وزرای خارجه آمریکا و هند؛ افزایش فشار بر پاکستان برای مقابله با گروه‌های تروریستی

وزرای خارجه آمریکا و هند؛ افزایش فشار بر پاکستان برای مقابله با گروه‌های تروریستی

۳ / عقرب ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه

رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا که پس از دیدار با مقامات افغانستان و پاکستان به هند رفته است، در دیدار با مقامات هندی نیز بر نابودی پناهگاه‌های امنی گروه‌های تروریستی در پاکستان تاکید کرده است.

تیلرسون در دیدار با سوشما شواراج وزیر خارجه هند گفته است که در دیدار با مقامات پاکستانی، انتظارات دونالد ترامپ رییس‌جمهور‌ آمریکا را با آن‌ها مطرح کرده است. به گفته او این انتظارات شامل کنترل آن گروه های تروریستی است که از درون خاک پاکستان به عملیات تروریستی می‌پردازند.

سواراج وزیر خارجه هند نیز  به خبرنگاران در دهلی جدید گفت که استراتژی جدید رییس‌جمهور دونالد ترامپ برای منطقه، تنها در صورتی موفق شده می‌تواند که پاکستان قاطعانه علیه گروه‌های تروریستی دست به عمل بزند.

تیلرسون در سفر روز دوشنبه به افغانستان نیز گفته بود که رابطه‌ی آمریکا با هند هیچ تاثیری بر روابط با پاکستان نخواهد داشت.

به گفته وزیر خارجه‌ی آمریکا، هند می تواند نقش مهمی برای دستیابی به یک افغانستان صلح آمیز و پایدار بازی کند. هند در حال حاضر، فعالیت‌های اقتصادی مهمی را در افغانستان ایجاد کرده و برای شماری از افغان‌ها در این کشور شغل ایجاد کرده است.

 آقای تیلرسون گفته که کشورش می‌خواهد هند را بیشتر تشویق کند. زیرا آنها می‌توانند تاثیر بسیار مثبتی بر ایجاد محیط مناسب برای آینده افغانستان داشته باشند.

تیلرسون پس از دیداری از افغانستان، عراق، قطر، عربستان سعودی و پاکستان به هند رفت.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
آمریکا افغانستان پاکستان تیلرسون روابط افغانستان و هند فشارها بر پاکستان هند وزیر خارجه آمریکا

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید