وزارت دفاع افغانستان: ارتش ۵۰ هراس‌افگن را در ۲۴ ساعت کشته است

وزارت دفاع افغانستان: ارتش ۵۰ هراس‌افگن را در ۲۴ ساعت کشته است

۱۳ / حوت ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه

وزارت دفاع افغانستان اعلام کرده است که ۵۰ هراس‌افگن به شمول ۲۰ جنگجوی داعش در نقاط مختلف این کشور در نتیجه عملیات ارتش کشته شده و ۲۷ هراس‌افگن دیگر زخم برداشته‌اند.

در اعلامیه وزارت دفاع افغانستان آمده است که عملیات ارتش در ولایت‌های ننگرهار، لغمان، غزنی، قندهار، زابل، ارزگان، فراه، جوزجان، بغلان، تخار، فاریاب، نیمروز و هلمند انجام شده است.

ارتش افغانستان در ۲۴ ساعت گذشته در شهرستان درزاب ولایت جوزجان عملیات کرده است. ۲۰ داعشی در این عملیات کشته شده‌اند و ۳ عراده موتر آنان از بین برده شده است.

همزمان با این عملیات، نیروهای ارتش طالبان را در شهرستان خاص ارزگان ولایت ارزگان هدف قرار داده و ۱۵ جنگجوی طالب را کشته‌ و ۱۶ طالب دیگر در این عملیات زخمی شده‌اند.

وزارت دفاع افغانستان همچنان افزوده است: «در ولسوالی‌های نادعلی، گرم‌سیر و گرشک ولایت هلمند ۷ دهشت‌افگن کشته، ۶ تن زخمی، ۲ قرارگاه دشمن و ۲ موتر سایکل از بین برده شده و ۲۲ حلقه ماین کشف و خنثا گردیده است.»

به گفته‌ی وزارت دفاع افغانستان، ارتش این کشور در ۲۴ ساعت گذشته ۱۱ عملیات تصفیوی پلان شده و ۲۲ عملیات خاص در ۹ ولایت انجام داده است و هوانیروی این کشور ۱۱۸ پرواز هوایی در حمایت از نیروهای ارتش انجام داده است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید