گزارش تازه سیگار؛ ۱۵۲ سرباز افغان از برنامه آموزش‌های نظامی در امریکا فرار کرده‌اند

گزارش تازه سیگار؛ ۱۵۲ سرباز افغان از برنامه آموزش‌های نظامی در امریکا فرار کرده‌اند

۲۹ / میزان ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه

سیگار یا بازرس ویژه امریکا در امور بازسازی افغانستان در تازه‌ترین گزارش خود از افزایش فرار سربازان افغان از برنامه آموزش‌های نظامی در ایالات متحده امریکا یاد کرده و گفته که نزدیک به نیمی از ۳۲۰ سرباز خارجی که از سال ۲۰۰۵ میلادی تا ۲۰۱۷ میلادی از این برنامه فرار کرده‌اند، شهروندان افغانستان هستند.

سیگار گفته است که ۱۵۲ نفر یا بیش از ۴۸ درصد سربازان فراری از این برنامه‌ها، افغان‌ها هستند که در مقایسه با سایر کشورها، میزان فرار سربازان افغان از برنامه‌های آموزش‌های نظامی بسیار بالاست.

در این گزارش آمده که پولیس امریکا توانسته تنها ۲۷ سرباز افغان را که برنامه آموزش‌های نظامی را ترک کرده بودند، بازداشت کرده و از امریکا خارج کند. اما سیگار گفته است که تاکنون ۸۳ سرباز دیگر ناپدید شده و یا از ایالات متحده فرار کرده‌اند.

سیگار در گزارش خود نوشته است: «از ۱۵۲ سرباز فراری افغان که تحت آموزش بودند، ۷۰ نفر آنان فرار نموده که از این میان ۳۹ تن اقامت قانونی این کشور را دریافت کرده، ۲۷ تن دیگرشان بازداشت یا از امریکا خارج شده، ۱۳ تن دیگر آنان هنوز ناپدید هستند و ۳ تن دیگر به کمپ‌های شان برگشته‌اند.»

به گفته‌ی سیگار، بیشتر این سربازان در سال‌های ۲۰۰۹، ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ میلادی فرار نموده‌اند. ۵۶ تن از این ۱۵۲ سرباز افغان از مرکز نیروهای هوایی لاک‌لاند واقع در تگزاس فرار کرده‌اند. ۱۶ تن دیگر از الباما، ۱۳ تن دیگر از جورجیا و ۱۱ تن دیگر از میسوری فرار کرده‌اند.

سیگار گفته است که دلیل فرار بیشتر این سربازان افغان، عدم مصونیت فامیل‌های شان در افغانستان و ناامنی در این کشور بوده است.

به گفته‌ی بازرس ویژه امریکا، فرار سربازان افغان از برنامه‌های آموزشی‌های نظامی باعث مایوسی در میان شماری از نیروهای نظامی افغانستان شده است.

ایالات متحده امریکا از سال ۲۰۰۵ میلادی تاکنون بیش از ۲۵۰۰ سرباز ارتش و پولیس افغانستان را برای فراگیری آموزش‌های نظامی به امریکا برده است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
آمریکا افغانستان تمرینات نظامی جنگ افغانستان سربازان افغان فرار سربازان افغان گزارش سیگار مصوونیت فامیل های سربازان نیروهای امنیتی

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید