال داوود امین، فرمانده پولیس کابل حضور معتادان و فروشندگان مواد مخدر در صفوف پولیس کابل را رد نکرد، اما گفت که در مبارزه با مواد مخدر در شهر کابل جدی است و برای شناسایی معتادان در صفوف پولیس نیز برنامه تست معتادان را آغاز کرده است.

۲۱ / حمل ۱۳۹۷

افزایش سطح کشت مواد مخدر در بیش از 170 شهرستان افغانستان

وزیر مبارزه با مواد مخدر افغانستان از افزایش سطح کشت مواد مخدر به بیش از ۱۷۰ شهرستان در ۲۴ ولایت کشور خبر می‌دهد.

خانم سلامت عظیمی که امروز(سه‌شنبه، ۲۱ حمل) همراه با احمدجان نعیم، معین پالیسی وزارت صحت عامه و جنرال داوود امین، فرمانده پولیس کابل در نشست مجلس سنا حاضر شده بود، گفت که در سال جاری ۳۲۸ هکتار زمین در بیشتر از ۱۷۰ ولسوالی در ۲۴ ولایت، مواد مخدر کشت شده است.

salamat azimi

به گفته وی، ۵۰ درصد کل تریاک کشور هم‌چنان در ولایت ناآرام هلمند کشت می‌شود.

خانم عظیمی ناامنی و افزایش تقاضای جهانی برای مواد مخدر را از دلایل عمده‌ افزایش کشت تریاک در افغانستان عنوان کرد.

۲۱ / حمل ۱۳۹۷

آمادگی‌ها برای راه‌اندازی یک عملیات مشترک نظامی در شهرستان بالابلوک فراه

والی ولایت فراه با حضور در میان مردم و بزرگان قومی شهرستان بالابلوک این ولایت، از آمادگی‌ها برای آغاز یک عملیات مشترک نظامی برای پاک‌سازی این شهرستان از دست مخالفین مسلح خبر می‌دهد.

به گفته بصیر سالنگی، تمام تدابیر لازم برای عملیات مشترک نظامی نیروهای امنیتی و ناتو در شهرستان بالابلوک روی دست گرفته شده و به منظور جلوگیری از تلفات غیرنظامیان، ساکنان محل باید اجازه ورود طالبان به روستا‌های‌شان را ندهند.

army

اما ساکنان بالابلوک می‌گویند که طالبان به زور وارد خانه‌های‌شان شده و منازل آنان را سنگر می‌سازند.

والی فراه تأکید می‌کند، در صورتی که طالبان به روند صلح پیوسته و یا برای همیشه این شهرستان بالابلوک را ترک کنند، عملیات متوقف می‌‎شود، در غیر آن، این عملیات با حمایت نیروهای ناتو آغاز خواهد شد.

شهرستان بالابلوک فراه از مناطق استراتژیک این ولایت به شمار می‌رود و بزرگ‌راه عمومی فراه از همین شهرستان می‌گذرد. همچنین وجود بند آب بخش‌آباد و گذشتن خط لوله گاز تاپی از این ولسوالی، بر اهمیت آن افزوده است.

۲۱ / حمل ۱۳۹۷

برنامه رییس‌جمهور افغانستان برای توزیع برق به آن سوی خط دیورند

محمد اشرف‌غنی، رئیس‌جمهور افغانستان در دومین روز سفر خود به ولایت خوست و در دیدار با شماری از استادان دانشگاه‌ها و معلمان مکاتب، گفته که در سال‌های آینده برای مردم آن‌سوی خط دیورند برق توزیع خواهد شد.

ghani

ارگ ریاست جمهوری نیز روز گذشته (دوشنبه، ۲۰ حمل) با نشر اعلامیه‌ای گفته بود که رئیس‌جمهور غنی این پیشنهاد را به شاهد خاقان عباسی، نخست وزیر پاکستان نیز ارائه کرده و قرار است تا برق از طریق ولایت‌‎های خوست، پکتیا و ننگرهار به مردم آن‌‎سوی خط دیورند توزیع شود.

این در حالی است که در حال حاضر مردم بسیاری از مناطق افغانستان به برق دسترسی ندارند.