از ۵۰ پرونده فساد در بدخشان تنها یک پرونده نهایی شده است

از ۵۰ پرونده فساد در بدخشان تنها یک پرونده نهایی شده است

۱۶ / حوت ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه

نهاد تحقیقی پیک به تازگی گزارش داده که از میان ۵۰ پرونده‌ی فساد در اداره‌ی محلی بدخشان، تنها یک پرونده اختلاس در خریداری اجناس ریاست معارف این ولایت نهایی شده و متهمان آن هم جریمه و زندانی شده‌اند.

براساس این گزارش، رییس پیشین تربیه‌ی معلم، تحویل‌دار ریاست تربیه معلم و مدیر تدارکات ریاست معارف بدخشان، از شش‌ماه تا یک‌ونیم سال زندانی شده و ۳۲۸ هزار افغانی‌هم به خزانه‌ی دولت از این درک واریز شده است.

یافته‌های این گزارش تحقیقی نشان می‌دهد که باقی پرونده‌ها به دلیل فشار و دخالت برخی از اعضای شورای ملی، افراد وابسته به احزاب سیاسی و زورمندان محلی در امور اجرایی و قضایی اداره‌ی محلی، دست ناخورده و یا نیمه کاره مانده است.

Presentation1

خساره ۵۰ میلیون افغانیگی به خزانه دولت

در این گزارش تحقیقی آمده که دست کم ۵۰ میلیون افغانی و ۱۰۰ هزار دالر خساره به خزانه‌ی دولت افغانستان وارد شده که این مبلغ در پروژه‌های ساختمانی، قراردادها و خریداری‌های غیرقانونی مربوط به ریاست معارف، برق، صحت عامه و شورای ولایتی بدخشان در سه سال گذشته اختلاس و حیف و میل شده‌است.
آموزگاران خیالی

 مرکز تحقیقی پیک با نشر این گزارش از استخدام و پرداخت معاش ۲۶۰ آموزگار خیالی اضافه از تشکیل و نیازمندی در مکتب‌های ولایت بدخشان پرده برداشته است.

در این گزارش آمده که ۱۱ میلیون و ۸۴۸ هزار افغانی در ۹ ماه تعلیمی سال ۱۳۹۵ خورشیدی، زیر نام این آموزگاران از بودجه‌ی ملی پرداخت شده است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید