نگرانی وزارت صحت افغانستان از گسترش بیماری ایدز |
نگرانی وزارت صحت افغانستان از گسترش بیماری ایدز

نگرانی وزارت صحت افغانستان از گسترش بیماری ایدز

۱۲ / قوس ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه
Image Title

وزارت صحت عامه افغانستان از گسترش ویروس اچ آی وی در این کشور ابراز نگرانی کرده و بر مبارزه جدی در برابر این ویروس تاکید کرده است.

۲۳۰ واقعه مثبت

فدا محمد پیکان معین خدمات این وزارت امروز در مراسم تجلیل از روز جهانی مبارزه در برابر ویروس اچ آی وی ایدز گفته است که در سال ۲۰۱۷ میلادی، بیش از ۲۳۰ واقعه مثبت این بیماری در افغانستان ثبت شده که نسبت به سال ۲۰۱۶ میلادی افزایش را نشان می دهد.

آقای پیکان گفته است که در سال ۲۰۱۶ میلادی در حدود ۲۰۴ واقعه مثبت بیماری ایدز در افغانستان به ثبت رسیده بود.

معین خدمات وزارت صحت هم‌چنان گفته است که ۷۵ در صد مردها، ۲۵ در صد زنان و ۵۴ کودک شامل افراد مبتلا به ویروس آچ آی وی هستند.

aidz

وزارت صحت عامه افغانستان از گسترش ویروس اچ آی وی در این کشور ابراز نگرانی کرده است

دلایل اصلی

کشت کوکنار، تولید وقاچاق مواد مخدر، بیکاری، مشکلات اقتصادی، نا امنی‌ها، مهاجرت و برخی مسایل دیگر از عوامل گسترش این ویروس در افغانستان خوانده شده است.

به اساس معلومات وزارت صحت افغانستان، ویروس اچ آی وی بیشتر از طریق روابط نامشروع جنسی، استفاده از سورنج و انتقال خون از یک فرد به فرد دیگر سرایت می‎کند.

از اول دسمبر همه ساله به عنوان روز جهانی مبارزه در برابر ویروس آچ ای وی تجلیل می‌شود و این درحالی است که افراد مبتلا به ویروس اچ آی وی در افغانستان از نبود امکانات لازم برای تداوی شان شکایت دارند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
استفاده از مواد مخدر افراد مبتلا به بیماری ایدز در افغانستان افغانستان بیماری ایدز در افغانستان تداوی بیماری ایدز کشت کوکنار گسترش بیماری ایدز مشکلات اقتصادی افغانستان مواد مخدر

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید