۱ سال کار وزارت شهرسازی؛ مصرف ۸۵ درصد بودجه انکشافی و اعمار ۳۱ هزار واحد مسکونی

۱ سال کار وزارت شهرسازی؛ مصرف ۸۵ درصد بودجه انکشافی و اعمار ۳۱ هزار واحد مسکونی

۱۴ / حوت ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه

نیلوفر لنگر، سخنگوی وزارت شهرسازی و مسکن افغانستان می‌گوید که وزارت شهرسازی و مسکن در سال مالی ۱۳۹۶ بیش از ۸۵ درصد بودجه انکشافی خود را مصرف کرده و کار ۸۹ پروژه ساختمانی را آغاز کرده است.

خانم لنگر امروز در یک نشست خبری در مرکز رسانه‌های حکومت افغانستان گفت که «این بودجه در راستای آغاز کار ۸۹ پروژه ساختمانی مرتبط با سایر وزارتخانه‌ها و دیگر پروژه‌های ساختمانی، مشورتی و اجناس مورد نیاز به مصرف رسیده که به‌گونه مجموعی شامل ۱۰۴ قرارداد تدارکاتی می‌شود.»

علاوه بر این وزارت شهرسازی و مسکن افغانستان در سال گذشته مالی کار بیش از ۳۱ هزار واحد مسکونی را تکمیل کرده و یا کار آن را شروع کرده و یا هم برای اعمار آن تعهد دریافت کرده است.

تکمیل دیزاین پروژه مسکن چینایی‌ها، تکمیل طرح میکانیزم پروژه قطر، کمال‌الدین بهزاد و شهرک قاسم‌آباد ننگرهار، آماده‌سازی پروژه لاله به منظور تکمیل و تسلیم‌دهی آن به کارمندان بخش‌های عدلی و قضایی نیز انجام شده است.

نیلوفر لنگر همچنان افزود که در سال مالی ۱۳۹۶ آغاز پروژه انکشاف شهرها به ارزش ۲۰ میلیون دالر از بانک جهانی به هدف پلانگذاری استراتژیک در ۹ شهر بزرگ، تهیه دو ماسترپلان جدید، بازنگری شش ماستر پلان قبلی و تهیه و ترتیب ۲۰ پلان تفصیلی توسط متخصصین شهرسازی از دیگر فعالیت‌های وزارت شهرسازی و مسکن افغانستان در سال مالی گذشته است.

براساس معلومات سخنگوی این وزارت، کار ۴۵ پروژه شامل ساختمان‌های اداری، رهایشی، شورای ولایتی، تالارهای کنفرانس، مهمانخانه‌ها و تعمیرات اداری ریاست‌های شهرسازی در ولایت‌های افغانستان در سال ۱۳۹۶ تکمیل شده و نیز کار طرح و دیزاین ۱۴ مسجد تاریخی در ۱۰ ولایت کشور به پایان رسیده است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید