ابتکار جدید دختران کابل؛ مینیاتوری در خدمت محو خشونت علیه زنان

ابتکار جدید دختران کابل؛ مینیاتوری در خدمت محو خشونت علیه زنان

خبرنگار

سکینه امیری
خبرنگار

۲۸ / قوس ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه

اخیرا، شماری از دختران افغان با راه اندازی ابتکار جدیدی در قالب یک کمپاین سراسری در کابل به خشونت علیه زنان پرداخته اند. این دختران، برای پیش گیری از خشونت علیه زنان، کمپاین هنری را در باغ زنانه کابل راه اندازی کرده اند.

این دختران مینیاتوری را روی ظرف‌های سفالی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ (گلی‌) پیاده کرده و گفته شده که این یکی از جالب‌ترین شیوه‌های است که تا هنوز در افغانستان مورد استفاده قرار گرفته است.

حسنیه رضایی یکی از این دختران به خبرنامه گفت که این کمپاین را به منظور جلوگیری و کاهش خشونت به راه انداخته‌اند. خانم رضایی می‌گوید که “ما یازده دختر تلاش کردیم که از شیوه متفاوت برای محو خشونت کار بگیریم، تا تاثیرگذاری آن بیشتر شود.”

حسنیه رضایی تاکید می‌کند که تولید کننده‌های ظرف‌های سفالی زنانی اند که برای تزیین این ظرف‌ها شعار‌های محو خشونت را حکاکی می‌کنند تا از این طریق همواره به خشونت گران یاد آوری نمایند که خشونت امر ناراحت کننده و بحران زای اجتماعی است.

علاوه بر این، به گفته این دختر افغان این کمپاین سبب رشد اقتصادی زنان نیز می‌شود. او می‌گوید با خرید ظرف‌های سفالی شده که تولید کننده‌ها و طراحان آن مینیاتوریست‌های دختر اند، در وضعیت اقتصادی این زنان تغییرات چشم گیری به میان می‌آید. به باور او یکی از اصلی ترین دلایل خشونت علیه زنان، وابستگی اقتصادی آنان به مردان می‌باشد.

violence6

violence5

violence2

violence1

violence3

violence4

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
افغانستان خشونت خشونت علیه زنان دختران افغان رشد اقتصاد افغانستان زنان افغان زنان تجارت پسشه افغان مینیاتوری هنر

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید