نادر نادری: ۲۲۵ هزار نفر برای ۱۷ هزار بست خالی واجد شرایط امتحان شناخته شدند

نادر نادری: ۲۲۵ هزار نفر برای ۱۷ هزار بست خالی واجد شرایط امتحان شناخته شدند

۴ / دلو ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه

کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی افغانستان امروز اعلام کرد که از میان ۲۸۰ هزار متقاضی برای شرکت در امتحان رقابتی ۱۷ هزار بست خالی خدمات ملکی و آموزشی در حدود ۲۲۵ هزار نفر را واجد شرایط امتحان شناخته‌اند.

نادر نادری، رییس این کمیسیون امروز در یک نشست خبری گفت که پس از بررسی درخواستی ۲۸۰ هزار نفر کمیسیون ۲۲۵ هزار نفر را برای شرکت در امتحان رقابتی واجد شرایط شناخته و قرار است به زودی این امتحان در ولایات و کابل از این افراد گرفته شود.

آقای نادری گفت درخواست دهندگانی که شکایت دارند می‌تواند تا سه روز در مرکز و پنج روز در ولایات شکایت درج کنند.

کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی افغانستان ۱۷ هزار بست خالی در تمام ادارات دولتی افغانستان را در ماه عقرب سال جاری به اعلان سپرد. از این میان ۹ هزار آن بست‌های ۵ و ۶ خدمات ملکی و ۸ هزار دیگر آن بست‌های معلمی بود.

نادر نادری امروز گفت که بیشترین متقاضی کار در کابل، ننگرهار، بلخ و هرات درخواست داده و ولایت‌هایی که در آن جنگ جریان دارد کم‌ترین رقم متقاضیان کار را ثبت کرده‌اند.

او گفت که امتحان این بست‌ها به‌صورت شفاف برگزار می‌شود و افرادی که واجد شرایط شناخته شده کسانی اند که رشته تحصیلی آنان با اداره مورد نظر شان مطابقت داشته است.

آقای نادری در بخشی از صحبت‌های خود گفت که در حال حاضر دیده می‌شود که نیروی بشری زیاد در افغانستان وجود دارد و براساس آمار و ارقام سالانه در حدود ۵۰ هزار نفر از دانشگاه‌ها فارغ می‌شوند و به رقم متقاضیان کار افزوده می‌شوند.

او افزود که کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی ۶۶۸۲ بست خالی سه و چهار وزارت‌ و نهادهای دولت را در سراسر افغانستان شناسایی کرده و به رقابت آزاد می‌سپارد.

این کمیسیون پیش از این امتحان رقابتی بست‌های تدارکات ملی و اداره توزیع تذکره‌های الکترونیکی را نیز از طریق کانکور برگزار کرده است.

برای دریافت فهرست واجدین شرایط امتحان ۱۷ هزار بست این‌جا کلیک کنید

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید