آتش سوزی در غرب کابل؛ انتقاد از دیر رسیدن ماموران آتش‌نشانی و مشکلات گسترده شهری |
آتش سوزی در غرب کابل؛ انتقاد از دیر رسیدن ماموران آتش‌نشانی و مشکلات گسترده شهری

آتش سوزی در غرب کابل؛ انتقاد از دیر رسیدن ماموران آتش‌نشانی و مشکلات گسترده شهری

خبرنگار خبرنامه

محمد رضا جعفری
خبرنگار خبرنامه

۴ / عقرب ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه

حوالی ساعت ۴ بعد از ظهر امروز آتش‌سوزی بزرگی در سرک ۲۰ متره دشت برچی رخ داده که باز هم انتقاد گسترده شهروندان این بخش از پایتخت را نسبت به خدمات ضعیف شهری در پی داشته است.

در این حادثه که در منطقه شهرک عرفانی در آخر دشت برچی رخ داده یک کارگاه نجاری آتش گرفته اما آنچه که خشم شهروندان دشت برچی را برانگیخته، نرسیدن ماموران آتش نشانی به این محل با وجود گذشت بیش از یک ساعت است.

بسیاری از شهروندان با نشر تصاویری از این آتش سوزی در شبکه‌های اجتماعی از نرسیدن ماموران آتش‌نشانی به محل حادثه به صورت گسترده‌ای انتقاد کرده‌اند.

به گفته این کاربران شبکه‌های اجتماعی، ترافیک سنگین، کم‌عرض بودن جاده و نبود جاده‌های فرعی از عواملی است که موجب شده تا در چنین مواردی ماموران آتش‌نشانی نتوانند به سرعت به محل حادثه برسند. یقینا دیر رسیدن ماموران آتش‌نشانی به محل حادثه، به معنای بالارفتن خسارات مالی و جانی در چنین شرایطی است.

علاوه بر آن شهروندان دشت برچی پیش از این نیز بر ضرورت ایجاد یک ایستگاه آتش نشانی در دشت برچی تاکید کرده بودند.

ساکنان این منطقه همواره از بی‌توجهی مسوولان در خدمات رسانی شهری و سرعت دادن به حل مشکلات گسترده در این بخش از شهر انتقاد کرده‌اند.

چندی پیش نیز سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری افغانستان از چگونگی خدما‌ت‌رسانی شهری به این منطقه انتقاد کرده و گفته بود که “ارایه خدمات شهری در کابل با “یک نگاه تبعیض آمیز” همراه بوده است. نگاهی که به گفته او موجب شده تا “مناطق خاصی در غرب و شرق کابل” از دسترسی به سهولت‌های مورد نیاز محروم نگه داشته شوند.

او گفته بود که “نهادهای مسوول در زمینه فراهم آوری خدمات مورد نیاز مردم و بخصوص سهولت‌های ترانسپورتی و خدمات شهری مکلفیت خویش را به درستی ادا نکرده‌اند.”

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
آتش سوزی در برچی آتش سوزی در غرب کابل آتش نشانی کابل اطفاییه کابل افغانستان غرب کابل کابل ناحیه سیزدهم کابل

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید