شورای امنیت افغانستان؛ رد ادعای مقامات پاکستانی در مورد مبادله یک زندانی هندی

شورای امنیت افغانستان؛ رد ادعای مقامات پاکستانی در مورد مبادله یک زندانی هندی

۸ / میزان ۱۳۹۶ | ۰ دیدگاه

دفتر شورای امنیت ملی افغانستان با نشر خبرنامه‌ای ادعای وزیر خارجه‌ی پاکستان را رد کرده است.

خواجه محمد آصف، وزیر خارجه پاکستان هفته‌ی گذشته در نیویورک گفته بود تروریستی که کودکان را در مدرسه‌ای در پیشاور پاکستان کشت، در افغانستان زندانی است. او گفته بود که مشاور امنیت ملی افغانستان به او پیشنهاد کرده که می‌تواند این تروریست را با کولبوشان یادف که پاکستان آن را جاسوس هند می‌خواند تبادله کند.

کولبوشان یادف سال گذشته به اتهام جاسوسی و انجام فعالیت‌های خراب‌کارانه در پاکستان بازداشت شد. پاکستان مدعی است که این فرد بازداشت شده افسر اداره‌ی جاسوسی هند است که در شهر ساحلی کراچی در ایالت بلوچستان پاکستان با گروه‌های تروریستی در ارتباط بوده و به آنها کمک مالی می‌کرده است.

شورای امنیت ملی افغانستان این گفته‌های وزیر خارجه پاکستان را رد کرده و گفته که آقایان اتمر و آصف در مقر سازمان ملل در مورد نحوه‌ی هم‌کاری‌های دوجانبه، سه جانبه و چهارجانبه باهم گفت‌وگوی مفصلی داشتند.

پاکستان بارها درباره‌ی روابط افغانستان و هند ابراز نگرانی کرده و خواستار کاهش این روابط شده است. هفته‌ی گذشته، شاهد خاقان عباسی، نخست وزیر پاکستان که در نشست شورای روابط خارجی آمریکا صحبت می‌کرد، گفته بود نقش سیاسی و نظامی هند در افغانستان اوضاع را پیچیده می‌سازد و هیچ مشکلی را حل نمی‌کند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
افغانستان پاکستان حملات تروریستی در کابل حنیف اتمر خواجه آصف شورای امنیت افغانستان کلبوشان یادف وزیر خارجه پاکستان

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید