شورای ولایتی پکتیا خواستار تغییرات گسترده در نهادهای امنیتی این ولایت شد |
شورای ولایتی پکتیا خواستار تغییرات گسترده در نهادهای امنیتی این ولایت شد

شورای ولایتی پکتیا خواستار تغییرات گسترده در نهادهای امنیتی این ولایت شد

۲۶ / میزان ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه
Image Title

اعضای شورای ولایتی ولایت پکتیا امروز در یک نشست خبری نهادهای امنیتی در این ولایت را به بی‌کفایتی و غفلت وظیفه‌ای متهم کرده و خواستار تغییرات گسترده در این نهاد‌ها شدند.

روز گذشته مهاجمان انتحاری وابسته به گروه طالبان بر مرکز فرماندهی ولایت پکتیا حمله کردند که بر اساس آمار های وزارت داخله‌ی کشور در این حمله به شمول جنرال توریالی عبدیانی، فرمانده پولیس این ولایت ۴۱ نفر کشته و ۱۵۸ نفر زخمی شدند.

یک روز پس از وقوع این حمله‌ی مرگ‌بار، اعضای شورای ولایتی این ولایت می‌گویند که آمار تلفات حمله‌ی روز گذشته بیش از آن است که از سوی وزارت داخله منتشر شده است.

به گفته اعضای شورای ولایتی پکتیا، در حمله‌ی روز گذشته بر مرکز فرماندهی پولیس این ولایت ۵۰ نفر کشته و ۲۰۰ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

در حالی که رییس‌اجرایی و مقامات ارشد امنیتی افغانستان برای بررسی این حمله به ولایت پکتیا رفتند اما اعضای شورای ولایتی پکتیا ادعا کرده‌اند که ممکن است از درون نهادهای امنیتی با مهاجمان انتحاری حمله مرگبار دیروز، کمک صورت گرفته باشد.

اعضای شورای ولایتی هم‌چنان از حکومت مرکزی خواسته‌اند تا هیاتی را برای بررسی زیان‌های مالی و اقتصادی حمله‌ی روز گذشته به این ولایت بفرستند.

پیام طالبان

طالبان مسوولیت این حمله را برعهده گرفته و گفته‌اند که این حمله پیامی به آمریکا و دولت افغانستان بوده است. این گروه گفته است که می‌تواند در روز روشن به مقر فرماندهی پولیس ولایتی حمله کند.

طالبان با اشاره به استراتژی جدید آمریکا برای افغانستان گفته‌اند که با اعلام استراتژی جدید آمریکا شکست نخواهند خورد.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
افغانستان انفجار پولیس پکتیا جنگ در پکتیا حملات گروهی انتحاری حمله طالبان در پکتیا ساختار امنیتی افغانستان شورای ولایتی پکتیا طالبان

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید