موافقت‌نامه 6 میلیاردی؛ کمک تازه آلمان برای توسعه افغانستان |
موافقت‌نامه ۶ میلیاردی؛ کمک تازه آلمان برای توسعه افغانستان

موافقت‌نامه ۶ میلیاردی؛ کمک تازه آلمان برای توسعه افغانستان

خبرنگار خبرنامه

علی شیر شهیر
خبرنگار خبرنامه

۲ / قوس ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه
Image Title

حکومت افغانستان و بانک توسعه‌ای آلمان (KFW) امروز پنج‌شنبه موافقتنامه‌ای را به ارزش بیش از ۶ میلیارد افغانی در کابل امضا کردند.

 مقام‌های حکومت افغانستان تاکید می‌کنند که آلمان حدود ۶ میلیارد و ۴۴۰ میلیون افغانی را به حکومت افغانستان کمک کرده که این پول به صندوق وجهی بازسازی افغانستان که از سوی بانک جهانی اداره می‌شود، انتقال خواهد یافت.

این مقام‌ها تاکید دارند که این موافقت‌نامه‌ها با سهم‌گیری در صندوق وجهی بازسازی افغانستان به حکومت این کشور کمک می‌کند که به سمت رفاه و پایداری برود.

اکلیل حکیمی، وزیر مالیه‌ی افغانستان حین امضای این موافقت‌نامه گفت: “حکومت افغانستان پشتیبانی آلمان را در کمک به افغانستان در راه اعمار یک دموکراسی باثبات در کشور ستایش می‌کند. این موافقت‌نامه‌های مالی افغانستان کمک می کند که به مرحله‌ی خودپایداری برسد.”

از سوی هم مقام‌های آلمانی به هم‌کاری دومدار با صندوق وجهی بازسازی افغانستان تاکید دارند و  می‌گویند که کشور شان تلاش دارد که فقر را از افغانستان بزداید و به این کشور کمک کند که به خودکفایی نزدیک شود.

این موافقت‌نامه امروز پنجشنبه میان مقام‌های حکومت افغانستان و مقام‌های آلمان در کابل به امضا رسید

اووی گیهلن، رییس اداره‌ی همکاری آلمان مقیم کابل گفت: “علاقه‌مندی واقعی همکاری آلمان کمک به مردم افغانستان در راه رفع فقر و تقویت خودکفایی شان است. ما به منظور رسیدن به این هدف‌ها به همکاری دوامدار با صندوق وجهی بازسازی افغانستان امیدوار هستیم.”

از زمان ایجاد صندوق وجهی بازسازی افغانستان در سال ۲۰۰۲ میلادی تا کنون، آلمان نزدیک به ۴۷ میلیارد افغانی به این صندوق کمک کرده است.

حکومت افغانستان از بودجه‌ی این صندوق برای طرح و اجرای پروژه‌ها در بخش‌های حکومت‌داری خوب، زراعت، توسعه روستاها ، زیربناها، انکشاف بشری و اجتماعی به‌کار خواهد گرفت.  مقام‌های حکومت این کشور تاکید دارند که تنها در سال گذشته بیش از ۹ میلیون افغان از این‌گونه پروژه‌ها مستفید شدند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
آلمان افغانستان اقتصاد افغانستان روابط اقتصادی افغانستان با جهان کمک های آلمان برای افغانستان همکاری های اقتصادی آلمان

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید