۵ کشته و ۶ زخمی؛ حمله مهاجمان بر هوتل انترکانتیننتال پس از ۱۲ ساعت پایان یافت

۵ کشته و ۶ زخمی؛ حمله مهاجمان بر هوتل انترکانتیننتال پس از ۱۲ ساعت پایان یافت

۱ / دلو ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه

وزارت داخله افغانستان اعلام کرده که در حمله مهاجمان مسلح بر هوتل انترکانتیننتال شهر کابل، ۵ غیرنظامی کشته و ۶ تن دیگر شامل ۳ نظامی زخمی شده‌اند.

نجیب دانش، سخنگوی وزارت امور داخله گفت که عملیات پاکسازی پس از کشته شدن سه مهاجم پایان یافته و نیروهای امنیتی تمام بخش‌های هوتل را تصفیه کرده‌اند.

به گفته‌ی آقای دانش نیروهای امنیتی ۵ منزل این هوتل را کاملاً پاکسازی کرده و در حدود ۱۲۰ تن را نجات داده‌اند. ۴۱ تبعه خارجی نیز شامل نجات داده شدگان اند.

او گفت که نیروهای اطفاییه برای خاموش کردن آتش به محل رویداد حاضر شده‌اند و توانسته آتش بخشی از هوتل را خاموش سازند. او افزود که تلاش‌ها برای خاموش کردن کامل آتش جریان دارد.

نجیب دانش همچنان گفت که تحقیقات در مورد این که مهاجمان چگونه وارد ساختمان این هوتل شده‌اند، شروع شده است.

این حمله درحالی صورت می‌گیرد از سه هفته به این سو یک شرکت خصوصی مسئولیت تامین امنیت این هوتل را بر عهده گرفته است. وزارت داخله گفت در این مورد نیز تحقیقات جریان دارد و اگر معلوم شود که در کار این شرکت نواقص وجود دارد، با آن برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

تاکنون فرد یا گروهی مسئولیت این حمله بر عهده نگرفته اما گزارش شده است که شام روز گذشته چندین برنامه، از جمله یک نشست اجتماعی و یک محفل عروسی، در این هوتل جریان داشته است.

پیشتر، در سال ۲۰۱۱ میلادی، طالبان بر این هوتل حمله کرده بودند. در این رویداد ۲۱ تن کشته شده بودند.

انترکانتیننتال یکی از هوتل‌های مدرن و گران‌قیمت در شهر کابل است که امنیت آن به شدت گرفته شده است. این هوتل بیشتر میزبان برنامه‌های رسمی دولتی و غیردولتی و محل اقامت مهمانان خارجی است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید