فردا در کابل؛ نشست مشترک سرمایه‌گذاران افغانستان و روسیه |
فردا در کابل؛ نشست مشترک سرمایه‌گذاران افغانستان و روسیه

فردا در کابل؛ نشست مشترک سرمایه‌گذاران افغانستان و روسیه

خبرنگار خبرنامه

علی شیر شهیر
خبرنگار خبرنامه

۷ / عقرب ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه
Image Title

مقام‌ها در اتاق تجارت و صنایع افغانستان می‌گویند که قرار است فردا نشست مشترک میان سرمایه‌گذاران  و بازرگانان افغان و روسیه در کابل برگزار شود.

صیام‌الدین پسرلی، سخنگوی اتاق تجارت و صنایع افغانستان به خبرنامه گفت که بازرگانان روسیه و افغانستان، فردا روی گسترش روابط تجاری میان دو کشور بحث و گفت‌وگو می‌کنند.  او تاکید کرد که تاجران روسی تلاش می‌کنند در بخش صنعت، معادن، زراعت و بانکداری در این کشور سرمایه‌گذاری کنند.

به گفته‌ی مقام‌های اتاق تجارت و صنایع افغانستان حدود ۲۷ بازرگان روسی در این نشست شرکت می‌کنند که در عرصه‌های مختلف میان بازرگانان دو کشور قراردادهایی نیز به امضا خواهد رسید.

اتاق تجارت وصنایع افغانستان برگزاری چنین نشست‌ها را امیدوار کننده می‌خواند و تاکید دارد که این نشست‌ها تاثیرات خوبی بر رشد اقتصادی و رشد روابط بازرگانی می‌گذارد.
سخنگوی اتاق تجارت و صنایع افغانستان به خبرنامه گفت: “این نشست‌ها می‌تواند زمینه‌ی سرمایه‌گذاری‌های بیشتر را در افغانستان مهیا کند. ما در نشست فردا در بخش سرمایه‌گذاری‌های مشترک یک تفاهم‌نامه را امضا خواهیم کرد. در بخش سیستم بانکی و توسعه بانک‌داری نیز قراردادی به امضا خواهد رسید.”

صیام الدین پسرلی، سخن‌گوی اتاق‌ تجارت وصنایع افغانستان

صیام الدین پسرلی، سخن‌گوی اتاق‌ تجارت وصنایع افغانستان

روابط دو کشور

روسیه با افغانستان در بخش‌های هوانوردی، ساختمانی، حمل و نقل، انرژی، کشاورزی، معادن و آموزش عالی همکاری‌های جدی داشته است.
بر اساس آمار اتاق تجارت و صنایع افغانستان در سال گذشته‌ی خورشیدی، کابل به ارزش بیش از ۲۱ میلیون دالر کالا به روسیه صادر کرده و در عین حال به ارزش ۲۶۰ میلیون دالر نیز واردات داشته است.

بر همین اساس، مدیران بازرگانی افغانستان، روسیه را بازار خوبی برای کالای‌های افغانستان عنوان می‌کنند. پیش از این افغانستان محصولات این کشور را که شامل سبزی، میوه، قالی، پوست و قره قل می شد، به روسیه صادر می‎کردند اما بازرگانان افغانستان در تلاش‌اند که روابط تجاری را با روسیه را گسترش دهند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
آموزش عالی در افغانستان افغانستان روسیه سرمایه گذاران افغان سرمایه گذاران روسیه معادن افغانستان نشست مشترک سرمایه گذاران افغان-روسیه

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید