یک سال مبارزه با مواد مخدر؛ ۲۴۰۰ عملیات و بازداشت ۲۸۰۰ قاچاق‌بر

یک سال مبارزه با مواد مخدر؛ ۲۴۰۰ عملیات و بازداشت ۲۸۰۰ قاچاق‌بر

۲ / حوت ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه

معینیت مبارزه با مواد مخدر وزارت داخله افغانستان اعلام کرده که در سال جاری خورشیدی با راه اندازی ۲۴۶۸ عملیات در برابر قاچاق‌بران مواد مخدر در سراسر این کشور، در حدود ۲۳۱ تُن مواد مخدر را ضبط کرده است.

این مقدار انواع مختلف مواد مخدر شامل تریاک، مورفین، هرویین، میتوفتامین، مواد کیمیاوی، چرس، مشروبات الکولی و دیگر موادهای ممنوعه می‌باشد.

عبدالخلیل بختیاری، معین مبارزه با مواد مخدر وزارت داخله امروز در یک نشست خبری گفت که در جریان عملیات مشترک که از سوی نیروهای پولیس، اردوی ملی، امنیت ملی و پولیس سرحدی راه اندازی شده بود، ۲۸۴۸ مظنون نیز بازداشت شده‌اند.

به گفته آقای بختیاری، این افراد شامل قاچاق‌بران بزرگ، متوسط، کوچک، پرچون فروشان و همچنان شماری از فرماندهان طالبان می‌باشند.

معین مبارزه با مواد مخدر وزارت داخله گفت که در جمع این افراد، ۶۹ نفر از موظفین خدمات عامه شامل پولیس، اردو، امنیت ملی و دیگر بخش‌های ملکی دولتی می‌باشند. همچنان ۵۶ تن از افراد بازداشت شده را زنان و ۱۳ تن دیگر آنان را اتباع ایرانی و پاکستانی تشکیل می‌دهند.

تخریب لابراتوار

معین مبارزه با مواد مخدر وزارت داخله در این نشست خبری گفت که در سال جاری خورشیدی، ۲۷ باب لابراتوار مواد مخدر، ۱۲ ذخیرگاه مواد مخدر، ۳ کارخانه ماین سازی و ۲ مرکز سوق اداره طالبان در سراسر افغانستان از بین برده شده است.

opium5

در سال جاری خورشیدی با راه اندازی ۲۴۶۸ عملیات در برابر قاچاق‌بران مواد مخدر در سراسر این کشور، در حدود ۲۳۱ تُن مواد مخدر ضبط شده است

در جریان عملیات پولیس مبارزه با مواد مخدر وزارت داخله در سال جاری خورشیدی، ۲۲۴ میل سلاح مختلف النوع و ۲۶۸ عراده واسطه نقلیه گروه‌های مخالف دولت نیز به دست نیروهای امنیتی افتاده است.

در کابل

عبدالخلیل بختیاری، معین مبارزه با مواد مخدر وزارت امور داخله افغانستان گفته که در سال جاری در شهر کابل ۸۶۰ عملیات راه اندازی شده که در جریان این عملیات ۱۰۳۵ مظنون بازداشت شده‌اند. بیشتر این افراد شامل پرچون فروش‌های مواد مخدر در سطح شهر کابل بوده اند.

پولیس مبارزه با مواد مخدر در جریان این عملیات بیش از ۴۷ تُن مواد مخدر، ۸۱ میل سلاح مختلف النوع و ۵۱ عراده واسطه نقلیه مختلف را به دست آورده است.

فرودگاه بین‌المللی حامد کرزی

پولیس مبارزه با مواد مخدر در سال جاری در فرودگاه بین‌المللی حامدکرزی در کابل ۱۲۹ عملیات راه‌اندازی کرده که در جریان این عملیات ۱۵۳ مظنون بازداشت، بیش از ۲۰۸ کیلوگرام مواد مخدر کشف و ضبط شده است.

آقای بختیاری گفته بیشتر کسانی که در این فرودگاه بازداشت شده‌اند، می‌خواستند مواد مخدر را از طریق بطن شان به کشورهای خارجی انتقال بدهند.

معین مبارزه با مواد مخدر وزارت داخله گفته که در سال جاری ۲۷۲ میلیون دالر آمریکایی بر قاچاقبران مواد مخدر در این کشور ضرر وارد شده است. او همچنان گفت که ۷۰۵ هزار دالر آمریکایی که از طریق صرافی‌ها غیرقانونی به خارج از کشور حواله می‌شد نیز ضبط شده است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
افغانستان مواد مخدر

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید