وزارت زراعت: برای افزایش درآمد کشاورزان، ۱۲ سردخانه ولایتی ساخته می شود

وزارت زراعت: برای افزایش درآمد کشاورزان، ۱۲ سردخانه ولایتی ساخته می شود

۱۵ / دلو ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه

وزارت زراعت، مالداری و آبیاری افغانستان اعلام کرده که برای نگهداشت میوه و سبزیجات و افزایش درآمد کشاورزان و باغداران، ۱۲ باب سردخانه‌ی جدید ولایتی می سازد که هر کدام آن ظرفیت نگهداری ۵۰۰ تُن محصولات زراعتی را خواهند داشت.

اکبر رستمی، سخنگوی این وزارت در یک نشست خبری در کابل گفته که این سردخانه ها در سال مالی ۱۳۹۷ برای تقویت بخش باغداری، جلوگیری از فاسد شدن میوه و سبزیجات در ولایت های غزنی، پروان، کاپیسا، تخار، فراه، نیمروز، میدان وردک، لوگر، فاریاب و پکتیا ساخته خواهد شد.

آقای رستمی گفته که این ولایت ها به دلیل داشتن برق و حاصلات بیشتر میوه و سبزی انتخاب شده و قرارداد ساخت این سردخانه ها به اعلان رفته است.

این در حالی است که در سال ۱۳۹۲، وزارت زراعت کار ساخت ۸ سردخانه تجارتی به ظرفیت هرکدام ۵ هزار تُن را در ولایت های کابل، هرات، بلخ، ننگرهار، قندهار و قندز آغاز کرد اما با گذشت پنج سال کارشکنی و کم‌کاری شرکت های قرارداد کننده باعث شد که قرار ساخت آنها فسخ شود.

با آغاز کار هشت سردخانه‌ی تجارتی و ۱۲ سردخانه‌ی ولایتی به ارزش ۶۵ میلیون دالر، قرار است تا یک سال دیگر مجموعاً ۲۰ سردخانه تجارتی و ولایتی در کشور به بهره‌برداری سپرده شوند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
اکبر رستمی وزارت زراعت افغانستان

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید