با اجرا شدن قانون جدید؛ ۷۰ درصد از جنرالان ارتش افغانستان بازنشسته می‌شوند

با اجرا شدن قانون جدید؛ ۷۰ درصد از جنرالان ارتش افغانستان بازنشسته می‌شوند

۱۸ / عقرب ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه

جنرال دولت وزیری، سخنگوی وزارت دفاع افغانستان گفته است که بازنگری قانون امور ذاتی افسران نهایی شده که بر اساس آن ۷۰ درصد از جنرالان این وزارت بازنشسته می‌شوند.

آقای وزیری گفته است که با اجرایی شدن این طرح، تنها ۳۰ درصد از جنرالان وزارت دفاع باقی می‌مانند. به گفته او کار روی شیوه اجرایی شدن این طرح ادامه دارد.

او به صدای امریکا گفته است که براساس قانون بازنگری شده، برای سترجنرالان ۶۲ سال، برای دگرجنرالان ۶۰ سال، تورن‌جنرالان ۵۸ سال، بریدجنرالان ۵۶ سال، دگروالان و سایر افسران ۵۴ سال، سن تقاعد تعیین شده است.

سخنگوی وزارت دفاع افغانستان گفته است: «بر اساس این قانون، اگر متقاعد می‌شوند، ما می‌توانیم که سی فیصد را با خود نگهداریم و این پروسه در مورد تمام جنرالان در ۱۸ ماه تکمیل می‌شود.»

دولت وزیری سخن‌گوی وزارت دفاع افغانستان

دولت وزیری سخن‌گوی وزارت دفاع افغانستان

قرار است در مرحله اول افسرانی که در احتیاط به سر می‌برند و یا در بست‌های پایین قرار دارند، بازنشست شوند. روند بازنشسته‌شدن این افسران از ۱۱ جدی سال جاری آغاز و تا ۱۱ اسد سال آینده خورشیدی تکمیل می‌شود.

مرحله دوم که از ۱۰ اسد سال آینده تا جدی سال ۱۳۹۷ را عملی می‌شود شامل افسرانی خواهد بود که عمر‌شان زیاد است. مرحله سوم اجرایی شدن این طرح، تمام افسرانی را در بر می‌گیرد که به سن بازنشستگی رسیده‌اند. مرحله سوم از جدی ۱۳۹۷ تا اسد ۱۳۹۸ تطبیق می‌گردد.

قانون جدید برای بازنشستگی افسران در حالی بازنگری شده است که بر اساس قانون قبلی، سن بازنشستگی افسران ۶۵ سال ذکر شده بود. در قانون جدید سن بازنشستگی، ۳ سال کاهش یافته است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
ارتش افغانستان افغانستان بازنشستگی جنرالان افغانستان بست های دولتی جنرالان افغانستان قانون اساسی منسوبین وزارت دفاع

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید